Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Kendi Tarih Kitabınızı Yazmak

Durumunuzu netleştirip dilek ve arzularınızı yeniden belirlemenin en iyi yolu budur. Şimdiye dek izlediğiniz yönü, seçimlerinizi ve ilgilendiğiniz konuları değerlendirip tarihlendirerek yeni bir yaşam planı yapacaksınız. Böylece şimdiden sonra izlemek istediğiniz yola ait daha açık kararlar verebilirsiniz.

Bir defter, dosya zarfı ya da bazı kestiğiniz şeyleri içine yapıştıracağınız bir dosyayı bu işe ayırarak başlayın. Üzerinde çalışırken kendinizi rahat hissedeceğiniz bir şey olması gerektiği için size uygun gelen herhangi bir şeyi seçin. Size kendi yaşam öykünüzü doğumunuzdan başlayıp bugüne dek yazmanızı öneririm. İdeal olarak yaşamınızın en önemli anlarını okuldaki ilk gününüzden ilk aşkınıza, vb. kadar içermelidir. İniş çıkışlarınızı, bazı değişik dönemlere ait duygularınızı ve ruh halinizi de katın.

Çalışma ve ev yaşamınıza, sosyal dünyanıza ve daha fazla kişisel ayrıntılara girin. Yapabildiğiniz yerde umut ve düşlerinize, tutku ve hedeflerinize değinin.

Çoğu kadın bu oldukça önemli işi yaparken, özel olarak geliştirilmesi ya da keşfedilmesi gereken bazı alanların varlığını fark eder. Sanatsal bir eğiliminiz varsa öykünüzü resimlemek isteyebilir ya da bazı fotoğraflarla anısı olan şeylerinizi ekleyerek özel zamanlarınıza değer katabilirsiniz.

Değişik deneyimlerinizi yaşadığınız dönemleri ya da yaşamınızın kariyerinize, evinize ve duygusal yönlerinize ait alanlarını, ilk gençlik, evden aynlma ve anne olma gibi olayları ayırmalısınız. Öykünüzü oluşturuncaya dek sizi harekete geçiren herhangi bir yoldan bunun üzerinde çalışın.

Cesur olun ve dürüstçe yazın. Kimsenin görmesi gerekmez, ama isterseniz bunu otobiyografinize bir taslak oluşturması için seçebilirsiniz. Size en yakın olan kişiler, aileniz, arkadaşlarınız, vücudunuz ve doğa ile Yaratıcıyla olan bağlantınız üzerine yazın. Sizin gözünüzde önemli olan şeyler, düşleriniz ve arzularınız, başarmak istedikleriniz ve olmak istediğiniz yerler üzerine yazın. Dileklerinizi, gerçek konumunuzu ve günlük yaşamınızı nasıl sürdürdüğünüzü yazın. İstediğiniz ve önemli olduğunu hissettiğiniz her şeyi katın.

Bitirdiğinizde, yaşamınızın tarihlendirilmiş güzel, eşsiz bir kaydına sahip olacaksınız. Bunu hazırlama süreci yaşadığınız tüm önemli deneyimleri gözden geçirmenizi sağlayacaktır. Ağlayabilir, bazı anılardan etkilenebilir, gülebilir ve yaşamınızın unuttuğunuz bazı dönemlerini yeniden keşfedebilirsiniz. Büyük olasılıkla geçmişinize dalarsanız, geçmişte nerede, şimdi nerede olduğunuz ve sonrası için ne yapmanız gerektiği konusunda kafanızda net bir görüntü oluşacaktır.

Projeniz, gelecekte saklamak için kendi başına değerli bir şeydir ya da bir çocuğa gerçek bir sevgi armağanı olabilir. Parçalayarak elden çıkarmayı ya da kaplayıp evinizdeki diğer önemli yaratıcı eserlerin yanında sergilemeyi seçebilirsiniz. Bununla ve geleceğinizin kalan kısmıyla ilgili karar size aittir.

ask