Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Yüce Merih Tanrısı

Yüce Merih Tanrısı, Beyazlı Kadın bilim adamlarını meraklandıran tek örnekler değil; Avustralya mağaralarında bunlara benzer resimlere rastlanılmaktadır. Bu resimlerde ağızlan olmayan başlar, uçuş kombinezonlarım hatırlatan tek parçalı elinseler görülür.

Çıplak yaşadıktan bilinen ilkel topluluklann çizdiği bu biçimleri, sosyaloji: Tarihöncesi bir çağdan kalan insanları simgeleyen biçimler” diye tanımlar. VVoomera bölgesindeki kaya resimleri daha da düşündürücüdür. Bir yaratığın göğsünde uzay giysilerinin ilikleme sistemini andıran işaretler vardır, başka bir resimde Uçan Daireyi andıran bir şekil görülmektedir. Bölgedeki yerlilere göre bu resimler uçan bir gemiyle uzaydan inen ve kavinıleri eğilen Yüce Beyaz Yaratıkları gösterir.

Sahra kayalıklarında renkli insan biçimlerinin bazdan dört köşeli garip kutular taşır. Bunlar aşın bir biçimcilik örneği anlamı çözülemeyen bir simge, bir çeşit karikatür, daha önce Fransa’nın güneybatısında Isluritz mağarasında bulunmuştur: ama bu bir aşk karikatürüdür.

İtalya’da Bresda şehrinin kuzeyindeki Val Camonica, Alp’leri yaran 70 kilometreli dağlık bir bölgedir. İlk kez arkeoloji profesörü Marro tarafından 1933’te incelenen Val Camonica, Taş devrine ait 20 bini aşan kaya resmini saklamaktadır, burada da garip başlıklar giyen, ellerinde üçgen biçiminde aletler tutan yaratıklar vardır. Bu kaya resimlerini inceleyen Fransız arkeologu Emmanuel Amati’ye göre bunlar, çok değişik, madenleri işlemesini bilen, yakın bölgelerdeki toplumlardan üstün bir uygarlığın eserleridir. Resimlerde garip yaratıklann yanı sıra bir uçan dairenin inişini VVoomera’da olduğu gibi Taş devri sanatçılarının gözüyle verilmiştir.

Resimlerle ilgili birtakım yorumlar yapılmış, çıkıntılı, antenli başlıklar, miğferler, hayvan maskesi, büyücü maskesi ya da uzay adamı başlığı diye tanımlanmıştır.
Bu konunun gerçek ve tartışılmaz yanı, ister kabul edilsin isler edilmesin, dünyayı saran, yer ve kıta ayırımı tanımayan, benzer biçimler, yaratıklar ya da simgeler işleyen baş döndürücü bir dizinin var oluşudur

Güney Kaliforniya’da, China gölünün kıyısında, miğferli yaratıklar;

Norveç’te Beyazlı Kadın gibi giyinmiş Tanrılar
Paskalya Adası’nda uçan insanlar;
Tassili’de boşlukta yürüyenler;
Sefar’da Merihliler;
Özbekistan’da Navoi’de bir uzay gemisinin içinde havalandırma maskesi taşıyan yaratıklar;
Leningrad Müzesi nde bulunan bir Etrüsk tabağının üzerinde çizili bir roket…
Onlarca, yüzlerce binlerce düşündürücü benzerlikler dizisi. Gerçeğin tanığı diye bilinen Taş devri sanatçıları kimleri çizmişler, bu kuşku verici görüntüleri nereden çıkartmışlardır?