Kova burcu detaylı analizimiz

Gezegeni: Uranüs Elementi: Hava Uğurlu Rengi: Magenta Uranüs

Bağımsızlığı, özgürlüğü ve sıradışılığı, tahmin edilemeyen olayları, kaosu temsil eden Uranüs, Kova burcunun yönetici gezegenidir.

Kurallara karşı gelen, zıtlıkları içinde barındıran bir gezegendir. Ani gerçekleşen olaylar, sürprizler, ani değişimler bu gezegenin etkisinden kaynaklanır.

Uranüs, etkisini aktif ve yıkıcı olarak gösterir. Dinamik, düşük titreşimli, doyumsuz bir gezegendir. Uranüs insanları miskin, uyuşuk, mantık dışı ve haz meraklısı olurlar.

Uranüs insanlara kafa karışıklığı, cehalet, düşmanlık aynı zamanda da başaracakları büyük işler verir.
Uranüs’ün iyi yönleri insanlara resim yapma, yazı yazma ve düzenleme yetenekleri verir. Bunlar akıllı, cesur insanlardır. Başarı, ün, fiziksel güzellik gibi niteliklere sahiptirler.

Uranüs denizcileri yönetir, insanları yolculuk yapmaya yönlendirir. İnsanların gerçeğin görünmeyen yüzünü görmelerine yardımcı olur.

Bazen insanları bencil, karamsar ve umursamaz yapabilir. Bazen kötü olan kavramları ayırt etmelerini güçleştirir ve insanlara sebepsiz sıkıntılar yaşatabilir.

Hava Elementi
Hava elementi fikir alışverişi ve haberleşmeyi yönetir. Hava elementinin etkisinde olan insanlar akıl yönünden çok gelişmişlerdir. Zekâlarının gelişmişliği entelektüel yönlerini de arttırır. Meraklı ve hareketlidirler.
Devamlı yeni fikir arayışındadırlar. Bilgi toplamak ve yaymak onların işidir.

Tatlı sözleri ile istediklerini yaptırabilme özellikleri vardır. Ama bu tatlı dilleri ve konuşkanlıkları, karşılarındaki kişi aynı fikirde olmadığı zaman agresifleşmelerine ve tatlı dillerinden uzaklaşmalarına neden olabilir. Bazen bu kızgınlıkları öfke patlamalarına dönüşebilir.

Zor durumları becerileri ile kendi lehlerine çevirebilme yetenekleri vardır.
Aynı zamanda duygusal ve tarafsız kişilikleri ile de tanınırlar.

Magenta
Tüm renklerin içinde en zarifi magnetandır. İdealizmi en saf hali ile ifade eder. Saygı, şükran ve sadakat kavramlarıyla bağlantılıdır.

Magnetanın enerjisi, anlayışı ve olgunluğu getirir. Renk skalasında yer alan renklerin sonuncusudur.
İnsanlar arasında ayrım yapmayan bir yöneticilik anlayışı aşılar. Magenta yumuşak ve koruyucu bir renktir. Ruhsallık gibi yüksek değerleri ifade eder.

Benzer Yazılar

Leave a Reply