Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Bereketten Uzakta Kendimizi Kandırmak

KUPALARIN YAYMALARIGurur Tuzağı
1 İnsanlığın tüm üyeleri gibi miras almış olduğumuz günahlı doğadan dolayı, gurur da bize doğal olarak gelmektedir. Ama gururun sonuçları her zaman yıkıcıdır. Gururla en çok mücadele ettiğiniz alanlar nelerdir?
2 Tanrı kibirlilere karşıdır ama alçakgönüllülere lütfeder (Yak.4:6da Mez.2:34 tekrarlanmaktadır). Gururumuzun yenilmesi ve alçakgönüllü olmamız konusunda duanın rolü nedir?
3 Hıristiyanların çoğu dua konusunda birçok bakımdan sıkıntı çekmektedir. Yaşamınızda dua etme konusunda en sık karşılaştığınız engeller nelerdir?
4 Tanrı bizi cesaretle’ lütuf tahtına yaklaşmaya çağırmaktadır(İbr.4:16). Hıristiyanların Tanrıya duayla yaklaşma konusunda çekingen davranmalarına bir sebep var mıdır?
5 Dua süresince, hissettiğimiz şeyleri ya da söylememiz gerekenleri sözcüklere dökmek zor olur. Bazı zamanlarda da özel bir durum hakkında nasıl dua etmemiz gerektiğinden emin olamayız. Bu gibi durumlarda, Tanrı bize nasıl yardım etmektedir.

Bereketten Uzakta Kendimizi Kandırmak
1 dul kadın fakir olduğu halde sunusunu yüreğinden gelerek yaptığı için bunun hakkında yorum da bulunmuştu. Tanrı krallığının işine finansal destek olmak dışında bir katkıda bulundunuz mu?
2 Dünyanın zengin ülkelerinden birinde yaşadığımız halde Tanrıya sahip olduklarımızın çok azını veriyoruz. Sizce bazı Hırisitiyanlar için Rab’be vermek neden bu kadar zordur?
3 Makedonya’daki Hıristiyanlar büyük zorluklar içindeyken Yeruşalim’deki Hıristiyanları sunularıyla desteklemişlerdir. Fakirlik içindeyken bile Rab’be böyle cömertçe vermelerini kolaylaştıran yaklaşımları neydi (2.Kor.8:5)?
4 Tanrı bir görev gibi değil ama sevinçle, yüreklerinden geldiği için verenleri sever. Sevinçle yürekten vermenin getirdiği bereketler nelerdir?
5 Bazen sevinçten değil de bir görev gibi verdiğinizi hissettiğiniz zamanlar oldu mu? Cevabınız evetse, sevinçle, gönülden veren cömert birisi olmak için bu hafta ne yapabilirsiniz?