başak Burcu, başak burcu özellikleri, başak burcu 2013, başak burcu erkeği, başak burcu kadını

 

Başak burcu kalın ve ince bağırsakları yönetir. Ayrıca sinir sistemi ve midede de söz sahibidir. Sağlığına son derece meraklı olan Başak burçlarının en çok rastlanan rahatsızlıkları hastalık hastası olmalarıdır. Bağırsak problemlerine sıkça rastlanır.

 

 
Sevgi ve aşk ilişkileri genellikle evlilik Başak burçları için dünden hevesli oldukları bir kavram değildir. İlişkilerinde duygusal değil, mantıkçıdır. Çoğunlukla gerçek sevgiyi pek anlayamaz cinselliği ise fazla güçlü sayılmaz. Bu tür ilişkilere fazla önem vermez, bu yüzden de biraz soğuk görünebilirler. Cinsel ilişkilerinde utangaç olması olasıdır.

 

 
Karakteri: Toprak, değişken, kadınsı.

Özel kelimeleri: Analizcilik, tentikçilik, düzenlilik, titizlik.

İyi özellikleri: Temizlik ve titizlik, analizcilik, alçak gönüllülük, dürüstlük, dakiklik, ayırt edebilme kabiliyeti.

Kötü özellikleri: Aceleci, her şeyi aşırı tenkit etmeme, geleneklere anormal bağımlılık, aşırı meraklı lık, kolay kolay beğenmeme, aşırı titizlik.

Kendine has meslekleri: İstatistikçilik, muhasebecilik, sekreterlik, öğretmenlik, müfettişlik, hasta bakıcılık, ustalık, bahçıvanlık.

BAŞAK BURCUNDA DOĞAN ÇOCUKLAR

Bu burçta doğan çocuk, daha çok küçük yaşlarda zekasını ortaya koyar. Her şeyi merak edip sorarak sizi bezdirir. Fakat küçüğün her sorusuna cevap vermek ve duyduğu ilgiyi sarsmamak lazımdır. Okulda merakı ve zekası sayesinde başarılıdır. Üstelik fazla çalışmadan başarı gösterir. Yalnız o sabırsız, çabuk bıkan huzursuz bir tiptir. Duyduğu ilgi çabuk söner. Çocuğun parlak zekası bu duruma yol açmaktadır.

 

Merkür sizin için diyor ki,

Başak kadını için: “Değişikliklerden korkmayın, onlardan yararlanın…”

Başak erkeği için: “Aşkta affetmek de vardır, affedilmek de…”

En iyi uyuştukları burçlar: Oğlak ve Boğa.

İkinci derecede uyuştukları burçlar: Yenge, Akrep, Aslan.

Uyuşmaları şüpheli olan burçlar: Yay: Sorumsuz. Balık: Erişilmez, huysuz. İkizler: Güvenilmez, istikrarsız.

Tarafsız burçlar: Kova ve Koç.

Başak Burcundan Doğan Ünlüler

Kraliçe Birinci Elizabeth, milyarder Henry Ford, manken Twiggy, yıldız Sophia Loren, Grete Garbo, Raquel Welch, İngrid Bergman, aktör Peter Sellers. Mel Ferrer, Muarice Chevalier, Buddy Hackett, Topol, Peter Falk, İlliot Gould, Sean tonnery, orkestra şefi ve besteci Leonard Berstei, filozof Friedrich Nietzche, yazar Upton Sinclair, Theodore Dreiser, Johann Goethe, William Saroyan J.B. Priestley, H.G. Wells, Robert Benchley, H.D. Lawrence, Büyük İskender ve Arkınla Müşfik Kenter.

başak Burcu, başak burcu özellikleri, başak burcu 2013, başak burcu erkeği, başak burcu kadını