kova Burcu, kova burcu özellikleri, kova burcu 2013, kova burcu erkeği, kova burcu kadını

 

Kova burcu dolaşım sistemini ve baldırları yönetir. Ayrıca üreme organları da onun yönetimi altındadır. Genellikle sağlıklı bir burç sayılır. Ancak, yönettiği organlara göre bazı hastalıklar bu burca ait olanlarda sıkça görülen rahatsızlıklardır.
Sevgi ve aşk ilişkilerinde genellikle Kova burcundan olan kişilerin ilişkileri arkadaşlıklarından kaynaklanır. Çünkü o sevgilisinin aynı zamanda arkadaşı da olmasını ister. Belirli birine uzun süre aşık kalmak Kova burcunu sıkabilir. Cinselliğe ise fazla önem vermez. Sevgi ise onun için bencil bir duygu değildir. Bu konuda da her konuda olduğu gibi inatçıl düşünür.

 

Karakteri: Hava, değişmez, erkeksi.

Özel kelimeleri: Bağımsızlık, merhamet, insancıllık.

İyi özellikleri: Hümanizm, dostluk, vefalılık ve sadakat, özgürlük aşkı, yeni buluşlar ve reformuluk, keşfetme yetkisi, entelektüel.

Kötü özellikleri: İsyankarlık, sabit fikirlilik, gelenek ve görenekleri zorlama, beklenmeyen gariplikler, dikkafalılık.

Kendine has meslekleri: Bilim adamı, astrolog, telsizci, havacılığa bağlı bir meslek, sosyolog, yazar, arkeolog, bilgisayarcı ve röntgen uzmanı.

KOVA BURCUNDA DOĞAN ÇOCUKLAR


Bu burçta doğan çocuk, daha erken yaşlarda sizi bilgisi ve başkalarından farklı görüşleriyle şaşırtabilir. O diğer çocuklar gibi her gün okula gitmeyi istemeyebilir. Uygun bulmadığı şeyler yüzünden sizinle ciddi ciddi tartışabilir. Yalnız çocuk, dünyayı, insanları çok seven bir tiptir. Ona, ileride insanlara yardım edebilmesi için okuması, iyi bir eğitim görmesi gerektiğini anlatmalı ve ilgisini çekecek örnekler vermelisiniz.
Bir hayli meraklı olan çocuk, ünlü kimselerin hayatlarını incelemeye başlayacak ve sonra kendi kendine hayaller kuracaktır. Onu daima desteklemeli, cesaret vermelisiniz. Zamanla okulu, arkadaşlarını çok sevecektir. Çocuk, daha erken çağda yapacağı iş veya seçeneği meslek hakkında karar verecek kadar kafalıdır. Onu sevin ve şefkat gösterin ama daha da önemlisi kendisine yaşıtınızmış gibi davranarak problemlerini halledin. Böylece çocuk, kendisine güvendiğinizi de anlayacak ve buna daima layık olmaya çalışacaktır.
Uranüs sizin için diyor ki,

Kova kadını için: “Zeka, beceri, mutluluk, aşk elinizde. ..”

Kova erkeği için: “Özgürlük ya da bağımlılık… İşte gerçek…”

En iyi uyuştukları burçlar: İkizler ve Terazi.

İkinci derecede uyuştukları burçlar: Kova, Balık, Koç ve Yay.

Uyuşmaları şüpheli olan burçlar: Boğa: Fazla temkinli, ağırbaşlı. Aslan: İsteği hiç bitmez. Akrep: Çok mükemmel.

Tarafsız burçlar: Yengeç ve Başak.

Kova Burcundan Doğan Ünlüler

Kova burcundan hemen hemen her alanda ün yapan kimseler çıkar. Bu ünlülerden bir kaçının adını verelim. Dünyanın güneşin etrafında döndüğünü ispatlayan astonom Galileo, yazar ve düşünür Francis Bacon, Başkan Abraham Lincoln, Thomas Edison, Matematikçi ve yazar Lewis Carrol, tabiat bilgini Charles Darwin, piyanist Arthur Rubinstein, yazar Charles Dickens, Somerset Maugham, James A. Mitchener, moda yaratıcısı Balenciaga, besteci Viktor Herbert, yıldız Venessa Redgrave, Susannah York, Zsa Zsa Gabor. Jeanne Moreau, kim Novak, Mia Farrow, aktör Paul Newman, Robert Wagner, Noel Harrison, Lee Marvin, yüzme şampiyonu Mark Spitz, şarkıcı Roberta Flack, Ajda Pekkan.

 

 

 

 

 

 

 

kova Burcu, kova burcu özellikleri, kova burcu 2013, kova burcu erkeği, kova burcu kadını