Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


AY İKİZLERDE GENİŞLİYOR

Zekâ ve Odaklanma Meditasyonu
Ay İkizler Burcundayken, zihnimizde ve hislerimizde ani değişiklikler oluşabilir. Yoğunlaşmakta zorluk çekebilir, gelgitler yaşayabiliriz. İkizler Burcunun Yönetici Gezegeni Merkür’ün temsil ettiği kavramlardan biri de; Zekâdır. İkizler Burcunun organlan: Eller, kollar ve omuzlardır. Meditasyon konumumuzu geçip, derin nefes alıp vermeye başlayalım. İki elimizi, avuç içleri birbirine bakacak biçimde birleştirelim ve birkaç kez ileri geri hareket ettirerek sürtelim. Sonra ellerimizi açıp, sanki bir küreyi kavnyormuş gibi tutalım. Avuç içlerinizde enerji, ısınma, karıncalanma hissedebilirsiniz. Karşımızda Tanrıların postacısı Merkür Gezegenini hayal edelim. Meditasyon boyunca ellerimizin arasında oluşturacağımız küreye enerjiler yüklenecek.
Gözlerimizi kapatıyoruz. Olabildiğince derin nefes alıyoruz, oksijen içimizde yayılıyor, yavaş yavaş soluğumuzu dışan verip, acele etmeden, bir süre nefessiz kalıyoruz. Bir süre bu şekilde soluklanarak, kendimizi meditasyonumuza hazırlayalım ve şimdi niyetimizi edip, nefesimize de dikkat ederek, meditasyon cümlelerimizi söyleyelim.
Niyet: “Sevgili Merkür Gezegeninin yardımıyla, zekamı kendimin ve bütünün haynna, daha iyi ve daha kapsamlı kullanmaya niyet ediyor, odaklanmayı seçiyorum.”
Nefes alırken: “Sevgili Merkür gezegeni, kendimi senin desteğine açıyorum.”
Nefesimiz içimizde yayılırken: “Sağ ve sol beyin loblarım dengeleniyor, kolaylıkla odaklanıyorum.”
Nefesimizi verirken: “Zekâmı; kendimin ve bütünün haynna, daha kapsamlı kullanıyorum.”
Nefessiz dururken: “Desteği ve yardımı için, Merkür Gezegenine ve ikizler Burcuna teşekkür ederim.”
Şimdi ellerimizin arasında oluşan enerji küresini, başımızın üstüne getiriyoruz ve bu güzel destekleyici enerjileri, başımızın içine yerleştiriyoruz, iki elimizle şakaklarımızı tutup, sağlamlaştırıyoruz.
Tekrar nefes alıyoruz ve devam ediyoruz. En az 7 kere tekrarlamanızı tavsiye ediyorum. Daha uzun yapmak isteyenlere, 7’nin katlarım öneririm. Meditasyonunuz bitince, zamanınız varsa, kalkmak için acele etmeyin. Bu güzel anın, huzur dolu ve yapıcı enerjilerinin tadım çıkarmak için, biraz daha meditasyon konumunuzda kalabilir, kendinizi şımartabilirsiniz. Unutmayın bu hayatta en önemli kişi sizsiniz.