YENİ YAPMA ALIŞTIRMALARI

Çalışma Hayatımız1. Baktığımız her ne ya da kim ise ona saygı duymamızı gerektiren pek çok şey vardır. Saygı duymak için yeniden bakmak ama ikinci kez bakarken yeni bir bakış kazanmak gerekir. Eğer merkezlenmiş bir benliğin dışından hareket ederek başkalarını yargılıyorsanız şunu unutmayın ki baktığınız şey ilk başta yeni ve bilinmezdir. Çok kısa bir süre sonra yeniden ama yenilenmiş olarak tekrar bakın.

2. İnsanlara bakarken onların potansiyel bir zekâ alanı oldukları ve pek çok sebepten dolayı mevcut potansiyellerinin dışında olabilecekleri düşüncesini aklınızdan çıkarmayın. Şu an bulundukları yerde çakılıp kalmış olmalarının ardında yatan sebepleri anlamak için yeniden bakın. Görünen yüzün ardında daha nice farklı yüzler, stresler, gerilimler ve acılar yattığını göreceksiniz. Karşınızdaki, çocukluk döneminde şekillenmiş, aslında gelişmek istemiş ama esir edilmiş bir yüzdür. Gerçekten gördüğünüz taktirde, gerçekleri görebilirsiniz.

3. Daha net düşünebileceğiniz daha uyumlu bir ortam yaratmak için bile olsa, odanızı ya da ofisinizi temizlemek gibi, yaşadığınız her bir durumda şu andaki zekânızı geliştiren bir şeyler bulun. Liderlik, küçük görülme kaygısı taşımaz. Onu koruyan, sebepleri ve prensipleridir. Doğrudan probleme karşılık verme ihtiyacından değil prensiplerinizden yola çıkarak hareket etmeye çalışın.Yeni fırsatlar yaratacak meseleler etrafında durun.

Her şeye çözüm bulan birisi olmak zorunda değilsiniz. Eğer hiçbir şey yoksa, espri yapın, hikaye anlatın, ilginçlikler yapın, araştırın, keşfedin, daha sonrası için hazırlık yapm. Siz görmek istedikten sonra yapılacak öyle çok şey var ki…
Bu adımda gelecek planlarımızdan bahsedeceğiz. Beşinci ve Altın cı Adımlar bu noktada elele, birlikte hareket edeceklerdir.

Benzer Yazılar

Latest Comments

  1. aybike 16 Haziran 2014

Leave a Reply