Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Koç Burcu Aile Hayatı

Koç Ebeveynler

indirKoçlar çocuklarla oynamayı severler, ama onlan büyütmenin getireceği sorumlulukları istemezler. Çocuklar Koçların yanında olmaktan zevk alır çünkü onlar mükemmel oyun arkadaşlandır. San ebeveynler de bir anlamda çocuk oldukları için kendi çocuklarına karşı baskıcı olmaz, onlarla arkadaşça bir ilişki kurmaya çalışırlar.

Güç sahibiyken Koçların çocuklarla ilişkileri çok iyidir ve onlara çok sıkı bir şekilde bağlanabilirler. Çocuklanna hayatı öğretmek için yaratıcı yollar bulurlar.

Güçten düştüklerinde ise, Koçlar çocuklan için pek iyi örnekler olmazlar. Tembeldirler ve çoğunlukla yükümlülüklerini ihmal ederler. Bazen güçten düşmüş Koçlar fazlasıyla kötü huylu olabilir ya da uyuşturucu ve alkol yoluna başvurabilirler. Üzgün veya sinirli olduklarında fiziksel olarak tepki verirler. Alkol ve uyuşturucu verecekleri tepkileri daha da şiddetlendirir.

Koç Çocuklar
Koç çocuklar üzücü şekilde utangaç ve güvensiz ya da bunun tam tersi olabilirler. Çekingen Koçlar tanımadıkları inKoçların arasındayken kaçıp giderler ya da geri çekilirler. İnKoçlardan çekinirler ya da sevilmemekten korkarlar. Koçlar yanlarındaki inKoçlarla kendilerini rahat hissediyorlarsa küçük sevimli soytarılara dönüşürler. Arkadaşlarını güldürmeyi severler. Koç çocuklar çok aktif ve meraklılardır. Fiziksel olarak sürekli hareket halindedirler, bir şeylerin içinde, dışında, üstünde gezinip dururlar.

Fiziksel enerji fazlalan ve kısa dikkat süreleri yüzünden, uzun bir süre boyunca hareketsiz durmakta ya da bir şeye odaklanmakta zorluk yaşarlar. Kıpırdanır, yerlerinde duramaz ve sınıf arkadaşlarını eğlendirirler. San çocuklara genelde DE (Dikkat Eksikliği) ya da DEHB (Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite) teşhisi konur. Uzun okul saatleri süresince öğretmen konuşurken bu enerjik San çocuklara çizim yaptırmak ya da elleriyle yaratıcı etkinliklerde bulunmalarmı sağlamak faydalıdır. Aksi takdirde Koçların sessizce oturup dikkat kesilmeleri çok zordur; akılları başka yerdedir. Okulun çevresinde koşu yapmak da iyi bir deşarj yolu olabilir.

Hareket Koçlar için dinginleştirici olduğu için, araba sürerken sakinleşir ve yaratıcı fikirler üretirler. Eğer sürüş çok uzun ya da kısıtlayıcıysa rahatsız hissederler. Her türlü hareket Koçları sakinleştirir ve konsantre olmalarma olanak sağlar. Ebeveynler çoğu zaman Koç çocuklarını arabada gezdirerek uyuturlar. Etraflarında bir çeşit hareket olduğu sürece Koçlar mutludurlar.

Ebeveynler Koç çocuklarının yaratıcılıklarını onlara renkli kalem, kâğıt, ev maketi ya da müzik aleti alarak geliştirmek isteyeceklerdir.

Fiziksel enerjilerini spora, dansa ya da başka olumlu alışkanlıklara yönlendirmek de çocuklarının iyiliği için önemlidir. Bununla birlikte ebeveynler Koçların eğlendirme yeteneklerinin önüne geçmek yerine bunun tadını çıkarabilirler. Koç çocuklar diğer inKoçlara neşe kattıklarını görmek isterler.

San çocuklar çok hassastırlar ve ebeveynlerini memnun etmek isterler. Başkalarını mutlu etmekten hoşlansalar bile, emir almaktan nefret ederler. Ebeveynler Koç çocuklarından mütemadiyen hayır cevabı alacaklardır. İnanılmaz derecede asi olabilirler. (“Korkunç iki yaş dönemi” Koçların ergenlik dönemleri için sadece ısınma turlarıdır.) Ebeveynler, Koç çocukların en çabuk karşılık verdiği disiplin şeklinin fiziksel ceza olduğunu keşfederler. Fakat bu tür ceza Koçlar için fazlasıyla hasar verici olabilir. Bu hassas çocuklar birileri onlara bağırdığında bile fiziksel olarak etkilenirler.