Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


MEDİTASYONA VE TAROT FALINA HAZIRLANMAK

Pek çok meditasyon ve tarot falı türü var. Örneğin transandantal meditasyon, mantrayı (sürekli tekrarlandığında ruhani güçlerin uyandırılmasmı sağlayan kutsal söz) ya da sürekli tekrarlanan kelimeleri kullanır. Zen meditasyonu ise sessizliği. Burada kullanacağımız meditasyon metoduna kılavuzlu betimleme deniyor.

Bu ta önerilen her meditasyonun özel bir amacı bulunuyor. Bu nedenle de meditasyon aracılığıyla bu amaçlara ulaşmamz için size yol gösterecek.

Meditasyona ve tarot falına başlamak için yeri ve zamanı bir kenara bıraktığınızdan emin olun. Kimsenin gelip geçerken sizi rahatsız etmeyeceği ya da telefon aramalarıyla bölünmeyeceğiniz sessiz ve rahat bir yere ihtiyacınız olacak.

Kendinize en az yirmi dakika ayırın. Oda karanlık olursa daha çok yardımı olur bu nedenle gölgelikleri indirebilir ya da perdeleri kapatabilirsiniz. Ayakkabılarınızı çıkarabilir ya da bir hırka giyebilirsiniz yani sizi rahat hissettirecek her şeyi yapabilirsiniz. Rahat bir oturma posizyonu bulun.

Hatta uzanabilirsiniz de ancak bu sizin uykuya dalmanıza sebep olabilir. Sadece bu durumun işinize yarayıp yaramayacağma karar verin. Önemli olan sizin rahatlamanızı sağlayacak bir posizyon kullanmanızdır.

Aşağıdaki adımlar sizi tarot falı ve meditasyona hazırlayacak:

1.    Yavaşça gözlerinizi kapatın ve bir dakikalığına sessizce oturun. Nefes alıp verişinize dikkat edin. Altınızdaki ve arkanızdaki yastıklan hissedin. Ayaklarınızın yerde ne kadar güvende olduğunu hissedin. Sakin ve dingin bir atmosferle kendinizi çevreleyin ve güvende olduğunuzu kendinize hatırlatan.

2.    Doğru zaman olduğunu hissettiğinizde yavaş ve sessizce ondan geriye doğru saymaya başlayın ve her sayıda daha da rahatladığınızı hissedin. Saydığınız her sayıda merdivenden aşağıya indiğinizi düşünmeniz yardıma olabilir. Sayarken bire vardığınızda tamamen rahatlamış olacağınızı bilin.

3.    Bire vardığınızda kendinizi güvenli bir yerdeymiş gibi hayal edin. Bu yer doğada dış mekânda ya da iç mekânda olabilir. Bulunduğunuz yer temel almabilse de hayalinizde yaratacağınız bir yer de olur. Sizin güvenli yeriniz yapmak istediğiniz herhangi bir meditasyon için ev görevi görecektir. Kafanızda yarattığınız yeri görün ya da yalnızca hissedin. Güzel, mum ışıklı rahat bir iç mekân mı?

Belki de ağaçlar ve yeşillikler arasında bir yerdesiniz. Günün hangi saatinde olduğunuza dikkat edin. Hava size nasıl hissettiriyor? Meditasyonda önemli olan sizin hissetmeniz, örneğin güvenli bir yer göremiyorsanız bu çok da önemli değil. Pek çok kişi çok fazla bir şey görmez sadece onları çevreleyen şeyleri hisseder. Güvenli bir yeri ne şekilde tecrübe edeceğiniz önemli değildir.

İşin kilit noktası güvenli başka bir yerde olduğunuzu hissetmenizdir bu da zihninizin sakinleştiği ve gergin olmadığınız anlamına gelir.

Şu konumda iyileşme gündeminde ne varsa onu hayata geçirmeye hazırsınız. Şimdilik bu güvenli yerle tanışmak için birkaç dakikanızı verin. Bu taki herhangi bir tarot falı ve meditasyonda buraya geri dönebilir ve gelecekte istediğiniz şeyi yapabilirsiniz. Bu yer size ait ve nasıl istiyorsanız o şekilde tasarlayabilirsiniz. Eğer başka bir senaryo size cazip gelirse bu yeri istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Burası yalnızca size ait, sadece sizin için.

tarot falı

tarot falı