Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Muhafaza

Sana söylediğim şeyi unutma; iyi muhafaza et! Mücevherlerle süslü bir kutu yap onun için. Onu bilgelik değil sadece bilgi olarak kabul et.

Bilinçli olarak onun için bir kutu yap. Sonra yavaşça göreceksin ki, deneyimler oluşmaya başladığında, benim sözlerim bilinçaltmdan yükselecek ve deneyimleri belirgin ve anlaşılır yapacak.

Bir deneyim için sadece elinde hava tutmaya çalış. Yumruğunu sıktığın anda hava kaçacaktır. Yumruğunu ne kadar sıkarsan o kadar az hava tutarsın, sonunda hiç hava kalmaz. Elini gevşet; göreceksin ki hava açık eline koşturacaktır. Açık elde her zaman hava vardır, ama kapalı yumruktan kaçar.

Elini açık tutan onu hep havayla doldurur; asla boş değildir, hava her an tazedir. Bu hiç dikkatini çekmiş miydi? Açık el asla boş değildir ve kapalı bir el her zaman boştur; ve eğer kapalı yumrukta bir parça hava kaldıysa bayat, eski ve çürümüştür.

Onlar tek başlarına, terk edenin tadım çıkarabilirler. Bu dünyada, bu yaşamda insan vazgeçmeye ve bırakmaya razı olduğu kadar alır. Bu çelişkilidir  ama yaşamın tüm kuralları çelişkilidir.