Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Gevşeme

GevşemeGevşeme, kendinize hiçbir şey yapmadığınız bir duruma düşme izni vermek anlamına gelir, çünkü bir şey yapıyorsanız gerginlik devam edecektir. Hiçbir şey yapmama durumudur bu: Basitçe gevşer, rahatlama duygusundan keyif alırsınız. İçinizde gevşeyin, gözlerinizi yumun sadece ve tüm çevrenizde meydana gelen her şeyi dinleyin. Herhangi bir şeyi dikkat dağıtma olarak duyumsamanıza gerek yok. Bunun zihinsel bir meşguliyet olduğunu hissettiğiniz an, Tann’yı inkâr ediyorsunuz.

O anda Tanrı size bir kuş gibi geldi; inkâr etmeyin. O, kapınızı bir kuş gibi çaldı. Bir somaki an havlayan bir köpek gibi geldi ya da çığlık atan ve ağlayan bir bebek gibi ya da gülen bir deli gibi. înkâr etmeyin, geri çevirmeyin, kabul edin, çünkü inkâr ederseniz gerginleşirsiniz. Tüm inkârlar gerginlik yaratır; kabul edin. Gevşemek istiyorsanız, kabul ediş çaredir. Tüm çevrede her ne meydana gelirse kabul edin; bunun organik bir bütün olmasına izin verin. Bu bütün bilirsiniz ya da bilemeyebilirsiniz bunu birbirine bağlıdır. Bu kuşlar, bu ağaçlar, bu gökyüzü, bu güneş, bu toprak, siz, ben, her şey ilişkilidir. Organik bir birliktir bu.

Güneş yok olursa, ağaçlar ortadan kaybolacak; ağaçlar kaybolursa, kuşlar kaybolacak; ağaçlar ve kuşlar kaybolursa, siz burada olamazsınız, ortadan kaybolacaksınız. Bir ekolojidir bu. Her şey birbiriyle derinden ilişkilidir.
O halde hiçbir şeyi inkâr etmeyin, çünkü inkâr ettiğiniz an, içinizdeki bir şeyi inkâr ediyorsunuz. Eğer şu öten kuşları inkâr ederseniz, o zaman içinizdeki bir şey inkâr edilmiş olur.

Gevşerseniz, kabul ederseniz; varoluşun kabul edilmesi gevşemenin biricik yoludur. Eğer küçük şeyler sizi rahatsız ederse, sizi rahatsız etmekte olan kendi tutumunuzdur. Sessizce oturun; tüm çevrede meydana gelenleri dinleyin ve gevşeyin. Kabul edin, gevşeyin; birdenbire içinizde uçsuz bucaksız bir enerjinin yükseldiğini hissedeceksiniz.

Gözleyin dediğim zaman, gözlemeye çalışmaym; yoksa tekrar gerginleşir ve yoğunlaşmaya başlarsınız. Basitçe gevşeyin, gevşemiş, kendinizi koyuvermiş halde kaim ve bakın… Çünkü başka ne yapabilirsiniz ki? Oradasımz, yapılacak hiçbir şey yok, her şey kabul edildi, hiçbir şey inkâr edilmedi, geri çevrilmedi. Ne mücadele, ne savaş, ne de çatışma. Yalnızca gözlersiniz. Hatırınızdan çıkarmayın, yalnızca gözleyin.