Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Gözlem

Her şey bir yineleme olduğu anda bir robot gibi davranmaya başlayacaksın. Eğer zekân, düşünce dolu olman, aşkın, seni ve sevdiğin inşam dönüştürmeye devam edecek kadar büyük değilse, her şey yinelenmeye mahkûmdur. Böylece sevdiğin insanın gözlerine her bakışında o farklı bir şeydir, yeni bir şeydir  yeni çiçekler açmıştır, mevsim değişmiştir.

İnsan değişmeden durursa aşk bile cehenneme dönüşür; aksi halde, dünyadaki herkes âşık olurdu, ama herkes kendi cehennemini yaşıyor  özel cehennemler, aynı kişisel banyolar gibi. Asla mutsuzluğa dönmeyen, cehenneme dönmeyen bir hayat yaşamak için insan taze bir an bulmalı, geçmiş yükünden kurtulmuş, her zaman insanlarla ilişki kurmak için yeni boyutlar, insanlarla ilişki kurmak için yeni yollar, söyleyecek yeni şarkılar bulmaya çalışarak. İnsan buna özen göstermeli, “Ben bir makine gibi yaşamayacağım.” Makinenin yaşamı yoktur  etkinliği vardır.

 

Dünyanın senin bir makine olmana ihtiyacı var, çünkü dünyanın etkinliğe ihtiyacı var. Ama senin kendi varlığının senin kesinlikle mekanik olmayan, önceden bilinemeyen olmana ihtiyacı var  her sabah seni yeni bulmalı.

İngilizce’de çok güzel, büyük önemde olan iki kelime var: Biri atılım (breakthrogh), diğeri çöküntü (breakdown). Çöküntü herhangi bir meditasyon bilmediğinde ve mantığın ilgisiz olduğunda gerçekleşir. Atılım aracılığıyla yeni bir dünyaya, yeni bir vizyona, yeni bir bakış açısına geçersin.