Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


İLK KURŞUNU GÜNAHSIZ OLAN SIKSIN

Soru-Kabala ve masonlar arasındaki ilişkiyi hep merak eder dururdum. Beni bu konuda aydınlatırsanız memnun olurum. “KABALANIN GtZLİ BİLGELİĞİ kitabınızı okudum ve bir de masonluk hakkımla yazılanlarla karşılaştırdım ortada çok büyük çelişkiler var?

Cevap-Masonlukla Kabala nın hiç bir alakası yoktur, geçen bir kaç yüz yıldır Kabala larot falcılığından masonluğa kadar her turlu saçmalıkla ilişkılendirilmiştir. Hatta bu aralar Kabalaya göre dans etme ve yoga gibi saçmalıklar bile bulunmaktadır.

Kabala insan sevgisinden Allah sevgisine gelmek için uygulanan manevî bir metoddur ve bunun dışında ilişkilendirilen hiç bir şeyle de yakından uzaktan alakası yoktur, öğreti Hz İbrahimin öğretisidir.

Kabala nın ne olduğuna dair sitemizde birçok makale bulabilirsiniz.

Soru- Masonlukla alakası yok diyorsunuz ama dilimize çevrilmiş kabalayı anlatan eserlerin çoğunun yazan, Avrupalı mason veya altın şafak cemiyeti mensuplan olmasını nasıl izah ediyorsunuz. Aynca bu öğreti hz. İbrahimin Öğretisi diyorsunuz. Musevilik, Hıristiyanlık ve İslam dinide İbrahimin yolu olduğunu iddia ediyor. Bu dinlerde ALLAHA ulaşmanın yolu ve direk ALLAHTAN gelen mesajlara da-yandıklannı iddia ediyortar. Kabalanın bunlardan farkı ne-

Cevap- Şöyle açıklıyorum. Masonluk is hayatidir, yani benim canim simdi para kazanmak istiyor ya da kariyerimde ilerlemek istiyorum ve masonlarla takılıyorum ki güzel if olanaktan yakalayım.

Biz ticaretle falan uğraşmıyoruz, masonların yazdığı kitaplarla da İlgilenmiyoruz, maneviyatı hangi mason oturup çalı-şıyor ciddi ciddi ki?

Bizim metodumuz hocalarımız ve Çizgimiz bdü. Avrupai! masonlar ne yapacaksa yapsmlar. zaten herke® kendine bir suru ad veriyor biz şöy leyiz biz beyleyiz diyor.

Kimsenin farkım vs de açıklamıyoruz, biz çizgimizde gidiyeruz. maneviyatı insan sevgisinden Allah sevgisine gelmek için çalışıyoruz o kadar. Dolayısıyla clalcmin masonluğu vs bizi bağlamıyor bizim bu dünyayla pek bir işimiz yok. karnımızı doyurmak için çalışırız geriye kalan zamanımız manevi çalışma ve insan sevgisine gelebilmek için. Herkes kalbinin rahat ettiği yerde ne çalışmak istiyorsa arzusuna göre çalışsın, clalcmlc aramızdaki farkı kişi kendisi için değerlendirin ben baş kal an adına değerlendirme yapmıyorum Soru-Tabi ki Allahı arayan bir anlayışla dünya hâkimiyetini arayan bir anlayış bir biriyle uyuşmaz. Zaten bu konuyu çOzetnememin sebebi bu… Siz ne kadar elalemin masonluğu bizi ilgilendirmez deseniz de sizin kabalana onlun ilgilendiriyor. Ve bende bunun sebebini anlamaya çalışıyorum, ayrıca masonluğun sembolleri de tamamıyla kabala ile ilintili Cevap-Kabalanın dinlerden farkı su, biz Allahı bu dünyada yasarken keşfetmek istiyoruz öldükten sonra cennete gitmek gibi bir çalışmamız yok. Bu dünyada yasarken kişinin direkt Yaratanla bire bir bağ olabilir biz bunu ediniyoruz. Dinler ise bu dünyada fiziksel hareketlerle sevap islerler ve Allahtan bir ödül beklerler Öteki dünyada. Bizim o tur bir ödül beklentimiz yok öteki dünyayı beklemek gibi bir niyetimizde yok, bunda yasarken Allahı görmek ve ihsan etmeyi cdini-yeniz. Kabala da inanç Allahı gördükten sonra edinilen bir ey. Dinlerde ise herkes diyor İd ben Allaha inanıyorum. Bize göre bu inanç değil. Çünkü kişi aslında Allaha değil başkasından duyduğuna inanıp başkasından duyduğunu “ 8® oUnk kabul ediyor. O yüzden dinlerdeki gibi inanç

listemi değil, tümüyle kişinin kendisini vc Yanlara keşfetme! üzerine bir manevi ilim çalışması.