Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falında Kartları Okuma Tekniği

TAROTTA SORULAR İSKELETİ OLUŞTURUR
tarotBizim konumuz aşk, aile, ev veya herhangi bir duruma bağlıdır. Her Tarot okuma, kesin bir soruyla veya formülle başlar ve her soru bir araştırmaya yol açar. Bu sorular, bizim bazı bilinçli davranışlarımızı, bulunduğumuz durumları ve bilinçsizce içimizde bulunan, bilgi hâzinesini farkına varmamızı sağlar. The Art of Pilgrimage “Pilgrima ge’in Sanatı” ında, yazar Phill Cousineau, bu konudan “Sorular, ruhun ayarını düzeltir” şeklinde bahseder. Soruların amacı, iç veya dış aracıyla, araştırmaya yol açmasıdır. Onun haricinde, Cousineau, bize “Önemli sorular sormayan, gerçeği bulmaz”ı hatırlatır.

Tarot’ta cevaba ulaşmanın yolu öncelikle, bizim bulunduğumuz durumu veya problemi tespit etmektir. Sorumuzda ne kadar titizlik ve dikkat gösterirsek, bulduğumuz cevap, o kadar bize yardımcı olacaktır. Sorumuzla bağlantılı olarak başkalarının yerini, kendimizle, planlarımızla, amaçlarımız veya korkumuzla ilgili soru sorarsak, açılan Tarot destesi, bize daha iyi cevap verecektir. Mesela, “Bili benim hakkında ne düşünüyor?” sorusunu başka şekilde sorarsak, daha doğru bilgi alabiliriz. Mesela:

1. “Konu, BilTle ilişkim. Durumumuzla ilgili öğrenmem için neye ihtiyacım olacak? (Durum pozisyonu) Daha iyi hale getirmem için ne bilmem gerekecek? (Mücadele pozisyonu)

2. “Konu, yeni planım (Durum pozisyonu) en iyi çıkarıma ulaşmak için, neyi dikkate almam gerek?” (Mücadele pozisyonu) veya daha basit bir şekilde. “Kendimi veya projemi daha iyi anlamam için hangi yeni bilgi veya yönledirmeyi öğrenmem gerekli ?

3. “Düşünmem gereken konu, iş yerinde bir sahısla ilgili problemim (Durum pozisyonu) durumu değiştirmem için ne bilmeliyim veya ne yapmalıyım?”

Bu tip sorularla, daha etkili olmamız için, ihtiyacımız olan bilgiyi ve davranmamız gereken şekile soruyoruz. Daha geniş anlamda, hepimiz kendi psikolojimizin üzerine çalışırsak ve kendimizi değiştirmeye denersek, bu dünyadaki başkalarını etkileyecektir.

Bizim kanaatımıza göre Tarot, fal için kullanılmadığı halde, bize daha faydalı olacaktır. Fal yerine, içimizdeki bilgi ve hayat felsefesini gelişmesi için, Tarotun olması gerekir. O yüzden, “Evet” veya “Hayır” tipindeki sorularınıza, tarotta etkileyici cevaplar aramayın. Onun yerine bilgi, anlayış, şekil ve yapmamız gereken şeyler hakkında tavsiyede bulunabilir.

Mesela, farz edelim ki savaşarabası: Chariot, (Majör Arcana VII) çektiniz desteden. Savaşarabası’nın falda bilinen anlamı genellikle tutkudur (Veya tersine, yenilmek veya çok zor yenmek, intikam veya dert). O yüzden, biz falcı olarak, diyebiliriz ki “Sizden intikam almak isteyen olabilir veya siz, birisinden intikam almayı düşünüyorsunuz. Her iki durumda da tehlike gözüküyor ve sizin kazanmanız için, çok çalışmanız gerekecek. Büyük ihtimalde, sonu sizin lehinize olacaktır ve siz kazanacaksınız çünkü sonuçta bu kart, kahramanların kartıdır”. Veya şöyle diyebiliriz: “Size geleceğinizde yol gözüküyor.”

Her ne kadar renkli olsa da, bizim falcı kıyafetimizi, unutarak, at arabasının kartının, size nasıl yardımcı olabileceğini açıklayabiliriz. Belki de size “Çok takıyorsunuz” yorumunu yapabiliriz. Konuyu çok mu düşünüyorsunuz? Çıkış yolu mu arıyorsunuz? Yoksa, konuyu gerektiğinden fazla büyütmek, iş arkadaşınıza, hava atmak için mi bunu yapıyorsunuz? Bu soruların cevabmı, sadece siz bilebilirsiniz. İçinize bakıp durumu değendirmelisiniz. Her tür okumada açılan kartlar, size bilgi verecek veya sorular yaratacaktır.