Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Yükselen burç nedir nasıl hesaplanır?

logoYükselen burç 30 yaşından sonra mı etkili olmayabaşlar?

Sık sorulan bu sorunun bilimsel bir temeli yoktur, ancak neredeyse bilgi olarak kaydedilmeye başlanmıştır. Yükselen burç her zaman etkindir, etkilidir. 30 yaşından sonra etkisi artmaz; sadece 29 yaşından itibaren Satürn devinimi sayesinde kişilik oturmaya, karakterdeki değişimler tamamlanmaya başladığı için yükselen burcunuzun karakterinize etkisi de yerleşmeye başlar.
Sadece gelecek öngörülerinde değil, kişilik tanımlamalarında da yükselen burcunuzu okumanızda yarar var.

Yükselen burç bir tane midir?
Yükselen burcun tanımına baktığımızda tek olarak algılanır. Ancak gerçek bir doğum haritasına sahip olanlar fark etmişlerdir ki, yükselen burç bir alandır. 1. ev ile 2. ev arasındaki alandır. Bu alan içine yerleşmiş bazen 1, bazen 2, kimi zaman da 3 yükselen burca rastlanır. Yine bu alan içine yerleşmiş gezegen veya gezegen kümesi de olabilir.

Böyle durumlarda, eğer yükselen burç alanınızda 3 burç yer almışsa, bütün burçların sırayla özelliklerini gösterirsiniz.
Örneğin Kova burcunun bir bölümü, Balık burcunun tamamı ve Koç burcunun küçük birkaç derecesi yükselen burç alanınızdaysa sırayla her burcun özellikleriyle kendinizi ifade edersiniz. Önce bağımsız ve asi görünür sonra duygusal.

YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMAYI NEDEN UNUTMAMALISINIZ?

Basit bir anlatımla şunu açıklamalıyım ki; günlük, haftalık, aylık ve yıllık astroloji yorumları yükselen burca göre yazılır. Örneğin; Koç burcu astroloji yorumu için, Koç yükselen burç olarak alınır.

Bu nedenle astroloji yorumlarını okurken yükselen burcunuzu da okumanız gerekir.

Yükselen burç, doğduğunuz anda doğu ufkunda yükselen burçtur. Güneş burcunuz kadar etkilidir. Görünüşünüzü, kişisel ifadenizi ve yeni tanıştığınız kişilerle ilişki kurma biçiminizi simgeler. Sosyal ifadeniz yükselen burçla anlam kazanır. Siz ne olursanız olun bir yabancıyla yükselen burcunuzla ilişki kurarsınız.

Yükselen burcunuzu net olarak öğrenmek, internet sitelerine yüklenmiş hazır programlarla mümkün olmayabilir. Bu programlar genellikle yaz saati hesaplamalarında yeterince titiz değildir, hatalı sonuçlar verebilir. Pek çoğuna tıkladığınızda her birinde başka bir yükselen burca ait olduğunuzu görürsünüz.

Astrolojinin rehberliğinden tam ve doğru olarak yararlanmak isterseniz en azından bir kez, doğru bir horoskopa (doğum haritasına) sahip olmalısınız. Bunun için doğru doğum saatinizi biliyor olmalısınız.

Doğum saatinizi net bilmiyorsanız biz astrologlar sizin için hesaplayabiliriz. Web sitem www.sukarakus.com’da bu konuyla ilgili bilgi alabileceğiniz bir mail adresi var.