Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Kozmik Bilinç

Kozmik bilince yükselmenin gerçek öğelerinden biri , geçmişteki olumsuz izlenimlerin silinmesidir. Doğal olarak, her yeni durumu önceki yaşantılarımızla yorumlarız ve daha önceki benzer izlenimlerle ilişkili eğilim ve derecelerde, duyumlarla alman yeni bilgileri süreçlendirir ve karşılık veririz.

Bundan ötürü, olumsuz izlenimler, dünyayı açıklıkla fark etme yeteneğimizi ve çevremizle olumlu ilişkiler kurmanın sevincini kısıtlaması yönünden çok pahalıya mal olurlar.

Geçmişteki izler, kişileri tehlikesiz durumlarda da bir huzursuzluk ya da kırgınlık nedeni bulmaya götürürler. Dört yıldır Medi tation yapan yirmi dokuz yaşındaki bir Transcendental Meditation öğretmeni, bu sorunu şöyle anımsamaktadır:
“Ezici koşullar dolayısıyle, dengemi yitirdiğimi anımsıyorum.

Şimdi hiç etkilenmiyorum. Olanları hissedebiliyorum. Heyecanlan ve incelikleri daha derinden izliyorum. Fakat bunlar önceleri olduğu gibi zihnimi karıştırmıyor ya da gölgelemiyor. Yalnız yapılması gerekeni yapıyor ve sürdürüyorum.

Artık zor yaşantıların yükünü duymuyorum. Başka kişilerin sorunlan bana öylesine dokunurdu ki dengemi yitirirdim. Şimdi yardım olanağım olsa, dengemi yitirmeden onlara yardım edebildiğimden ötürü kendimi daha mutlu sayıyorum. Önceki gerginliklerin anısı silinip gitmez.

Bir portakalın kabuğu gibi, acı her zaman yerindedir. Bu iyi yanı her zaman nasıl bulabileceğinizi anlamanıza benzer. Zihin iyiye nasıl varacağını bildiğinden, kötüyü düşünmüyorsanız sadece yalnız geçip gidiyorsunuz. Bu doğru bağlantıları kırmaktan başka bir şey değil. Gergin bir kişide anıların tümü yerli yerindedir. Her zaman
yanlış bağlantılar kurulur.

Kişi yüceldikçe, bağlantılar daha çok amaçkazanır, ilerleme yönüne doğru gelir, sizin ve başkalarının gelişmesini destekler.

Hâlâ çevreye bakıp kişilerin aa çektiğini görmek sıkınu veriyor. Ama sıkıntıyla, balyozla dövülmek arasında fark var. Bu tam Maha rishi’nin kullandığı balın tadındaki fark gibi.

Bir kez balı tattıktan sonra ya da bir kere hiç değişmeyen sahaya yerleştikten sonra bu değeri anlar ve bunun tüm zamanların gerçeği olduğunu kavrarsınız. Aynı zamanda, değişiklik de sürer gider. Düşük değerler de vardır. Daha büyük bir değer kazandınız diye, daha düşük bir değeri de yitirmezsiniz.

Eşya dünyada değişmesini sürdürür. Fakat kişi sarsılmaz duruma gelince güzellik kalır. O zaman yalnız kendisi olarak çevresindeki her şeyi yerli yerine koyabilir ve o zaman bu kalıcılığı genişleterek etki alanını arttırır ve çevreye yararlı duruma getirir.”

Kozmik Bilinç