Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Oğlak Burcu Kız Çocukları

Çocuklarınıza karşı yaklaşımınız hep doğal ve cinsiyetine uygun olmalıdır. Onunla büyük bir insan gibi konuşun, ama büyük insan davranışı beklemeyin. Bazı anne babalar, çocuğu bir işe teşvik ederken abartılı övgüler yağdırırlar. Basit bir becerisini göklere çıkarırlar. Güzelliğinden, zekâsından, boyundan ve hatta göz renginden abartılı bir övgü ile bahsederler. Çocuk bu övgüleri duydukça kendini beğenmeye ve narsistik bir kişilik geliştirmeye başlar. Küçük yaşlarda güzellik ve ses yarışmalarına katılan, gazete ve dergilerde resimleri çıkan, televizyon programlarına katılan çocuklar görürsünüz. Şöhret olmuşlardır, anne ve babaları onlarla gurur duyar. Belki de bunların ne kadar şanslı ve ne kadar mutlu olduğunu düşünürsünüz. Ancak gerçekte böyle değildir. Bu yıldız çocukların çoğu oyundan, arkadaştan, sokaktan ve okuldan uzak kaldıkları için çocukluklarını yaşayamazlar. Başarıları abartıldığı için kendini beğenme, diğer çocuklardan üstün görme hastalığına tutulurlar.

Ne var ki, bu çocukların çoğu birkaç sene içinde unutulur, o yapay ve pırıltılı hayat sona erer, çünkü yerine yenileri bulunmuştur. Unutulan bu çocuklar gerçek hayata uyum sağlayamaz, ruhsal bunalıma girerler. Medya, unutulan ve bunalıma giren bu çocuklarla hiç ilgilenmez. Çünkü bu hasta çocuklarla ilgilenmek ve onları tedavi etmek bizim işimizdir.

Kızınız meme emmede tembellik gösteriyor, uzun süre memenizin ucunu ağzında tutuyor, emzirme işi yarım saat ve bazen daha uzun sürüyormuş. Bunun bir hastalık olup olmadığını soruyorsunuz. Hayır, bir hastalık değil, ama üzerinde durmamız gereken bir konu. Çocuklar, anne ve babayı kendileri ile meşgul etmek için olmadık oyunlara başvururlar. Kızınız da sizinle olan beraberliği uzatmak için böyle bir oyun oynuyor olabilir. Onun oyununa gelmemek için emme süresini uzatmasına izin vermeyiniz. Çocuk, kararlı bir şekilde buna izin vermediğinizi anlayınca, oyundan vazgeçip karnını doyurmaya bakacaktır.

İki gün için hasta annenizi ziyarete gittiğinizi, giderken emzirmek için küçüğü de yanınızda götürdüğünüzü, oğlunuzun da hizmetçi kızla birlikte evde kaldığını söylüyor, dönüşte oğlunuzun sizinle konuşmadığını, aksi cevaplar verdiğini söylüyorsunuz. Keşke oğlunuzu da yanınızda götürseydiniz. Küçüğü yanınızda götürmeye karar gerdiğinizde bunun sebebini oğlunuza anlatmanız ve onun onayını almanız gerekirdi. Eğer oğlunuz kıskançlığından dolayı ikna olmasaydı ve sizinle gelmekte ısrar etseydi, onu da yanınızda götürebilirdiniz. Bunları yapmadığınız için, oğlunuz kız kardeşi ile kendisi arasında ayırım yaptığınızı, küçüğü daha çok sevdiğiniz için yanınızda götürdüğünüzü düşünmüş olmalı. Eğer gelirken oğlunuza bir hediye getirseydiniz, onu unutmadığınızı, ona değer verdiğinizi göstermiş olurdunuz.

Bugüne kadar nispeten sakin bir kişilik gösteren oğlunuz birden bire öfke nöbetlerine tutuluyor, yumruğunu sıkıp kardeşinin üzerine yürüyormuş. Bu davranışını tekrarlaması halinde odasına göndereceğinizi söylemişsiniz; sizi dinlememiş. Bir iki defa 5 dakikalığına odasına göndermişsiniz. Bu huyunun devam etmesi halinde nasıl davranmanız gerektiğini soruyorsunuz. Anlaşılan o ki, oğlunuz kendisini iki gün hizmetçi kızla yalnız bırakmanızı unutamamış. Böyle de olsa, siz doğru olanı yapmışsınız. Çocuklar bazen sınırları zorlayarak sabrımızı test ederler. Çocukların doğru ile yanlış arasında ayırım yapabilmesi için bizim rehberliğimize ihtiyaçları vardır. Doğru ile yanlışı da bizim koyduğumuz sınırlar belirler.

Burada önemli olan kızgınlık nöbetleri değil, kızgınlığa yol açan sebeplerdir. Anne baba, çocuğu kızgınlığa iten ruh hâlini anlamaya çalışmalıdır. Siz kız kardeşini kucağınıza alıp evden çıkarken kendisini terk edilmiş hissetti. Hizmetçi kızla kaldığı iki gün içinde küçüğün ne kadar mutlu, kendisinin ne kadar mutsuz olduğunu düşündü ve kardeşine karşı içinden kin duydu. Bu öfke nöbetleri bir süre daha devam edebilir. Sakın onu uslandırmak için güç kullanmayın. Güç kullandığınız zaman, çocuğu kızgınlığında haklı çıkarırsınız, içinden: “Haklıymışım, beni sevmediğini biliyordum” der.

Oğlak Burcu Kız Çocukları_2.jpg