Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falı Meditasyonunda Duygusal Olmak

Duygusal ve fiziksel sağlığı kökeninden bozan, iş gücünü zayıflatan ve insan ilişkilerindeki gerilimi arttıran aşın gerginliği gidermek için çareler bulmalıyız. Aynı zamanda otonom sinir sistemindeki dengeyi sağlayacak çareler bulmalıyız.

Psikosomatik hastalıkların bu büyük zaranna katlanmayı sürdüremeyiz; milyonlarca insan bundan dolayı acı çekmekte ve toplum üretici üyelerinin birçoğunu yitirmektedir. İnsanların basit gündelik işlerinden zevk alma yeteneklerini düzeltmek, onların aşın tahrik düzeylerini indirmenin doğal yollarını bulmalıyız. İnsanın duygusal termostatını normalleştirmeli, gerginliği azaltmalı ve en önemlisi, mutluluğu artırmalıyız.

Son olarak beyin kabuğuyle lim bik sistem arasındaki uyumsuzluğu giderecek bir çare de bulmalıyız. Bu da insanlığın duygu ve mantığı arasındaki çok eski mücadelesinin çözümlenmesinin bir başlangıcı olacaktır. Beyin yarım küreleri arasındaki iletişimin artması da insanların iç bütünlüğü sağlamada çok uzun süre gecikmiş ruhsal amacını gerçekleştirmede çok önemli olabilir.

Kısacası insanlığın ortak psikofizyolojisini dirileştirecek bir program gereksinmekteyiz.

Çağımızın artan hastalıklarına rağmen bu dirileşme insan özünde gizlidir. Tıp bilimi dinlenmenin tüm dirileştirici süreçlerin temeli olduğunu çoktan anlamıştır. Hepimiz uyanıklılık, uyku ve düş dönemlerindeki dirileştirme sürecinin yakından farkındayız dır. Her ne kadar uyanıkken enerjilerimizi harcarsak da, doğal olarak, uyurken beden kaynaklarımızı yine doldururuz. Derin dinlenme gerginliği azaltmada en önemli neden olabilir.

Tarot Falı Meditasyonu başka psikoaktif ilaçlar ve gevşeme tekniklerinden fazla daha derin ve doğal dinlenme sağladığı önemli kanıtlarla görülmektedir. Bunun ötesinde Tarot Falı Meditasyonu tekniği uygun bir biçimde öğrenen herhangi bir kişiye zihinsel ya da fiziksel durumuna bakılmaksızın derin ve doğal bir dinlenme sağlamaktadır. Daha sonraki lerde Tarot Falı Meditasyonu psikofizyolojik durumda dirileştirici değerinin önemini gösteren kanıtlan inceleyeceğiz.

Bu araştırmanın önemini açıklamak için önce insan bilincinin olağan durumlarının fizyolojisini tanımlamalıyız.

Duygusal Olmak