Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Yengeç Burcu İçin 2015

logoBenim felsefem şudur ki, siz yalnızca kendi yaşammız dan sorumlu olmakla kalmıyorsunuz; şu anda en iyisini yapmak sizi bir an sonra en iyi yere koymaktadır.

Oprah Winfrey: bir Yengeç burcuYengeç burcu akıl burcunda doğmuştur. Çok zekidir ve zihni hep etkindir. Her zaman plan yapmakta ve her zaman dikkate değer yeteneklerini kullanabileceği yolları aramaktadır. Derin bir düşünürdür ve düşüncelerini yoğunlaştırmayı sever.Yengeç burcu, yaşamı boyunca pek çok zaman, “derilerinden birini değiştirecek” ve yeni ilgiler edinecek ya da tamamen farklı bir işe başlayacaktır. Yengeç burcu hedeflerden zevk alır ve çok ender hata yapar.

Yetenekli bir organizatördür, önemli ölçüde işi kavrama yeteneğine sahiptir ve genellikle para konularında şanslıdır. Pek çok Yengeç burcu, eğer kumar oynamazlarsa, sonraki yıllarında parasal açıdan güvendedir Yengeç burcu, Çin Zodya ğı’nın tümünde en kötü kumarbaz olma ayrıcalığına sahiptir!Yengeç burcu genellikle sakin ve uysal bir yapısı vardır ve yaşamda daha sakin şeyleri yeğler. Çılgın bir ortamda olmayı sevmez ve acele karar vermeye zorlanmaktan nefret eder.

Ayrıca kendi işlerine karışılmasını sevmez ve tavsiye dinle mektense kendi yargısma güvenmeye eğilimlidir.Yengeç burcu zaman zaman yalnız görünebilir. Sessiz ve içine kapanıktır ve bazen başkalarıyla iletişim kurmakta zorluk çekebilir. Anlamsız dedikoduya ayıracak çok az zamanı vardır ve aptallıklara kesinlikle tahammül edemez. Ne var ki, gerçekten de iyi bir mizah duygusu vardır ve bu, özellikle kriz zamanlarında beğeni toplar.Yengeç burcu kesinlikle çok çalışmaktan korkmaz ve tüm yaptıklarına kendini adar. Çok kararlıdır ve hedeflerini elde etmek için bazen merhametsiz olabilir.

Kendine güveni, iradesi ve kıvrak zekası genellikle başarısını güvence altına alır, ama eğer başarısızlığa düşerse, kendini toparlaması sıklıkla uzun bir zaman alır. Yenilgiye dayanamaz ve çok kötü bir kaybedendir.Yengeç burcu ayrıca kaçamak davranabilir ve insanları kendi özel dünyasına sokmaya pek hevesli değildir. Gizlilik ve kuşku, bazen aleyhine işleyebilir ve bu bütün Yengeç burcuların üstesinden gelmek durumunda oldukları kişisel bir özelliktir.Yengeç burcu başka bir özelliği de, aniden ortaya çıkmış ya da sürmekte olan herhangi bir etkinlik döneminden sonra dinlenme eğilimidir. Kızgınlıkla o kadar çabuk parlayabilir ki, eğer dikkat edilmezse yüksek tansiyonla ve sinir hastalıklarıyla karşılaşabilir.

Bazen Yengeç burcu yaşamına geç başladığı söylenmiştir ve bunun ana nedeni, gerçekten mutlu olacağı bir iş bulmasının hep uzun bir zaman almasıdır. Ne var ki, Yengeç burcu araştırma ve yazma içeren ve kendi düşünce ve planlarını geliştirmesi için kendine yeterli özgürlüğün sağlandığı her türlü konumda genellikle başarılı olacaktır. Yengeç burcu’dan iyi bir öğretmen, politikacı, personel yöneticisi ve sosyal danışman olur.

Yengeç burcu arkadaşlarını dikkatle seçer ve parasal durumunu sıkı bir biçimde denetlediği halde, sevdiklerine karşı özellikle cömert olabilir. Pahalı armağanlar almayı ya da arkadaşlarına veya sevdiklerine kentin en iyi tiyatro ya da sinema salonlarında yer ayırtarak sürpriz yapmaktan çok hoşlanır. Bunun karşılığında sadakat bekler. Yengeç burcu iyi bir paylaşımcı değildir ve eğer güveninin kötüye kullanıldığını görürse, son derece kıskanç olabilir ve incinebilir.Yengeç burcu ayrıca iyi görünümüyle de ünlüdür ve hiçbir zaman hayran sıkıntısı çekmez. Özellikle dişi Yengeç burcu çok çekicidir. Tarza, zarafete ve mükemmel (ve genellikle pahalı) giyim zevkine sahiptir. Bir sosyalleşme heveslisi olduğu için, geniş çeşitlilikte arkadaşlara sahip olması olasıdır ve önemli kişileri etkileme yeteneğine sahiptir. Çeşitli ilgi alanları vardır, tavsiye ve düşüncelerine hep çok değer verilir. Genellikle sakin yaratılışlıdır ve kendini birçok etkinliğe dahil ettiği halde, girişimlerinde belirli bir oranda gizliliği sever.

Gönül meseleleri Yengeç burcu için çok önemlidir ve sonunda durulmadan önce sıklıkla pek çok romantik ilişkisi olacaktır. Öküz, Ejderha, Tavşan ve Horoz burcunda doğanlarla özellikle iyi anlaşabileceğini görecektir. İlgi alanlarını izlemek için kendine yeterli özgürlük sağlanırsa, Fare, At, Keçi, Maymun ve Köpek’le de çok tatmin edici bir ilişki kurabilir, ama Yengeç burcular birbirlerini çok kolaylıkla kıskanabilecekleri için, başka bir Yengeç burcu’dan kaçınmaya çalışmalıdır. Yengeç burcu ayrıca dürüst ve açık sözlü Domuz’la anlaşmakta da zorluk çeker ve Kaplan’m kendi sakin ve barışçıl yöntemleri üzerinde çok fazla bozucu etkisi olduğunu görecektir.Yengeç burcu kesinlikle yaşamdaki daha ince şeylere karşı beğeni duyar. Damak zevkine sahiptir ve sıklıkla sanata yakın bir ilgi duyar.

Ayrıca, okumaktan da çok zevk alır ve her zaman felsefe, politika, din ya da büyü gibi konulan ilgi çekici bulur. Bilinmeyenden adeta büyülenir ve soruşturan zihni her zaman yanıtlar arar. Dünyanın en özgün düşünürlerinden kimileri Yengeç burcular olmuştur ve bunu kabul etmeye pek istekli olmasa da Yengeç burcu sıklıkla psişik özelliklere sahiptir ve sezgisine oldukça fazla güvenir.Yengeç burcu kesinlikle Çin Zodyağı’nın en enerjik üyesi değildir. Kendi hızında ilerlemeyi ve istediği şeyi yapmayı yeğler. Büyük ölçüde kendi kendisinin efendisidir ve yaşamı boyunca pek çok şeyi deneyecektir. Bir tür küçük uğraşıcıdır, ama bazen genellikle de hiç beklemediği zamanlarda yoğun çalışması ve çabaları fark edilecektir ve mutlaka çok istediği başarıya ve parasal güvenceye kavuşacaktır.