Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Terazi burcu ve diyet

indir (1)Terazi burcu bedenin asit baz dengesiyle ilişkilidir. Zehirlere karşı hassastır, tok sik maddelerin kandan temizlenmesi için bol su içmesi önerilir. Hayvansal gıda lann aşın alınması, asitli içeceklerin, çay ve kahvenin fazlaca tüketilmesi asit baz dengesizliğine neden olabilir. Sınırlı olmak şartıyla alkol alabilirler. Yağ Terazi’nin kaçınması gereken bir besindir, hayvansal ve bitkisel yağlan sınırlı tüketmelidir, buna zeytin, ay çekirdeği, fıstık gibi yağlı yiyecekler de dahildir. Bezelye, yeşil fasulye, patlıcan, kereviz, bakla, patates gibi sebzeler, ekmek, makama, pilav gibi tahıl ürünleri hem karbonhidrat, hem bitkisel protein içerir. Yeşil salata, salatalık, domates, turp, yeşil biber gibi taze salata malzemeleri de unutulmamalıdır.

Teraziler genellikle kilo sorunu yaşamazlar. Zayıflama diyetlerinde şekeri kesmeleri önerilmez. Zaten ilaçlara ve zehirli maddelere karşı hassas olduklarından tatlandırıcı da önerilmez. Çaylarını normal şekerli içebilirler. Izgara balık, deniz mahsulleri, kümes hayvanları, az yağlı peynir, yoğurt, yağı azaltılmış süt, bolca taze meyve ve sebze, yeşil salata ve tam buğday ekmeği ile dengeli bir kalori diyeti yapabilirler. Aşın yorucu olmayan düzenli egzersiz de kilo vermelerine yardımcı olur. Yalnızca proteine dayalı bir zayıflama diyeti asla önerilmez.
Terazi bel bölgesinde ve böbreklerde Vata enerjisi taşır.

Yöneticisi Venüs de zarar gördüğünde Vata artışı ile ilgili sorunlar görülebilir. Huzursuzluk, uykusuzluk, evham, deri sorunlan Vata artışı ile ilgilidir. Sıcak, sulu, normal yağlı yiyecek ve içecekler, buğday, yağsız sığır eti, peynir, patates, bezelye, pilav gibi doyurucu yiyecekler, süt, karbonhidrattan zengin tatlı besinler, mandalina, şeftali, kayısı, kavun, karpuz, muz benzeri aşırı ekşi olmayan meyveler, bol yeşillik ve tuzlu tatlar Vata doğasını dengelemeye yardımcı olacaktır. Arınma için yudum yudum ılık ya da sıcak su içmeleri önerilir.