Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Olağanüstü, garip, esrarengiz olaylar

Fort çeşitli kaynaklardan yararlanarak olağanüstü, garip, esrarengiz olayları, kimsenin ilgisini çekmeyen şeyleri toplardı. Hangi tarihte, nerde çamur, taş, kükürt kurbağa, balık, kan yağdıysa; göz taşlan, uçan nesneler, dev adam izleri, garip yaratıklar ve esrarengiz olaylar onun notlarında yer alırdı.

Derken 26 yıl boyunca topladığı bu notiannı bir günde yaktı. Bu kez kendini okumaya verdi. 8 yıl süreyle akla gelebilecek her konuda yazılanı okudu ve yine not topladı.

Değişik olan her konu hakkında not toplu yorum demişti bir konuşmasında. Ayda Kopemik kraterinde görülen sapmalar, birden ortaya çıkan kırmızı derili İngiliz ler, mumyaların başında türeyen saçlar bana ilginç geliyor. Ancak gerçek ilgimi bu olaylara değil, olaylar arasındaki bağlantılara veriyorum. Uzun süredir rastlantı denen şey üzerinde durdum; ama, ya rastlantı denen şey yoksa?..

Hoy Fort en sonunda bu çalışmalarım, çeşitli zamanlarda yayınladığı dört kitabında dünyaya sundu ve kıyametlerin kopmasına yol açta. Çünkü son ldtabmda bilime çatıyor, ışık hızım kabul etmiyor, yepyeni bir astronomi anlayışı getiriyordu bugün Fort’un izinde yürüyen, onun adını yaşatan bir kuruluş vardır. Bu kuruluş her ay “Kuşku” adlı bir dergi yayınlar ve garip olaylardan söz eder.