Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


İlişki Koçu

logoDANGALAKLIK ETMEYİN

Başka insanların sizin için pis işler yapmasına izin vermeyin.

Onunla takılmaktan ne kadar nefret ettiğinizi veya o uğursuz çatıdan düşme olayında, kafasının üstüne çakılmış olmasını dilediğinizi başkalarından duymasına izin vermeyin.

“Gazetelerde okuduğun her şeye inanma” deyişi oldukça eskidir. Değişen zamanla birlikte basının çeşidi de değişmiştir. Bu günlerde, radyoya, televizyona veya internete de inanmamalısınız. En azından gazeteler, radyo ve televizyon için bazı kontrol şekilleri vardır. İftira veya karalamalara karşı dava açabilirsiniz. Ama internet sizin isimsiz kalmanızı sağlar. Bugün bir kişiye bir blogda sövüp sayarsanız, yıllarca çevrimde kalır. İşte bu yüzden internet size yamuk yapmış birinden intikam almak için en uygun ortamdır.

Sorun

Karşı karşıya geldiniz. Vahşi Batı’da değilsiniz, bu yüzden düello bir seçenek değildir (Eğer isabet ettirmekte çok kötüyseniz…) ve bir kişiye fiziksel saldırıda bulunmanız tutuklanmanıza sebep olabilir. Akıllı olmak ve mücadeleyi başka bir seviyeye taşımak zorundasınız. Onu küçük bir çocuk gibi ağlatıp inleterek bedelini ödettirecekseniz, Web’e başvuracaksınız.

Saldırının haince veya acımasızca olmasına gerek yoktur. Çocukça ve can sıkıcı olması yeterlidir. Daha çok bloglara yazdığınız sıradan şeyler gibi…

ADIM 1 FACEBOOK’TA ONU UTANDIRIN.

Bu Facebook’taki en harika şeydir; Farmville’in tapılası hayvanları… Sadece kafa yapıyorum. Eğer sizde bunu kabul ederek başınızı sallıyorsanız, geri dönüp ilk kitabı okuyun. Öğrenecek hâlâ çok şeyiniz var. Facebook hakkındaki asıl harika şey, yapılan her şeyin doğrudan insanlara ulaşmasıdır, ilişki durumunu değiştirin veya bir resim ekleyin, herkes bunu görür, çünkü insanlar zaten bütün gün oturup birilerinin güncelleme yapmasını bekliyorlar. Bunu lehinize kullanın. Hedefiniz hakkında bir şey koyun, hatta kendinizi özel olarak bayağı bir cesur hissediyorsanız, onun sayfasına link verin. Diğer insanların bu utanç verici şeyi ‘Beğenmesini ya da Paylaşmasını sağlayın’ böylece pek çok sayfaya ve hesaba yayılacaktır.

ADIM 2BİR URL SATIN ALIN.

Yaratıcı olun ve gelmiş geçmiş en aşağılayıcı “com”u yapın. Mesela “jameyjonessubyancidir.net” gibi akıllıca bir şey, hem sizin uğraşılmamanız gereken birisi olduğunuza hem de Jamey Jones’un çok aşağılık birisi olduğu mesajını verir.

ADIM 3 UYDURMA BİR HİKÂYE KOYUN.

Bir URL’ye sahipsiniz. Sayfayı öylece boş bırakamazsınız, bu davranış, sayfanızın Google değerlendirmesi için bir felaket olurdu. Hedefiniz hakkında uydurma hikâyeler koyun ama onuncu sınıftakilerin okuma seviyesine göre yazmayın. Bunun tutması için şekil, tarz ve özgünlük olarak gülünç, hicveden, gerçekdışı ve kurgusal olmasını sağlayın. “Piyasa Adamı Sizi Düşünerek Hayaller Kuruyor” veya “Buralı Biri Düşüp Kalktığı Kadınları Cenazelerde Anlatmaya Bayılır” bunlardan bazıları olabilir. Pekâlâ, bunlar çok iyi değil ama şu an bu hikayeler üzerine çalışmıyorum, değil mi? Yani eğer daha iyi fikirleriniz varsa duymayı bekliyorum.

ADIM 4 TUTMASINI SAĞLAYIN.

Hiç internette sarhoş bir adamın yüz üstü düştüğünü ya da apış arasına çekiçle vurulduğunu gösteren bir video izlediğinizde, bir yandan nasıl acıdığını bildiğiniz için içiniz bir tuhaf olurken, diğer yandan da bunu kimin internete koyduğunu merak ettiniz mi? Ardından bildiğiniz gibi bu video bütün web’e yayılır, adam bir internet maskarası olur ve sonsuza dek tanımadığı insanlar tarafından makaraya alınır. Bu sizin de ya da daha önemlisi hedefinizin de başına gelebilir. Yani video koyduktan, blogda yazdıktan ya da URL aldıktan sonra, internette nüfuzlu kişilerden arkadaşlar edinin ve yaptığınız şeyin geniş kitlelere yayılmasını sağlayın. Web’de en çok ziyaret edilen Reddit, Digg, Fark gibi yerlere, tanınmış mesaj sitelerine ve insanların tamamen kendilerine yabancı olan kişilerle hayatın en utanç verici anlarını paylaştıkları her yere girin.