Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


YENGEÇ BURCU 21 Haziran 22 Temmuz

indir (1)Ay’ı parlak gecelerde gözlemekle Yengeç insanıyla ilgili yeterince ipucu elde edebilirsiniz. Eksik kalan parçaları deniz kenarında rastlayacağınız yengeç tamamlayacaktır. Ay’ın hareketleri, büyüyen küçülen görünüşü gibi Yengeç de değişken görünür. Aslında ikisi de değişmez. Sakin, yumuşak görünüşüne rağmen bir yengeç çılgınca kahkahalarından tanınır. Alçalıp yükselen ses tonuyla uzun uzun kahkaha atar. Kahkahaları kadar gözyaşları da belirleyici faktördür. Korkularını şakalarla örter, ama o korkular onun içindedir. Gece gündüz isimsiz tehlikelerin korkularını hisseder. Karamsarlık yakasını hiç bırakmaz, hayallerini bozar. Yıldızlara yükselirken rüyalarının bozulmaması için uzayın sonsuzluğunda kaybolacağını söyleyip duran o sesi dinlememeyi öğrenmesi gerekir. Ne var ki o bu korkuları yenmeyi öğreninceye kadar korkular onun yüreğine yerleşir ve ne zaman yükseklere uçmaya kalksa keyfini kaçırır.

Gözyaşları hassas kalbinin derinliklerinden taşar. Sert bir bakış veya sesinizin hırçın tonuyla hassas duygularını yaralayabilirsiniz. Acımasızlık tümüyle içe kapanmasına neden olabilir; sitemli sessizliği nedeniyle bunu anlayamazsınız. Akrep’e has bir misilleme yapabilir, ama bunu gizlice yapar. Bununla birlikte çoğunlukla ödeşmekten vazgeçerek koruyucu kabuğunun altına gizlenmekle yetinir. Bir kez yaraladıktan sonra ona erişemezsiniz. Kuşku, ümitsizlik ve üzüntü içinde kendi kabuğuna çekilmek ister; tıpkı gerçek yengeçler gibi. Yengeçler zaman zaman tersleşir. Size kızdığı için değil. Arada sırada dünyadan nefret ettiği için. Ay değiştiğinde o da yine değişecek, tatlı haline dönecektir.

Yengeçlerin çoğu hızla yürürken hafifçe iki yana sallanır. Dişi yengeçler iri göğüsleriyle dikkati çeker. Hem ters huylu hem iyi kalpli, hayal gücü derin ve büyüleyici konuşma yeteneğine sahip biri Yengeç’tir. Her duyguyu hızla güçlü belleğine kaydeder; aynalar gibi, fotoğraf makineleri gibi görüntüleri yakalar ve aynen yansıtır. Geçmişe saygı duyar ve iliklerine kadar vatanseverdir. Bir çeşit zihinsel arkeologdur. Sürekli büyüleyici gerçekleri eşeleyip çıkarmak ve öğrenmek gayretindedir. Hayal kurma ve suskunluk Yengeçlerin koruyucu kabuklarının başında gelir. Yaşı ilerledikçe yanıltıcı bilgi vermek onu koruyan maskelerden en gözdesi haline gelir.

Yengeçlerin bütün yapması gereken yaşam sürecine güvenmek, insanları sevmek ve kabullenmektir. Yaşamda kalma amacı budur. Şefkat, ilgi, yardımcı olmak, destekleyici, koruyucu olmak Yengeçler için sevginin güvenli bir çeşidi; kaynakları, aynı zamanda dış dünyaya açılmak için kolaylıklarıdır. Güvenme ihtiyaçlarını güven kazanarak sağlamaya çalışırlar. Bu noktada anaçlık en büyük yardımcılarıdır. İnsanların ruhlarına sızmalarını sağlar. Ancak anaçlık rolüne kendini kaptıran Yengeçler kendilerini, ihtiyaçlarını ve yaşam amaçlarını unutabilirler. Bu unutkanlık yalnız kalmayı ve yaşam sahnesinde yalnız bir final getirebilir. Değişiklik korkusuyla rutine esir olabilir, güven duygusuna düşkünlüğü onun yaratıcılığım ve romantizmini yıllarca ortaya çıkarmamasına neden olabilir. Tedbir ihtiyacı nedeniyle ruhunu susturabilir. Duygusal çıplaklık onu en çok korkutan durumdur. Korkuları kazanırsa yalnız kalır.

Hedefi duygusallık ve duyarlılık olan Yengeçler hayal gücü ve hissetme yeteneği sayesinde sevgi dolu bir bakım, destek ve şefkat tavrını dünyaya aktarır.

Yengeç burcu insanlarının tıpkı gerçek yengeçler gibi kabuğa ihtiyacı vardır. Hassas, duygusal, yoğun Yengeç insanları için bu ölümcül bir ihtiyaçtır. Ancak eninde sonunda kabuğundan çıkar ve sever. Bu kendince kalın kabukla güvenliğini pekiştirmek üzere koruyucu, kollayıcı, bakıcı, iyileştirici, yardımcı rolleriyle dünyaya yaklaşır. Aslında başkalarını tanımak, anlamak ve daha kolay korunmak için üstlendiği bu rollere kendini hapsedebilir de.

Bir Yengeç’e âşıksanız dürüst, duyarlı, bağlı olduğunuzu ve onunla uzun soluklu bir ilişki istediğinizi kanıtlamanız gerekir. Buna rağmen kabuğundan çıkmaya hiç de niyetli olmayan bir Yengeç’le de karşı karşıya kalabilirsiniz.

Ay burcu Yengeç olanlar için durum daha da zor olabilir. Tanıması ve güvenmesi için geçecek süre Güneş burcuna bağlıdır ve oldukça uzun olabilir.

Yükselen burcu Yengeç olanlar önce sizi tanımaya çalışır. Olumlu sonuç almışsa sizi sevgi ve ilgiyle sarar.

2015 Evlilik, ortaklık ve yakın ilişkiler şanslı olacağınız alan.

2015 İkramiye kazanabilir, başkalarının paralarından yararlanabilirsiniz.