Rüya Karakterleri

Bilinçaltı farkındalığınızın ışığı ile etrafınızı aydınlattığınızda, öylesine tarama yapmıyor, aksine sizin için büyük önemi olan birini arıyorsunuzdur. Tüm dikkat dağıtıcı etkenler ve belirsizlikler arasında, gerçekten kim olduğunuzu anlamaya çalışmak için kendi yansımalarınıza bakıyorsunuz. Ancak gerçek kimliğiniz kendisini rastlantısal bir farkındalık taramasında nadiren açığa çıkarır. Bu nedenle içgüdüsel olarak, karakterinizi yansıtan durumlara çekilirsiniz. Özfarkındalığınız için en iyi ayna diğer insanlardır ve onların geri yansımalarını farkında olmadan özümseyerek, sıklıkla kendi karakteriniz hakkında aydınlanmış olursunuz.

Pasaportunuzda veya kimlik kartınızda belirtildiği gibi, kendinizi tek bir kimlik olarak düşünmek daha mantıklı gözükse de, her birey içinde benzersiz bir karakterler ailesi ağırlar. Farklı kişilikleriniz, ne yaptığınız ve nerede olduğunuza bağlı olarak farklı zamanlarda ortaya çıkarlar. Bazen barındırdığınız kişilikleriniz oldukça sıradan görünebilir; böylece, gününüz başladığında kendinizi önce bir eş, sonra bir ebeveyn olarak bulabilirsiniz ve ofisinize vardığınızda da profesyonel kişiliğinize bürünebilirsiniz. Başka zamanlarda ise, kişilik davranışınız size alışılmadık gelebilir ve kendinizi şöyle sözler sarf ederken bulabilirsiniz: “Neden böyle bir şey yaptım bilmiyorum” veya “Kendimde değildim.”

Uyanık yaşantınızda farklı kimliklerinizi görmezden gelmeye çalışabilirsiniz fakat onlar rüyalarınızda kendilerini ifşa etmeye devam edeceklerdir. Rüyalarınızda yarattığınız karakterler sizin suretleriniz ve onları, bu kişilik özelliklerine sahip insanlarla deneyimlerinizden yola çıkarak inşa ediyorsunuz. Eğer dışa vurmasını istediğiniz belirli kişilik özelliklerine sahip herhangi bir kimseyi tanımıyorsanız, diğer insanlarda farkında olmadan gözlemlediğiniz kişilik nüanslarının kombinasyonunu kullanarak bir karakter uydurursunuz. Bu orijinal karakterler, bilinçli olarak anlayamadığınız bir durumda anlayışınıza yön verirler.

Rüya karakterleriniz genellikle kimliğinizin belirli yönleriyle olan ilişkinizi yansıtır. Örneğin, sevdiğiniz birini düşlerseniz, karakterinizin derin ve su yüzüne çıkmamış özelliklerine kafa yoruyorsunuz demektir. Herhangi bir yakın sevgi ilişkisinde, kendi kimliğinizin nerede bitip eşinizinkinin nerede başladığını ayırt etmek zorlaşabilir. Onlardan uzun bir süre ayrı kalmışsanız, bir tarafınız eksik gibi hissedebilirsiniz. Rüyalarınıza giren sevdikleriniz, aslında onların sizin için gerçekten ne anlama geldiklerini ve sizin günlük yaşantınızı nasıl zenginleştirip etkileyebileceklerini anlamanıza yardımcı olur.

Rüyalarınızda en sık beliren karakterlerden bazıları halk figürleri ve ünlülerdir. Gerçek hayatınızda onlarla zaman geçirmemiş olabilirsiniz; ama sahneden ve medyada gözler önüne serilen yaşantılarından dolayı onları yakından tanırsınız. Ünlüler genelde belirli yetenekleri ve başarıları simgelerler ve onları rüyada görmek, keşfedilmeyi bekleyen kişiliğinizin değerli ve benzersiz yönleri hakkında sizi uyarır. Televizyondaki yetenek şovlarından bile önce, atalarımız, benzersiz yetenek ve hünerleri kişiselleştirmek için tanrı ve tanrıçaları kullanmışlardır.

Benzer Yazılar

Leave a Reply