Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


TAROT DESTESİNİ SEÇMEK

Vücudun Tamamı İçin ReikiKısa süre öncesine kadar farklı desenlerde, çok az tarot desteleri bulunabilirdi ve desteyi bulmak için anlaşılması oldukça güç kaynaklardan, çok dikkatli bir uğraş gerekirdi. Bu kartların, bugün kullanılabilmesi ve insanların farklı alanlarda, ilgilerini canlandırabilmesi için, yüzlercesi tasarlanmıştır.

Kendi Tarotunuzla, seçeceğiniz destede, estetik ve duygusallık sembolize eden bir kart, size gelirse işiniz, daha keyifli ve anlamlı olacaktır. Eğer desteyi bulamadıysanız, aramaya devam edin; orada bir yerdedir, eğer değilse yakın zamanda olacaktır. Bazı insanlar, maksimum kişisel istekleri üzerine, kendilerine ait desteler yaratmışlardır.
Biz, bu ta çalışacağımız BiniciGarson destesini seçtik çünkü bu deste en tanınmış, popüler ve kolay bulunandır. Hepimizin çalıştığı, ilk destedir.

1909 yılından beri, Arthur Edward Waite’in koruması altında, Pamela Colman Smith, 78 simgeli ve resimli desteyi tamamlamıştır. Bu Tarot destesi, arkasından gelen destelerin çoğunu ve bu taki kullanacağımız ikinci desteyi yani Robin Wpod Tarot destesini etkilemiştir.

RiderWaite destesinin içinde bulunan resimlerin ve temsil ettiği davranışların, insanlar tarafından modası geçmiş bulunması nedeniyle bu destedeki kartlar, onlara bir şey ifade etmiyor. Halbuki, Robin Wo od’un destesinde, alışılmış RiderWait’in eski tasarımlan ve simgeleriyle birlikte, yeni canlı resimler ve renkler, ayrıca doğanın yeni sembolleri vardir. O yüzden bugünkü okuyucular, Robin Wood’un Minor Arcana’sini daha iyi bir şekilde anlıyabilirler.

Biz inanıyoruz ki, Robin Wood’un destesi, eski bilgileri daha anlaşılır hale getirir ve kartların çoğuna, yeni bir anlam ekler. Bu güzel desteyi, sevdik ve eski Rider Waite’in bilgeliğini, bu deste içerdiği için çok memnunuz.