Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falı Reiki Uygulaması İçin Destekleyici Yardımlar

Tarot falı Reikisi uygularken hayat tarzınızın enerji vücudunuzu temiz, pozitif ve güçlü tutan bir şekilde olduğundan emin olun. Bu, Reiki tedavisine katkı sağlayacaktır. Aşağıda enerji vücudunuzu temiz ve güçlü tutacak bazı ölçüler verilmiştir:

1. Et yemekten kaçının. Bu tür besinlerde kesim sırasında hayvan tarafından salgılanan birçok toksin bulunur. Ayrıca, et içinde çok fazla negatif enerji bulunan “Tamsik” bir besin olarak kabul edilir.
2. Ara sıra su ve meyve sularıyla perhiz yapın. Bu, sisteminiz temiz tutacaktır.
3. Kafeinli içecekleri (kahve, çay, gazlı içecekler, çikolata vs.) içmeyin veya en aza indirin.
4. Alkol almayın
5. Şekerli yiyecekleri azaltın.
6. sigarayı bırakın veya en aza indirin.
7. Düzenli bir şekilde rahatlatıcı egzersizler ve meditasyon yapın. Meditasyondaki oturma şekilleri (omurga dik olarak) vücuttaki pranik akışın düzenini sağlamaya yardımcı olur.

8. Televizyon seyretmeyi, radyo dinlemeyi, gazete ve magazin dergisi okumayı azaltın. Bu tür şeylerle fazla ilgilenmek zihni bulandırır ve enerji vücudunun dengesini bozar.

9. Düzenli bir şekilde temiz havada sabah veya akşam yürüyüş yapın. Omurgayı zinde ve düz tutmak için omurgayı çalıştırmaya odaklı hafif egzersizler ve yogasanalar yapın.

10. Altın, gümüş veya bakır kaplarda muhafaza edilmiş su için. Bu metallerle temas eden su pozitif enerjiyle yüklenir. Manyetize olmuş su da aynı şekilde faydalıdır.

11. Pranayama veya nefes alma egzersizleri yapın. Bunlar enerji bölgenizi dengeleme ve güçlendirmede çok etkilidir. Dinlenme nefeslerinizde ritmik ve diyaframı çalıştıran nefes alma alışkanlığı edinin. Auranın sağlığını korumak için çok faydalı bir etkisi vardır.

12. Fırsat bulduğunuz her zaman doğaya zaman ayırın. Sabahları güneş banyosu yapın. Vücudunuzdaki ateş elementi güneş banyosuyla kolayca yenilenir.

13. Düzenli olarak su banyosu yapın ve banyodan önce elinizle veya banyo fırçasıyla vücudunuzu ovun. Nehir gibi bir akarsuda banyo yapmak çok faydalıdır.

Tuzun negatif enerjiyi uzaklaştırma özelliği olduğundan ara sıra tuzlu su ile yıkanmak negatif enerjiyi temizlemeye yardım eder.

Bazı insanlar ayaklarını tuzlu suda bekletir. Su vücudunuzun o anki ihtiyacına göre ılık, sıcak veya soğuk olabilir. Vücudun negatif enerjisini tuzun ayaklardan emdiği bu yöntem çok faydalı bir yöntemdir. Bu su, kullanıldıktan sonra tuvalete dökülmelidir; çünkü negatif enerjiyi emdikten sonra kirlenir.

Ayaklarını tuzlu suda bekletmenin Swadhisthana ve Solar Plexus Çakrasını temizlediği söylenir.

14. Özellikle nehir kıyısında toprak üzerinde ve sabah çiğiyle ıslak çimende yalınayak yürüyün. Toprak elementi ayaklarımız yoluyla negatif enerjiyi alır ve Mooladhara çakrasını (kök çarka) temizler. Taban çakrası Kök çakrasının bir uzantısıdır ve ona doğrudan bağlıdır. Taban çakrasının Kalp çakrasıyla bağlantılı olduğu da söylenir.

15. Yaptığınız her işte konsantrasyonunuzu ve dikkatinizi artırın. Bu, içinizde ve çevrenizdeki gizli etki ve duyguları hissetme gücünüzü ve duyarlılığınızı artırır.

16. Çok gülün. Gülmek anında pozitif enerji sağlayan potansiyel bir ilaçtır. Gündelik hayatın rutini içerisinde gülmek zor geliyorsa dergi ve lardaki fıkraları okuyun, televizyondaki komedi dizilerini seyredin, dergilerin eğlence sütunlarına göz atın vs. Sık fıkra anlatmak ve dinlemek alışkanlığı edinin (nezaket sınırları içinde). Yüzünüzde doğal bir gülümseme bulundurmaya çalışın. Bu sizi zorlanmadan pozitif yapacaktır.

17. Negatif duyguların farkında olun (öfke, korku, kıskançlık, nefret, endişe, sabırsızlık, acelecilik, intikam, vs.). Bunları içinizde hissettiğinizde onları hemen durdurun. Negatif duygular enerji vücudunuzun dengesini alt üst eder.

18. Herhangi bir vücutta enerji toplama tekniği uyguladığınızda her iki elinizin parmaklarını da birleştirerek bir süre oturun (Bknz. Şekil 33). Bu, vücudun her iki tarafındaki enerji akışını dengeler ve enerjinin dağılmasını engeller.

19. Ev ve iş ortamınızı bir pozitif enerji bölgesi oluşturacak şekilde temiz tutmak için aşağıda verilenler gibi bazı önlemler alın:

a) Saf kafur kristalleri buharlaştırın. Bunu, elektronik sivrisinek savar kullanarak kolayca yapabilirsiniz. Kafuru kullanılmış bir mat üzerine yerleştirin. Kafur, bu şekilde gayet yavaş bir şekilde saatlerce buharlaşır.
b) Tütsü yakın (“Agarbatti” ve “Dhoop”). Bunların kokuları da çevrenin enerjisini temizler.
c) Aşağıdaki yağlar da pozitif enerji yaratır ve negatif enerjiyi nötralize eder. Aşağıdaki yağları bir lambada yakın; hardal yağı
ç) susam yağı
ç) safyarı sıvı tereyağı veya arıtılmış tereyağı
d) Mum yakma da negatif enerjiyi nötralize edip pozitif enerji yaratır. Mum alevindeki “Trataka” çok faydalıdır çünkü onun ışığı negatif enerjiyi temizler. Bu uygulamanın Ajna Çakrasını temizlediği söylenir.

e) Tuzlu suyun, özellikle tuzlu deniz suyunun negatif enerjiyi nötralize etme kabiliyeti yüksektir. Zemin tuzlu deniz suyuyla paspaslanabilir veya odanın bir köşesinde bir kova tuzlu deniz suyu bulundurulabilir. Ara sıra kovayı birkaç saatliğine güneşe koyun ve eksilen kısmını doldurun. Ayrıca birkaç gün içinde suyu tamamen değiştirin.

f) Bir vazo veya başka bir kap içerisine konan kökleri ve yaprakları koparılmamış kesme çiçekler ve ev bitkileri bol
miktarda pozitif enerji üretirler ve negatif enerjiyi nötralize ederler. Sarı, turuncu, ve mavi/violet çiçekler bu amaç için çok uygundur.

g) Pozitif enerjiyi artıran ve negatif enerjiyi dönüştüren bu renkleri çevrenizde (oda duvarlarında, perdelerde, halılarda, mobilyalarda, elbiselerde) kullanın. Bu renkler; beyaz, mavi/violet, yeşil, sarı, turuncu, gül rengi, vs. Bu renklerin meditasyon sırasında zihinde canlandırılması bile pozitif enerjilerini almanıza yardımcı olur.

h) Renkler gibi, pozitif enerji üreten negatif enerjiyi dönüştüren bazı sesler de vardır. Bütün Satwik sesleri ve müziği bu kategoriye girer. Bu sesler genellikle eski ezgili şarkı ve müziklerde, ibadet müziklerinde, insanı ruhunu titreten bhajanlarda, klasik müzikte, flüt müziğinde, büyük bir deniz kabuğuna üflendiğinde oluşan titreşimlerde (“Shankh), ve şelale, akan nehir, esen rüzgar, kuşların ötüşü gibi tabiat seslerinde bulunur. Böyle sesleri dinleyerek her zaman sakin, odaklanmış, neşeli ve aşkın hissedersiniz. Diğer tarafta, modern Rajasik müziği, pop müzik gibi anlık heyecan verir ve enerji vücudu için faydalı değildir.

i) Tahılların, özellikle pirincin (çiğ), negatif enerjiyi emme ve dönüştürme kabiliyeti vardır. Özelde, büyüyen ve küçülen ay döngüsünün on birinci gününde bu emme kabiliyeti maksimuma yükselir. Bu güne “Ekadasi” (on birinci gün) denir. Bu yüzden pirinçler “Pooja” (tapınma) yerlerinde tutulur.

j) Mantraların Şarkısı ve NamaJapa temelde satwik ses titreşimlerinden dolayı temiz bir enerji alanı oluştururlar. Bununla beraber, Mantraların zihinsel japası ortamı temizleme bakımından aynı ölçüde etkilidir çünkü zihinsel japa tarafından oluşturulan saf düşünce titreşimleri, düşünce ve yaşam enerjisi arasındaki ilişkiden dolayı, çevredeki enerji atmosferini etkiler.

k) Fesleğen yaprakları negatif enerjiyi yok etmede ve pozitif enerji yaratarak atmosferi temizlemede çok etkilidir. Bu yüzden teras veya balkonunuzda her zaman fesleğen bulundurun.

Yukarıdaki önlemlerle oluşturulan pozitif enerji atmosferi enerji vücudunuzdaki negatif eneıjiyi nötralize edecek ve pozitif enerjiyi artıracaktır. Negatif enerjideki azalma ve pozitif enerjideki yükselme bir pozitif enerji kaynağı sağlandığından, vücudunuzda da aynı anda gerçekleşir. Bu yüzden bu iki süreç birbirinden bağımsız değil, birbiriyle ilgilidir. Ancak, bu önlemlerden bazıları sadece negatif eneıjiyi nötralize eder veya bitirir; pozitif enerji girişi sağlamaz (tuzlu su uygulaması, pişmemiş pirinç vs.

Reiki Uygulaması İçin Destekleyici Yardımlar