Çocukların Burç Özellikleri

Çocukların Burç Özellikleri

imagesYengeç burcu çocukları: TİMSAH GÖZYAŞLARI!
Dış etkilere karşı doğuştan çok hassas olan Yengeç çocukları, sevgi dolu, cana yakın olmalarına rağmen, somurtkan bir yapıya sahip olabilirler. Anne kavramı onlar için önemlidir. Annelerine aşın düşkünlük gösterebilirler. Bu yüzden çalışan bir anne veya babaysanız, bu çocuğa bakacak olan insanı önce kendi yanınızda bulundurun ve çocuğun ona alışmasına özen gösterin, yoksa sorun yaşayabilirsiniz.

İştahı fazladır, rutinlere ve düzenli olan her şeye, güven verici olmalanndan dolayı, daha kolay tepki verecektir. Yengeç burcu çocuğunun dürüst ve içten yaklaşımlara ihtiyacı vardır, korunmak ve kollanmak onun için önemlidir. Onu korumak için küçük yaşlarda söyleyeceğiniz pembe yalanlar, ileriki dönemde insan ilişkilerinde onu etkileyebilir. Bu çocuğun kabuğunu kırmak zordur. Kibarlık ve anlayış bu kabuğun içine girmek için en etkili yoldur. Gözyaşlannı en iyi kullanan burç olarak, bunun disiplin sağlarken sizi engellemesine izin vermemelisiniz. Büyüdükçe daha fazla maymun iştahlı olabilir. Bu yüzden erken yaşlarda ona keyif veren ve onun kimliğini destekleyen alanların fark edilmesi önemlidir. Savunmacı tarafının aşağıya çekilmesine, keşfetme arzusunun teşvik edilmesine özen gösterin.

Aslan burcu çocukları: UMURSAMAYAN KRAL!
Genelde yaklaşımlanyla sıcak ve sevgi dolu olan Aslan çocukları ilginin merkezinde olmaya bayılır. Güneş gezegeninin yönetiminde sağlıklı çocuklardır. Küçük yaşlarda hem görsel, hem işitsel olarak tepki vermeye meyillidir. Bel ve omurilik bölgesi önemli olduğundan, bebeğinizin ilk bir yılında doğru bir şekilde tutulduğundan ve hareket yaptırıldığından emin olunmalıdır. Birçok konuda onay almak isteyen Aslan çocukları, ebeveynlerini erken yaşlarda taklit etmeye başlarlar. Bu yüzden zararlı bir alışkanlığınız varsa çocuğunuzun bunu taklit edeceğini bilmelisiniz. Abartı ve dramalara bayılan bu Güneş çocuğu gülünç duruma düşmeyi sevmez. Evde veya dışanda yapılacak her tür organizasyonlar ve doğum günü partileri onu mutlu eder.

Bu çocuğa küçük yaşlarda öğretilmesi gereken bazen hayatta zayıflıklann da yeri olduğudur. İnsan her zaman güçlü olamaz, bazen zayıflıklar da bizi bir adım ileriye taşıyabilir. Bunun çocuğunuza erken yaşlarda öğretilmesi önemlidir yoksa üzüldüğünde ve yenilgiye uğradığında, aldırmaz ve neşeli görünmeye çalışacak ama içten içe kendisini yıpratacaktır. Aşın gurur buradan kaynaklanır. Aslan burcu çocuğuna öğretilmesi gereken, hayatın merkezinde sadece kendisinin olmadığıdır. Mütevazılık Aslan burcunun bu hayatta öğrenmesi gereken en büyük dersidir.

Başak burcu çocukları: GÖREVİMİZ İMKANSIZ!
Bazen mızmız, bazen tatlı, bazen de ciddi olan Başak çocukları rutinleri sever. Daha küçük yaşlardan beri belirli kurallara uymak, belirli rutinlere göre yaşamak onun kendisini güvende hissetmesini sağlar. Temiz ortamları sevmesi, mama sıcaklığına dikkat edilmesi, yemek seçmesi en önemli özelliklerindendir.

Bu çocuğun mide ve bağırsakları hassastır, bu yüzden küçük yaşlarda en ufak bir besin değişikliği, sağlıksız ortamlar, hava değişimi onu etkiler. Dikkat aralığı kısa olan bu çocuğun zaman zaman odaklanma sorunu olabilir. Yine de kendisine verilen görevleri eksiksiz yapmaya çalışır. Bu çocuk büyürken mü kemmeliğe ulaşmak için farklı kimlikler dener. Kimliği ailesi tarafından cesaretlendirilmelidir. Yaptığı işlerde takdir edilmelidir. Başkaları ve ailesi tarafından sevilmesi için mükemmel olması gerekmediği devamlı hatırlatılmalıdır. Eğer ailesinden ve çevresinden istediği güveni ve ilgiyi göremezse hastalanmayı ilgi çekmek için kullanabilir. Bu da hayat boyu onun hastalık hastası olarak algılanmasına neden olur. En ufak bir sorunda hastalık kaçış yolu olacaktır. Ona sadece başkalarını memnun etmenin, kendisini iyi hissetmesiyle eşdeğer olmadığını küçük yaşlarda göstermeye çalışın.

Terazi burcu çocukları: YAZI MI? TURA MI?
Çekici, güzel ve yumuşak Terazi çocuğu güzel gülümsemesiyle hemen dikkat çeker. Nezaket ve yumuşaklık bu çocuk için önemlidir. Sert ve kaba hareketlere içlenirler ve hemen tepki verirler. Hayadan boyunca sert olmayan bazı kurallara ihtiyaç duyarlar. Anne sütüne karşı iştahsız, pürüzlü ve pütürlü yiyeceklere karşı isteksizdir. Görüntüye önem verdiklerinden, iştahsızsa, yemesini istediğiniz yemekleri güzel şekillere sokmanız işe yarayabilir. Tatlıyı ve süslü ortamlan çok severler. Bir prenses ya da prens gibi davranmaya çalışırlar. Masallan, hikayeleri severler ve her gün aynı hikayeleri dinlemek onlan hiç sıkmaz. Kendini devamlı diğer insanlarla, çocuklarla karşılaştınr. Bu yüzden iyi bir kişilik gelişimi için ebeveynleri onu diğer çocuklarla asla kıyaslamamak, her koşulda onu onaylayacakla nm her daim söylemelidirler.

Onaylanmak ve reddedilmemek için başka biri gibi olmayı, davranmayı göze alabilirler. Teraziler şekilcidir, taklit etmeyi sever. İnsan sımflamalanna erken yaşta başlayabilirler. Bu güzel, bu çirkin, bu kötü gibi tanımlamalar yapıyorsa, objektif yapısını geliştirmesi için onunla konuşmalısınız.

Seçim yapmakta daha erken yaşlarda zorlanan bu tatlı çocukların hayat boyu iyi ilişkiler kurmasını istiyorsanız, karar vermenin hayatını ne kadar kolaylaştıracağını, yanlış karar olsa bile, karar vermenin ne kadar önemli olduğunu ona anlatmalısınız. Akıl danıştığında ona fikir verin, ilham verin ama son sözü muhakkak kendisi söylesin. Kendi hareketlerinden kendisi sorumlu olsun.

Akrep burcu çocukları: KOYU İSYANKAR!
Kararlı ve güçlü bakışlı Akrep çocukları çok gizemlidir. Mıncıklanmaktan ve çok fazla yakınlıktan hoşlanmaz. Hoşuna gitmeyen ortamlarda bakışları dik diktir. Kontrol edilmeyi sevmez. Sıvı tüketimi fazladır, banyoya ve suya güzel tepkiler verir. Farklı şeyleri keşfetmeyi sever. Etrafı incelemek, olup biteni gözden geçirmek çok küçük yaşlarda ortaya çıkar. Diğer insanların onaylamadığı şeylere, olaylara daha meyilli olurlar. Merak dürtüsü ve yoğun duyguları fazladır. Annesinin kirli çamaşırlara, çamur ve pis şeylere niye öyle tepki verdiğini merak eder.

Israrcı ve isyankâr bir yapıları olduğu için “hayır, yapma” dediğiniz birçok şeyi yaptıklarını görürsünüz. Geç konuşan bu çocuk, konuştuktan sonra cinsellik ve ölüm hakkında beklenmedik sorularla sizi köşeye sıkıştırabilir. Bu sorulan geçiştirmemeniz ve ona hep doğruları söylemeniz çok önemlidir. Çünkü bu çocuk hayatı boyunca hep doğruların ve gerçeklerin peşinden koşacaktır. Zaaflannı ve korkularını göstermekten hoşlanmazlar ama diğer çocukların ve insanlann zaaflarını fark etmekte üstlerine yoktur. Bu yüzden, ebeveynlerinin otoritesini çabuk delen ve onları istediği gibi yönetme potansiyeline sahip olan bu çocuğa gereken disiplini ve otoriteyi sağlamanız önemlidir. Yine kıskançlık, sahiplenme, takıntılı davranma ve yoğun duygularla baş etmesine yardımcı olacak her tür dürüst yaklaşım, bu çocuğun mücevhere dönüşmesinde faydalı olur.

Yay burcu çocukları: BİR RAHAT BIRAKIN!
Maceraperest, meraklı ve özgürlüğüne düşkün Yay çocukları, dış ortamları, kalabalık yerleri fazlasıyla sever. Bebekken bile kalabalık bir restoranda bu çocuğun büyük bir keyifle uyuyabildiğine şahit olabilirsiniz. Daima harekette olan bu bebekler, bazen neşeli, bazen somurtkan, bazen de depresif olabilirler. Uyku süreleri kısadır. Smırlandırılmalardan nefret eder.

İştahı yerinde olan bu Jüpiter çocuklannm odaklanma sorunlan olabilir. Küçük yaşlarda masallar, hikâyeler dinlemeye bayılır. Konuşmaya başladıktan sonra onu durdurabilene aşkolsun. Hiç susmayabilir. Allah ve din konusuyla ilgili erken yaşlarda sorular sorabilir. Farklı oyunlar ve oyuncaklar onların gelişimi için önemlidir. Düzensiz ve biraz da dağınık olduklanndan katı kurallara ve cezaya ters tepki verebilirler. Yay çocukları bir olayı size anlatırken abartmaya meyilli olduğundan, söylediklerinin çoğunu uydurma veya yalan zannedebilirsiniz. Böyle bir durumda ona ceza vermeyin. Her şeyi izah etme ve anlatma yoluna gidilirse, daha iyi tepkiler verdiğini görürsünüz. Fazla korumacı davranmak bu çocuğun şevkini kırabilir. Fantezi ve gerçeklik arasındaki ince çizgiyi bu çocuğa karşı koruyun. Unutmayın, fanteziler çocuğunuzun hayal gücünü fazlasıyla geliştirecektir, aşırıya kaçmadığı sürece bu yönünü teşvik etmelisiniz.

Oğlak burcu çocukları: UYGUNSUZ GERÇEKLER!
Sevimli, hassas ve kibar olan Oğlak çocukları düzenli ortamları sever. Sıcak ve ilgili temaslarda kendilerini daha güvende hissederler. Bu çocuğun gözünü size dikerek bakması meşhur hareketlerindendir. Etrafı gözlemlemekten zevk alırlar. Dede, anneanne gibi olgun insanlardan etkilenirler. Saygı kazanmak onlar için önemli olduğundan, erken yaşlar itibarıyla sorumluluklar üstlenmekten kaçınmazlar ve çabuk olgunlaşırlar.

Oyuncaklarını düzenlemeyi, giysilerini katlamayı ve organize etmeyi severler. Oğlak çocuğu hayat boyu kemiklerine iyi bakmalıdır, bu yüzden anne sütünü mümkün olduğunca kesmemelisiniz. Yürümeden önce tırmanmaya bayılırlar, dişleri çıktığında kemirme hissi bu çocukta yüksek olacaktır. Kendilerine has espri anlayışları kösteklenmemeli ve her daim desteklenmelidir. Güven arayışını desteklemek ve için bu çocuğun gerçek cevaplara ve açıklamalara ihtiyacı vardır. Bu cevaplan ona erken yaşlarda vermeniz çekingenliğini aşmasında yardımcı olabilir. Aynca çocuğunuzun değer sistemini, para ve meta üzerinden kurmamaya çalışın. Yoksa hayat boyu sahip olduklan ve olamadıklarını parasal değer olarak ölçebilir. Bu çocuğun hayat boyu öğrenmesi gereken en önemli şey, sevgi ve anlayıştır. Erken yaşlarda sevginin değerini çocuğunuza aşılamalısmız, yoksa hayat boyu sadece saygı duyduğu işlerin ve kişilerin peşinden gidebilir.

Kova burcu çocukları: KRAL ÇIPLAK!
Meraklı, sosyal, özgürlüğüne düşkün, maceraperest Kova burcu çocuklan sürprizleri sever. Pırıltılı zekası gözlerinden bellidir. Meraklı yapısı nedeniyle dikkati çabuk dağılır. Sık aralıklarla uyumayı sever, küçük yaşlarda uyku problemiyle karşılaşabilirsiniz. Tehlike algısı düşük olduğundan her zaman tetikte ve dikkatli olmalısınız. Sosyal olan ve diğer çocuklarla paylaşımı seven bu çocuk bir yandan da yalnız kovboy gibi tek başına kalmak isteyebilir.

Erken yaşta elektronik eşyalarla ilgilenir. Aslında sizin ona öğreteceğiniz her şeyi bilir ama deneyimleyerek öğrenmek ister. Toplumu ve insanlann güdülerini merak eder, bir yandan da var olan sistemi değiştirmek en büyük arzusudur. Bu çocuk kendini farklı hisseder, bu da bazen toplumla kaynaşmasında sorunlar oluşturur. Bu tatlı çocuk insan temasını sever ama özgür olduğunu bilmek ve hissetmeye her daim ihtiyacı vardır. Kuralları ve inançlan sorgular ve mantığına oturtmaya çalışır. Meraklı yönlerini bilimsel keşifler için kullanabilir. Bir işin içine dahil olamamak bu çocuğu korkutabilir. Bu çocuğa kendi eşsiz doğası ve özel yeteneklerinin onu dışlamayacağı, bilakis değerli kılacağı belirtilmelidir. Doğal icat ve yaratıcılık yeteneği cesaretlendirilmelidir, o zaman daha doğru sonuçlar alınabilir.

Balık burcu çocukları: KÜÇÜK PRENS!
Tatlı, yumuşak ve hülyalı gülümsemeye, baygın bakışlara sahip Balık çocuklan değişken ruh halleriyle dikkat çekerler. Bünyeleri oldukça hassastır, hava değişimlerinden etkilenirler. Devamlı kucaklanmak ve sevgi görmek güvensizliklerini aşmak için iyi bir yoldur. Kendilerini kollayan ve bakan insanlarla çok çabuk bağ kurarlar. Etrafta olup bitenden, etraflanndaki duygulardan çabuk etkilenirler. Hatta çoğu zaman olup bitenden kendilerini sorumlu tutarlar.

Fantazi dünyası gelişmiştir. Dalgın olan bu çocuklar belirli bir konuya odaklanmakta zorlanabilirler. Televizyon ve sinema onları diğer çocuklardan daha çok etkiler, bu yüzden onlara uygun çocuk programlan seçmeniz yararlarına olacaktır. Müziğe çok iyi tepki verirler hatta müziğin her tür formuyla küçük yaşlar itibarıyla iç içe olmaları onlara fayda sağlar. Yine bale, dans ve su sporları bu çocuğun gelişimi için biçilmiş kaftandır. Bu çocuklarda kutsal ve ilahi bir kanal vardır. Başkalarına yardım etmeyi severler. Ona, bu davranışlarıyla fark yaratacağını devamlı hatırlatın. Bu çocuğun içindeki gerçek sevgi ve merhamet dünyayı her zaman daha iyi bir yer yapacaktır. Bu çocuklar kendi ihtiyaçlannı göz ardı etmeye meyilli olacaklanndan, okul zamanlarında arkadaş seçimlerine dikkat etmelisiniz. Hayal gücünü destekleyecek her tür iş için onu sonuna kadar destekleyin.

Benzer Yazılar

Leave a Reply