Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Kova Burcu Erkeği Kadını Özellikleri

indirKOVA 20 Ocak 18 Şubat

Özgürlerin, bireycilerin, ne istiyorsa onu yapabilenlerin, da hilerin, delilerin burcu Kova. Bu klasik tanımların hepsi doğ rudur. Oğlak’ın onay ihtiyacından kurtulmak için yaptığı yal nızlık alıştırmaları sonuç vermiş, Kova toplumsal onay almış her şeyi reddeder hale gelmiştir. Sürü ile yaşayamaz. Sonucu ne olursa olsun özgürlüğüne herhangi bir zorlama, sinsi bir ikna veya meydan okumaya karşı direnmelidir. Kişiliğini ifade ederken taviz vermez. Ne pahasına olursa olsun kendi doğrusunu ve bireyliğini savunur. Yaşam bir düzen içinde akıp gider.

Kova o çizginin içinde olmak istemez. Diğerleriyle aynı çizgide olmak ona bir günah gibi gelir. Farklı diyebil diği her şeyi gerçekten sevmiştir. İçinde bulunduğu kültürün zorlamalarına direnir. Yaşam yolunda bireysel kararlarına ve isteklerine uyarak ilerlerken özgürlüğünü elinden almak isteyenler genellikle en sevdikleri ve yakınlarıdır. Güvenliğini sağlaması ve diğerleri gibi olması için uyarır dururlar Kova’yı. Bu baskılara karşı çıkarsa sevdiklerini kırar ve acı çeker. Ancak sağlam durur, katı görünür ve olduğundan farklı davranmaz. Özgürlüğünün bedeli her zaman acılarıdır.

Dâhilik herkesin sandığı gibi aşırı zeki insanların Kova burcundan olması değildir. En yeniyi düşünebilen, yeni bakış
açıları geliştirebilen, zekâlarını iyi kullanabilen ve onların deyimiyle farklı yollarla düşünebilenler Kovalardır. Bu da dehadır zaten. Kovalar hiç kimse kendileriyle aynı fikirde olmasa da doğruluğundan şüphe duymaz ve onaya gereksinimleri yoktur. İnatçı insanlar oldukları da doğrudur. Kendilerine inançları inatla savunmalarını sağlar.

Aynı inat başlarına iş de açabilir. İnatla kendi yaşamını biçimlendirmek yerine geleneksel bir yol izlerse, güvenli sularda seyretmeye kalkışırsa, dahi, devrimci solar gider. Artık kendisinin olmayan bir hayatı sürdürür. Dışarıdan oldukça başarılı ve toplumsal görünebilir. Zengin olabilir, tanınabilir, ağırbaşlı davranabilir. Ancak onun kendinden ve herkesten uzaklaştığı kolayca fark edilir. Bir delikten içeri süzülüp geniş bir dünya yakalayan pırıl pırıl gözler artık o deliğe sadece bakıyor olur.

Özgür olabildiği ve bireyselliğini geliştirmeyi sürdürebildiği ilişkilere girmeyi tercih eder. Bu nedenle genellikle erken evlenir ve ayrılırlar. Yakınlık ve derinlik Akreplere ve Yengeçlere iyi gelebilir ancak Kovalar geniş alana ihtiyaç duyarlar.
İlişkilerin bir düzen içinde sunulduğu düşüncesi Kova’yı müthiş rahatsız eder. Dünyayı ev içinde bakım işini üstlenen kadınlardan ve para kazanmaya kanalize edilmiş erkeklerden ibaret görürler. Elbette bu erkekler ve kadınlar cinsellik için bir araya gelirler. Buna da evlilik denir. Cinselliğin meşrulaş tırılması için icat edilmiş bir kurumdur. Bütün bir toplum bunu yaşar.

Toplumsal düzen açısından böyle yaşamak anlamlıdır ama Kova için değil. Evlenmek ister, ama mümkünse aynı evde yaşamadan. O kadar yakın olabilir. Duygular mı? Onu horoskopun diğer kısımlarında bulabiliriz.

2015 İç dünyanız aydınlanıyor, nirvanaya ulaşabilirsiniz!

2015 Kişisel gelişim ve evlilikte yılın en şanslı burcusunuz!