Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


BELİRSİZLİĞE AYARLAYIN

BELİRSİZLİĞE AYARLAYINKendimi ne kadar fazla gözlersem, benliğimin sahteliğini o kadar fazla yaşıyorum. Artık neyin sahte olduğunu bilmeksizin, kendime yabancı olduğumu hissetmeye başladım. Bu, önceden sahip olduğumu hissettiğim kurallara hiç sahip olmadığıma dair rahatsız edici bir duygu veriyor bana.

kişinin mutlu olması gerektiğini unutmayın; iyiye işarettir. Kişi içsel yolculuğa çıktığı zaman her şey açık, köklenmiş gibi görünür, çünkü ego denetim altındadır ve ego tüm kurallara sahiptir. Tüm haritalara sahiptir ego, efendidir.

Yolculukta ilerlediğinizde, benlik buharlaşmaya başlar, gitgide daha fazla sahteymiş gibi görünür, gitgide daha fazla bir aldatmaca, bir yanılsama gibi görünür. Kişi rüyadan uyanmaya başlaymca, bu kurallar kaybolur. Eski efendi, efendi değildir şimdi; yeni efendiyse henüz ortaya çıkmamıştır. Orada bir karışıklık, bir karmaşa vardır. İyi bir belirtidir bu.

Yolculuğun yarısı bitmiş, ama orada rahatsız edici bir duygu, bir tedirginlik olacaktır, çünkü kendinizi kayıp, kendinize yabana, kim olduğunuzu bilmez hissedersiniz. Önceden kim olduğunuzu bilirdiniz: Adınızı, biçiminizi, adresinizi, bankadaki bakiyenizi. Her şey kesindi, sizdiniz bu. Egonuzla özdeşleşmiştiniz. Ego buharlaşıyor şimdi, eski
ev çöküyor ve siz kim olduğunuzu, nerede olduğunuzu bilmezsiniz. Her şey bulanık, bulutludur; eski kesinlikse yitirilmiştir.

İyidir bu, çünkü eski kesinlik sahte bir kesinlikti. Aslında bir kesinlik değildi bu. Onun derinliğinin ötesinde bir belirsizlik vardı. Şimdi varlığınızın daha derin katmanları size görünür oldu: Kendinizi yabancı hissedersiniz. Her zaman yabancıydınız; sadece benlik sizi kim olduğunuzu bildiğiniz duygusu içinde aldatü. Rüya pek fazlaydı, fazla gerçek göründü.

Sabahleyin bir rüyadan uyandığınız zaman, ansızın kim ya da nerede olduğunuzu bilmezsiniz. Sabahları zaman zaman bu duyguyu hissetiniz mi? Bir rüyadan birdenbire uyandığınız ve bir an için nerede olduğunuzu, kim olduğunuzu, ne olduğunu bilmediğiniz oldu mu? Aym şey kişi, ego rüyasından uyandığı zaman da meydana gelir. Kişi kendim rahatsız, tedirgin, kökünden sökülmüş gibi hissedecektir, ama bundan mutlu olmalıdır. Bundan dolayı mutsuz olursanız, her şeyin kesin olduğu, her şeyin ayrıntılarıyla sunulduğu, planlanmış olduğu, bildiğiniz kuralların açık olduğu, olayların eski gidişatına dönersiniz.

Tedirginlikten vazgeçin. Orada tedirginlik olsa bile, ondan fazla etkilenmeyin. Bırakın orada olsun, gözleyin, bu da gidecektir. Yakında tedirginlik kaybolacak. Eski kesinlik alışkanlığı yüzünden oradadır. Belirsiz bir evren içinde nasıl yaşanır bilmezsiniz. Emniyetsizlik içinde nasıl yaşanır bilmezsiniz. Tedirginlik, eski emniyet yüzünden oradadır. O, eski alışkanlık dolayısıyladır, eskiden kalma bir takıntıdır. Gidecektir. Kişi beklemeli, gözlemeli, gevşemeli ve bir şey olduğu için mutluluk duymalı. İyi bir belirtidir diyorum size. Birçok kişi kendini tekrar rahat, huzurlu, yuvada hissetmek için tam bu noktadan geriye döndü. Onlar fırsatı kaçırdılar. Tam hedefe yaklaşıyorlardı ki, geri döndüler. Bunu yapmayın; ileriye gidin. Belirsizlik iyidir, onda yanlış bir şey yoktur. Kendinizi ona ayarlamalısınız, hepsi bu kadar.