Boğa Burcu

 

Boğa burcunun özellikleri boğaz ve ense bölgesini yönetmesidir. Gırtlak, ses telleri ve yemek borusu da bu burcun özelliği altındadır. Boğalar aşırı troit salgılarlar. Bu yüzden kilo almaya müsaitlerdir. Diğer belirgin bir özellikleri de kas hastalıklarının sıkça görülmesidir. Bronşit, astım, ses kısıklığı, anjin ve soğuk algınlığı bu burcun en bariz belirtileridir.

 

 
Sevgi yaşamlarında pek zorlukları olan tipler değillerdir. Bu burcun mensuplarıyla genellikle iyi ge çinilebilir. Ancak cinsel dürtüleri çok gelişmiştir. Özellikle erkek boğalarda. Bu özelliklerini göstermemek için evlilik konusunda ve beraberlik konusunda çok hassas davranırlar. İçgüdüleriyle davrandıklarından dokunmak onlar için en büyük özelliktir. İlişkilerinde ya direk evlilik ya da birlikte yaşam onların genel tercihleridir.
Karakteri: Toprak, değişmez, kadınsı.

 

 
Özel kelimeleri: Kararlılık, inat, şüphelenme, mesleğe uyum, maddiyata önem.
İyi özellikleri: Güvenilirlik, lüks ve yiyecek sevgisi, pratik, sanatla alaka, kuvvetli arzular, sıcakkanlılık.
Kötü özellikleri: Tembellik, hoşgörüsüzlük, oburluk, inatçılık, alınganlık, kişilik eksikliği.
Kendine has meslekleri: İç mimar, heykeltraş, şarkıcı, model, sanat yönetmeni, grafıker.

 
BOĞA BURCUNDAN DOĞAN ÇOCUKLAR


Boğa burcundan doğan çocuklar genellikle kendi halinde sessiz ve oldukça sakinlerdir. Diğer bebekler gibi gelişi güzel ağlamazlar, ancak mecbur kalırlarsa ağlamak ve bağırmak arası ses çıkarırlar. Huysuzluk etmediğini düşünerek mutlu olursunuz. Fakat en beklenmedik anda şiddetli feryatlarına başlarlar. Bu feryat, ağlama nedensiz değildir. Bebek, daha birkaç aylıkken rahatsız edilmek istemediğini size bildirmek ister. Israr etmek, kendisini zorlamak hiç de iyi sonuç vermez. Çünkü bütün boğalar gibi inatçılığı ön plandadır.

 

 
Boğa burcundan doğan çocuğun, en büyük isteği sevgidir. Ona sürekli sevgi ve şefkatle yaklaşmanız gerekir. Azarlamak, cezalandırmak bebeği terbiye etmeniz mümkün değildir. Çünkü sevgi, şefkatle sayesinde ona her istediğinizi yaptırabilirsiniz. Bebekle aranızdaki ahenk pek çok problemi çözmenizi sağlayacaktır. Boğa burcundan doğan çocuklar çalışmayı hiç sevmezler. Okumaya da pek meraklı değillerdir. Onu bu konuda eğitmekte size düşüyor, zekasını geliştirmek için güzel resimlerden, çiçeklerden yararlanmalı, merakını çekmelisiniz. Çocuk, güzelliklere düşkün olduğu için böylece bunlarla ilgili öğrenmek istediği her şeyi öğrenecektir.

 

 
Venüs sizin için diyor ki,


Boğa kadını için: “Aşk her an kapınızda…”


Boğa erkeği için: “Duygusal yorgunluğunuzu


sevdiğinize yansıtmayın…”


En iyi uyuştukları burçlar: Oğlak ve Başak.


İkinci derecede uyuştukları burçlar: İkizler, Yengeç, Balık ve Koç.


Uyuşmaları şüpheli olan burçlar: Kova: Değişikliğe bayılır. Aslan: Fazla mütehakkim, kibirli. Akrep: Fazla planlı, kurnaz.
Tarafsız burçlar: Terazi ve Yay.
Boğa Burcunda Doğan Ünlüler


Boğa burcunda birçok besteci, müzisyen ve şarkıcıdan başka yarlar ve önemli yerlere adım atmış,
isim yapmış kimseler vardır. Engelbert Humperdinck, Cher, Mary Hopkins, Stevie Wonder, Kete Smith, Ela Fitgerald, Pery Como, Bing Grosby, Barbara Streisand, Birgit Nilsson, Patricia Munsel, Brahms r Burt Bacharach, Irving Berlin, Duke Ellington, Yehudi Menuhin, Margot Fonteyn, Fred Astaire. M.Ali Clay, Anne Margret, Rudolph, Shakespeare, Balzac, Vladimir Nabakov, Rebort Penn Warren, Hollanda Kraliçesi Juliane, İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth, Japon İmparatoru Hirahito, Oliver Cramwell, Hitler, Ayhan Işık, Öztürk Serengil ve Erol Büyükburç.


boğa burcu  boğa burcu özellikleri  burçlar  burç yorumları