Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falı Değnek Onlusu Anlamı Ve Yorumu

Asa X

Asa Dokuzlusu’ndaki adam, kararını vermiş. Artık tutsak değil, on Asasını da eline almış, gidiyor. Ama karara varmak kolay değil. O, yorgun, çok yorgun. Asalar artık, yıllardan beri biriktirdiği, yükleri temsil ediyor. Bu kart, geleneksel olarak, sıkıntı anlamı taşır.

RidefWaite’in kartındaki adamın sırtı eğik. Asalarını öyle bir taşıyor ki, önünü görmeye engel oluyor. Yere bakıyor. Görüş açısı kapalı olmasına rağmen, yoluna devam ediyor. İlerlediği evin yönüne bakılırsa, sorumlulukları ailevi veya toplumla ilgilli olabilir. Ya da yeni gelişmeleri temsil eden, yeşil renkli veya kırmızı çatılı evler, gelecekteki iç gelişmesinin, ruh halinin, varacağı yeri simgeliyor. Birbiri ile çapraz olan Asalar ise sorunlarını çözebilmede ve içgüdünün gelişmesinde, dönüm noktasını (Çapraz yol) temsil eder. İleriye bakmak zorunda değil, çünkü Asalarının, kendisini doğru yola götüreceğine inanıyor.

Son adımlarını, emin bir şekilde atıyor. Robin Wood’un figüründe ise adam, kesinlikle açıklık bir yerde. Her ne kadar RiderWaite’in kartındaki genç adamdan, daha kolay bir şekilde, Asalanii taşıyor olsa bile, O’da yere bakıyor. Kırmızı tuniği, ona ihtiyacı olan enerjiyi sağlıyor. Davetkar görünen bir kasabaya doğru gitmesine rağmen Wood, bu kartı “Fazla yük” diye adlandırmış.

Bizim için Asa Onlusu, gelecekteki iyi zamanları gösteriyor. Anlayışlı olmak ve gerçeği bulmak için sarf ettiğimiz çabaların, zirvesini temsil ediyor.

Bu çabalar bizi, insanlığa doğru götürüyor ve çevremiz (Aile miz?)le olan ilişkilerimize, pozitif bir açıdan yaklaşmamızı sağlıyor. Kart bize içimizdeki ağır yükü, yere bırakma yolunda olduğumuzu söylüyor. Belki de artık, etrafımızdakileri olumlu yönde etkileyecek bir şekilde, içimizdekileri paylaşabiliriz; O halde, kartın ana teması, azimle, daha yükseklere ulaşabileceğimizi anlatıyor. Asa Onlusu, bizim başkaları ile daha anlayışlı ve huzurlu bir ilişki için, gerekli adımlan atmamızı istiyor. Önümüzü görmesek bile, dinlenip ve yenilenmek için, üstümüzdeki yükü atmamıza az kaldı.

Asa Onlusu ’nu Durum için çekmek, aşağıdakileri ortaya koyabilir:
İçimizdeki sorunlara rağmen, önümüze bakıp ilerdeki daha büyük amaçlanmıza yönelmeliyiz;
Kararlarımızı ve değerlendirmelerimizin yükünü, kendimiz taşımalıyız;
Her bir adım, bizi sonuca ulaştıracakttır. Şu an, sizin tek yükünüz sabırsızlık;

Asa Onlusu’nu Mücadele için çekmekse:
Gerçek sorumlulukların ve sorumluluk saydıklarınızın arasındaki farkı değerlendirin ve onlardan geriye doğru, bir adım atın;
Kendimizi ifade etmekten ve yaratıcı olmaktan kaçındığımız bahaneleri düşünün;
Hayatımızı, başkalarının bizim için istediklerine göre değil, kendi çizelgemize göre, kendimiz kuralım.