oğlak burcu, oğlak burcu özellikleri, oğlak burcu 2013, oğlak burcu erkeği, oğlak burcu kadını

 

Oğlak burcu geleneksel olarak kemikleri yönetir. Bunun yanı sıra dişler, deri ve dizler de bu burcun denetimi altındadır. Disiplinli bir burç olan Oğlak’m genelde sağlığı iyi sayılır. Ancak, kötü açılarla kemik kırılmaları ve romatizma vücutlarında rastlanan belirgin rahatsızlıklardır.
Sevgi ve aşk ilişkilerinde Oğlak burcuna mensup olanlar genel olarak sevgilerini ve aşklarını belli etmemeye çalışırlar.

 

 

Onlar için bu tip ilişkiler adeta telepatik bir alış veriş halidir. Çoğunlukla Oğlak, cinsel açıdan fazla güçlü sayılmaz. Bazen duygusuzca bir cinsellik sergileyebilirler. Kadın Oğlaklar için de frijit denir. Ancak bu yanlış bir yargıdır. Oğlak kadını sadece güven ve korumacılık ister. Seks ondan sonra gelir.

 

 

Karakteri: Toprak, kadınsı.

Özel kelimeleri: İhtiraslılık, hesabını iyi bilme, ihtiyatlılık.

İyi özellikleri: İsteklilik, sabırlılık, ihtiyatlılık, planlı programlı çalışabilme, güvenirlik, sebatkarlık, mizah kabiliyeti, disiplin.

Kötü özellikleri: Aşırı ihtiraslılık, cimrilik, aşırı panik, değişmekte inat eden bir dışa bakış, kötümserlik, soğukluk, basmakalıplık.

Kendine has meslekleri: Matematikçi, politikacı, bilim adamı, öğretmen, makinist, müzisyen, mimar, inşaatçı, diş doktoru, müdür.

OĞLAK BURCUNDAN DOĞAN ÇOCUKLAR

Bu burçta doğan çocuk, çekingen, içine kapalı, kolay kolay gülmeyen bir tiptir. Zaten bu burçta doğanlar çocukluk çağlarında itibaren olgunlaşırlar ve orta yaştan sonra da gençleşmeye başlarlar. Çocuk, dikkatli, sabırlı ve inatçıdır. Bu yüzden derslerine dikkat eder ve sabırla çalışır. Çok daha zeki öğrencilerden daha fazla başarı gösterecektir o. Kafası gelişince de daha planlı ve metodlu hareket etmeye başlayacaktır. Ancak bu çocuğun hislerini anlamak, onu duyduğu güvensizlikten kurtarmak lazımdır. Anne ve baba, ona sevgi, anlayış ve şefkat göstererek her problemiyle ilgilenirlerse çocuk değişebilir. Hislerin daha kolay açıklayabilir.

 

Satürn sizin için diyor ki,

Oğlak kadını için: “Sevgi de en az ibadet kadar kutsaldır…”

Oğlak erkeği için: “Sevmekten korkan insanın Tanrı inancı da güçsüzdür…”

En iyi uyuştukları burçlar: Boğa ve Başak.

İkinci derecede uyuştukları burçlar: Kova, Balık, Akrep ve Yay.

Uyuşmaları şüpheli olan burçlar: Koç: Oğlaklara göre fazla atılgan, sebat etmeyen kişilerdi. Yengeç: Oğlaklar onlar için can sıkıntısıdır. Terazi: Oğlaklar onları genellikle yapmacık ve samimiyetsiz bulurlar.

Tarafsız burçlar: İkizler, Aslan.

Oğlak Burcunda Doğan Ünlüler

Oğlak burcunda doğanlar, kafaları, planlama güçleri, çalışkanlıkları ve kabiliyetleri sayesinde hemen hemen her alanda isim yapabilirler. Helana Rubinstein, violensel Pablo Class, astonot Kepler, fizikçi ve Filozof Newton, kimyager Lois Pasteur, yazar Edgar Allen Poe, Ruyard Kipling, Henr Miller; dünyanın en ünlü orgcu s, doktor ve filozof Albert Schewitzer, ressam, Maurice Altrillo, milyarder Howard Hughes, yıldız Faye Dunaway, Ava Garner, Sarah Miles, şarkıcı ve aktris Marlene Dietrich şarkıcı Shirley Basey, Elves Presley; joan Beaz, Nat King Cole, aktör Jon Voight, Gary Grant ve filiz Akin.

oğlak Burcu, oğlak burcu özellikleri, oğlak burcu 2013, oğlak burcu erkeği, oğlak burcu kadını