Koç


Saçlar, tırnaklar, safra kesesi ve keskin dişler Koç burcunun özellikleri en büyük özelliğidir. Bu nedenle Koç burçları genellikle sık sık baş ağrısı çekerler. Yüzleri ve başları dış temaslardan çok etkilendikleri için zaman zaman zarar görebilir. Bu burca ait olan kişilerin en çok şikayet ettikleri rahatsızlıklar, migren, baş ağrıları ve yüksek ateştir.

 

 
Koç burcunun sevgi ve aşk ilişkilerinde seks oldukça önemlidir. İkili ilişkilerde fazla ince eleyip sık dokumazlar. Çeşitli beraberlikler kurarlar. Evlilik ve sevgi ilişkilerinde hep ön plandadırlar. Sevgiye çok ihtiyaçları vardır. Sıcak ve içten bir sevgi anlayışları vardır. Karşısındaki kişilerden de sade, yalın ve çocukça sevgi beklerler.

 

 
Karakteri: Ateş, erkeksi.
Özel kelimeleri: Acelecilik, atılganlık, kendine güven.
İyi özellikleri: Cesur, macera sever, girişken, özgürlükçü, mert ve doğrucu.
Kötü özellikleri: Aceleci, bencil, isyankar, kavgacı, hemen parlayan.
Kendine has meslekleri: Psikolog, mühendis, diş doktoru, profesyonellik, yeni bir şeyler icat etme.
KOÇ BURCUNDA DOĞAN ÇOCUKLAR


Koç burcu çocuğu dünyaya gelir gelmez kendini belli eder. Ağlamasıyla, daha doğduğu andan itibaren ilgiyi üstüne çekmektir. îlk andan itibaren evdekiler yalnız beninle ilgilenmeliler. Çünkü bu evin hakimi benim. Biraz büyümeye ve mama yemeye başladıklarında ben ne dersem o olur bütün idare benimdir der. Aceleci, sabırsız, yaygaracı ve bencil Mars’ın etkisindeki çocuk çok erken yürümeye başlarlar. Sanki kimseye güvenemediklerinde her şeyi kendileri yapmaya kalkarlar. İnatçılıkları ön plandadır.

 

 
Koç burcu çocuklarına inadını geçirmek mümkün değildir. Onu cezalandırmak çok büyük hata olur. Çünkü ceza, ne kadar hafif olursa olsun o kişilik sahibi küçüğü indirilen ağır bir darbedir. En iyisi yumuşaklıkla ve tatlı sözlerle onu yola getirmektir. CazibeSavaş yıldızın etsindeki küçük, çok gururlu, inatçı, cesur, atılgan ve hayalperesttir. Yalan söylerse kendisini cezalandırmamak ve renkli dünyasıyla olayları başka türlü gördüğü bilinmelidir. Sürekli hayal dünyasında yaşayan bir çocuk olduğunu bilmek gerekir. Diğer yandan, çocuğa hayalle gerçeği birbirinde ayırt etmesini öğretmek gerekir.

 

 
Mars sizin için diyor ki,


Koç kadını için: “Aşın kıskançlık, sevgiyi öldürür…”
Koç erkeği için: Paranızı gereksiz yere harcamayın…”
En iyi uyuştukları burçlar: Aslan ve Yay.
İkinci derecede uyuştukları burçlar: Boğa, İkizler, Balık ve Kova.
Uyuşmaları şüpheli olan burçlar: Yengeç: Pek huysuz ve alıngandır. Terazi: Pek kararsız ve kuşkucudur. Oğlak: Hayal gücünden yoksun ve pek tutucudur.


Tarafsız burçlar: Başak ve Akrep.


Koç Burcundan Doğan Ünlüler


Koç burcunda doğan ünlüler her alan ün yapan insanlardan oluşur. Bu burçtan doğan ünlüler arasında aktör Charlie Chaplin, Peter Ustinov, Ömer Şerif, Davit Jünsen, Anthony Perkins, Steve McQueen, Warren Beaty, Alec Guineess, William Holden, Gregoy Peck, Marlon Brondo, aktris Julie Christie, Ali Mac Graw, Doris Day, Debbie Reynolds, şarkıcı Elton John, David Cassidy, Arthuro Toscanini, Banker Pierpont Morgan, milyarder Birnard F. Gimbek, Yazar Henry James, Hans Andersen ve Tenessee Wiliams ile Sadri Alışık, Cem Karaca, Kartal Tibet Mehmet Taner’i sayabiliriz.

koç burcu burçlar  burç yorumları  tarot falı