Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Terazi burcu ve hediyeleri

logoAdının da ifade ettiği gibi denge ve uyum burcu olan Terazi döneminde doğanlar nezaket ve cazibeleri ile bilindiklerinden etraflarında da güzel ve uyumlu şeyler olsun isterler. Temelde bunu bilmeniz bir Terazi’ye hediye seçerken yeterli bir bilgidir. Biraz daha detaya girelim yine de.

Teraziler, Zodyak’m en iyi giyinen ve estetik zevkleri en gelişkin üyeleridir. Kılık kıyafetlerine büyük özen gösterir ve özellikle klasik bir şıklık sergilerler. Şık bir ipek gömlek, asil bir inci kolye, kibar küpeler Terazi kadınına; şık bir ipek kravat, kaşmir süveter, tam bedenine göre dikilmiş şık bir takım elbise de Terazi erkeğine yakışan hediyelerdir. Terazi’nin hediyelere yaklaşımı bir Aslan ve Boğa’nın yaklaşımından farklıdır; Terazi kendine verilen hediyenin maddi değeri ile ilgilenmez. Mütevazı Terazi’ye kendi pırıltısı yeterlidir; kişiliğini yansıtan şeyleri tercih eder. Bir Aslan’ın pırıltısı ile Terazi’nin pırıltısı zaten çok farklıdır; Aslan neon ışıklan ise, Terazi denizdeki yakamozdur. Aradaki bu fark, hediye seçiminde neye dikkat etmeniz gerektiğini de açıklıyor; gösterişten uzak şıklık ve güzelliğe tabii ki.

Parfüm alacaksanız baharatlı ağır kokuları asla tercih etmemelisiniz. Çiçeksi kokular Terazilerin uyumlu doğalanna daha çok hitap eder. Sadece parfüm ile değil, naif zevklerine güzel kokulu banyo tuzları, sabunlar ve vücut losyon lan ile de dokunabilirsiniz. Zodyak’m “ben”i ifade eden Koç burcunun karşıt burcu olan ve “biz”i ifade eden Terazi burcu sosyal ilişkiler kurmayı en iyi beceren burçtur. Sosyal ortamlarda bulunmayı ve keyifli sohbetleri seven Terazileri şık restoranlara ve her türlü sanatsal gösteriyi izlemeye götürebilirsiniz. Venüs’ün yönetimindeki bir burç olduğundan bir sanat ve estetik aşığı olan gelişmiş zevkler insanı Terazi’yi tiyatroya davet edebilir yada ona yağlı boya tablo, antika vazo veya şık dekoratif objeler hediye edebilirsiniz.

Zıt burcu Koç’un aksine, Terazi hediyenin paketine ve sunumuna da değer verir. Terazi’ye vereceğiniz hediyenin paketi ve sunumunun da özenli, kaliteli ve şık olmasına özen göstermelisiniz. Naif Terazi’ye janjanlı bir pakette değil, abartısız ama gösterişli bir pakette armağanınızı sunun.