Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Flört Etmenin Dayanılmaz Ağırlığı

Flört Etmenin Dayanılmaz Ağırlığı
Beş, on, belki de on beş yıldır flört mü ediyorsunuz? Ve hâlâ bekarsınız? Sürekli piyasada olmak, uzun süreli ilişkisi olanlar için çok cazip ve eğlenceli olabilir. Gerçek hayatta ise bu yorucu, pahalı, sıkıcı ve karaciğeriniz için zararlıdır. Molaya ihtiyacınız varsa, durmayın alın. Sahneden inip kendinize odaklanın. Annenizi ve anneanne olma konusunda yaptığı konuşmaları unutun. Bir tane soğuk algınlığı ilacı alın ve kaçırdığınız şeyler için endişelenmeyin.

Gerçekten İstediğiniz Şey Ne?
Erkek avına çıkıp, sokakları arşınlamaya başlamadan önce, bundan ne beklediğinize karar verin. Hiçbir şey istendiği gibi olmaz ama en azından işe başlamadan kendinize bir yol çizmiş olursunuz. Ne arıyorsunuz? Eğlenmek için mi, gelecek için mi, yoksa aşk için mi flört edeceksiniz? Sırf arkadaşlarınızın flörtleri var diye mi sizin de olsun istiyorsunuz? Yoksa düzen kurmanız için aileniz mi baskı yapıyor? Belki de çevredeki ev fiyatları çok fahiş ve merdivenlerden çıkmanın tek yolunun bu olduğunu düşünüyorsunuz. Aseksüel ya da lezbiyenim diye düşünüp, bunun normal olmak için son fırsatınız olduğunu düşünüyor olabilir misiniz? Gardırobunuzda sizi evliliğe zorlayan ve üç yıldır orada bekleyen bir gelinliğiniz mi var yoksa? Sebebiniz ne olursa olsun, kimin umurundaki? Neye kalkıştığınızı bildiğiniz ve fiziksel ya da ruhsal olarak incinmemek için silahlandığınız sürece bütün bunların hiç önemi yok. Daha baştan negatif olmamak adına, gelin buna ‘flört zarar sınırları’ diyelim.

Bir Felaketin Ardından Flört
Gerçek aşkın hiçbir zaman sorunsuz olmadığını, geçmiş ilişkilerinizin sizi duygusal olarak çökerteceğini zaten kabul etmiştik. Eski aşkınız yüzünden gençliğinizi ağlayarak geçirseniz de, üniversitedeki sevgilinizle şehvetli öpüşmeniz yüzünden aileniz kısmetinizi kapattığınızı düşünse de ya da ilk kocanızla uzlaşılmaz farklarınız olsa da, aşk haritanız gözünüzün önündedir. İster zamanınızı geçmişinize pişmanlık duyarak harcayın, isterseniz yüzünüzü geleceğinize dönün; karar sizin!…

Aşk Üstüne Aşk
İlişkilerin kullanım kılavuzu ya da garanti belgesi yoktur. İnsanlar doğru kişiyi seçtiklerini ümit etseler de, şartlar zorlaşabilir, hayat insanın karşısına garip engeller çıkarıp, hassasiyetlerinin değişmesine sebep olabilir. Azimle bekar kalan bir arkadaşım bir keresinde bana “şu aralar Mars çikolatasını çok seviyorum ama beş yıl sonra canım bir ısırık bile istemeyebilir. Hayatımın geri kalanında bir parça çikolataya bağlanamam,” demişti. Bu belki de alaycı bir bakış açısı olabilir ama asıl demek istediğim şey; bir ilişkiye dürüstlük, sevgi ve ümitle başlasanız da, ilişki sona ermek zorunda olduğunda kendinize fazla yüklenmemeli ve yeniden aşık olmaya açık olmalısınız.

ask