Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Hiperborc görüşü

Hiperborc görüşünü en çok destekleyenler eski Yunanlılardır. Buzların son çözülüşünden sonra bile Yunanlılar Arktık bölgelerde yaşayan, üstün bilgilere sahip, beyaz tenli bir ırkla ilişkide bulunduklarım çeşitli eserlerde belirtmişlerdir. Yunanlıların ve Romalıların Arktik denizlerinde seferler yaptığı kutuplara yakın bölgelerde, belki İslanda’da yaşayan bir ırkla ilişki kurdukları düşünülebilir.

Hiperboreliler hakkında birçok hayali görüşler yürütüldü; kimi onları Atlantlar’a bağladı, kimi de bir çeşit uzay yaratıkları saydı. Hiperbore’ye ait hiçbir kalıntı bulunamadı. Rahip Spanuth’un Heligoland açıklarında keşfettiği denizaltı kalıntılar, duvarlar bilinmeyen batık bir şehrin, bir adanın izleıi olabilir.

Bugün jeoloji kutupların ve Antarktika bölgesinin tarihöncesi çağlarda yaşamaya uygun olduğu düşüncesini desteklemektedir. 1938-1939 yıllarında Yüzbaşı Richter’in yönettiği Alman Schwabenland araştırma kolu 70. paralelin batısında ve doğusunda uzanan buz duvarının birkaç yüz metre ilerisinde yeşilliklerle kaplı dağlık bir bölgeyi keşfetmişlerdir. O yıllarda kuşkuyla karşılan bu keşif daha sonra, 1947de Amiral Byrd’ın arkadaşları tarafından doğrulanmıştır. Göllerle kaplı, tepeleri ufak ağaçlarla, yeşillikle donatılmış, buzlar arasında sıkışmış kalmış bu bölgeye Kraliçe Maıy Toprağının Bahçeleri adı verilmiştir.