Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Yorgunluk

Yorgunluk genel bir şikayettir, ve vücudunuzun enerji depolarını tüketebilir. Bu yüzden zaman ayarlamanızı yeniden yapmanız, nerede olursa olsun kendinize biraz dinlenme ve gevşeme zamanı ayırmanız gereklidir. Öğleden sonraları şekerleme yapın, dışarı çıkıp gezinti yapmayı hiç ihmal etmeyin, belli bir amaç olmaksızın dolaşın, düşünceleriniz ve duygularınızla baş başa kalın. Uyku zamanlarınızı olabildiğince düzenli tutun, gece yarısından önce kendinize bir ya da iki saat ayırın.

Olaylar arasındaki geçiş dönemleri üzerinde yoğunlaşın, çalışma gününün sonunda bir gezinti yapın, geceyi bitirirken de kendinize sessiz bir zaman yaratın ve geçirdiğiniz günün değerlendirmesini yaparak dinlendirici bir uyku için gereken huzuru sağlayın. Çeşitli gündelik işler arasında kısa bir ara verin ve düşüncelerinizi düzenleyip, toparlayarak, bir sonraki projenize odaklanın.

Diyetinizi olabilecek en iyi biçimde düzenleyin, kimyasal yollarla elde edilen yiyecekler yerine, mümkün olduğu ölçüde her yerde doğal yiyeceklerle beslenin.

Debbie, aşırı kanamasını engelleyebilecek bir öneride bulunabileceğim düşüncesiyle bana gelmişti. Kırkdokuz yaşındaydı kanamaları gittikçe daha uzun sürmeye başlamış ve ağırlaşmıştı. Oldukça bitmiş, tükenmiş ve asabileşmiş gibi görünüyordu. Menopozun dönemsel kanamalarını sona erdireceğini düşünürken, sona ermesi bir yana, daha da akıntılı olmuştu. Tıbbi testlerin sonucunda herhangi bir soruna rastlanmamış ve doktoru kendisine daha fazla önerilerde bulunabilecek kadar zaman ayıramamıştı.

Diyetindeki bol miktardaki yulaf ve mung (Hint) fasulyesinin yanı sıra, her gün mültivitamin ve mineral katkısı ile bir fincan aslan pençesi çayı almaya başladı. Ayrıca, pelvisini temizlemek üzere demir yönünden zengin birçok besin, bol miktarda selülozlu yiyecek ve doğal lifli sebze ve meyve yemeye ağırlık verdi. Bunların dışında, rahatlamak ve güçlenmek amacıyla, nekahat dönemlerinde önerilen türden, birçok sıcaklık verici yiyecekler ve çorbalarla beslendi. Bir sonraki âdet dönemi iki hafta sonra başladığında, kendisini daha güçlü hissettiğini ve bu dönemi daha az yorucu geçirdiğini söylüyordu.

Sonra mültivitaminin dozunu artırdı ve hem pelvisini hareketli tutmak hem de tüm bedenini güçlendirmek üzere düzenli uzun yürüyüşlere çıkmaya başladı. Protein katkısı aldı ve bedeninin gereksinimlerine daha fazla kulak vermeye başladı. Kendisini yeterince güçlü hissettiğinde, yumurtlama dönemine denk gelecek biçimde iki günlük meyve orucu yapmasını planladık, bu süre boyunca yalnızca meyve yiyecek ve hergün küvette oturarak yıkanacaktı. Dediğine göre daha önce hiçbir zaman sağlığıyla bu ölçüde ilgilenmemişti ve yaşadığı deneyimden hoşnuttu.

Altı ayın sonunda kanaması kontrol altına alınmıştı ve kendisini yirmi yaşındakinden bile iyi hissettiğini söylüyordu. Şimdi her ay kendisine masaj ya da aromaterapi yaptırıyor ve altı ayda bir beni görmeye geliyor. Bedeninin bundan sonra neye gereksinim duyacağını görmek için bekliyoruz. Şu sıralarda harika bir beslenme standardı tutturmuş durumda, düzenli olarak yürüyor ve kendisini iyi hissediyor.

logo