Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


2015’DE MERKÜR HAVA GRUBU BURÇLARDA GERİLİYOR!

logo2015’DE MERKÜR HAVA GRUBU BURÇLARDA GERİLİYOR!
2015’de Merkür hava grubu burçları desteksiz bırakma niyetinde. Yani mantığın asıl krallarını. Bu kez başınızı ağrıtan mantık hataları, “akıl”a aşırı güvenmek ve konuşmanın keskin gücünün acı veren yönüyle tanışmak olacak. Siz bir süredir astroloji yazılarımı izlediyseniz bu korkunç durumu avantaja dönüştürme yöntemlerinden de haberiniz var demektir. Merkür gerileme dönemlerinin de, ilerleme dönemleri kadar avantajları olduğunu bir kez daha hatırlatırsam ya da anlatırsam içinize su serpileceğine eminim.

MERKÜR’ÜN HAVA GRUBU BURÇLARDA İŞLEVİ NE OLABİLİR?
İkizler burcunun yöneticisi Merkür, İkizler burcunda yol alırken keskin bir dil gücü, ifade gücü ve yazı yeteneği kazandırır. Düşünme ve yazma, hatta konuşma yeteneği hızlanır. Arabulma, denge kurma, ilişkilendirme ve muhakeme yetisi güçlenir. Aynı anda çok şey düşünme, farklı şeylere odaklanabilme, merak etme, araştırma, ayırt etme, sınıflandırma, hazır cevap davranabilme, algılama hızla yükselir. Entelektüel bilgiye merak artarken, bilgi yayma arzusu da doğru orantılı olarak artar. Yanı sıra bilgi yoksa boş laf ve dedikodu aktarımı çoğalır.

Terazi burcunda Merkür’ün işlevi denge kurmaya dönük düşünceler geliştirmektir. Nazik ve sevimli bir burca konan Merkür bu kez çekici, ince, zarif bir ifade kazanır. Akıl ve estetiğin birleşimi ortaya çıkar. Adil ve objektif yargı gücü eleştiriler veya kişisel tavırlara karşı bile alınmadan objektif kalabilme durumuna eşlik eder. Dostluk kurmak için sohbetlere katılmak kolaylaşır. Yanı sıra kararsızlık artar.

Kova burcunda dolaşan Merkür bilgi alma, yayma ve denge kurma işlevlerini tamamlamış, bu kez ilerici, farklı ve orijinal bilgiler peşine düşmüştür. Tarafsızlık hâlâ esastır. Her şey mümkündür ve olasıdır düşüncesi hâkim konuma geçer. 50 yıl sonrasına ait düşünceler geliştirme yeteneği ortaya çıkar. Entelektüel analiz olgunluk çağını yaşamaktadır. Aklın dehaya dönüşme dönemidir. Fikirler son derece yaratıcı, tamamen yeni ve yenilikçi, insancıl ve hoşgörülüdür. Bilimsel tarafsızlık ve sıradışılık öne çıkar. Derlenen bilgiler hazmedilmiş, dengelenmiş ve yeni bilgilere dönüştürülmektedir.

Yanı sıra dağınıklık ve aşırı soyut düşünceye kurban olma duyguları ihmal etme gözlemlenir.
Bu kısa tanımlamalardan anlaşılacağı üzere, hava grubu burçlarda yol alan Merkür bilgiyi derleme, yayma, sınıflandırma, dengeleme ve orijinal bilgiler yaratma işlevleriyle ilgilidir. Gerilerken kişisel horoskopunuz etki alıyorsa fonksiyonlarının ağırlaştığını ve arttığını fark edersiniz. Olumsuz fonksiyonlarda tam tersine boş bilgilerle ilgilenme, düşünceyi odaklayamama, aşırı kararsızlık ve dağınıklık, yanlış bilgilerle oyalanma, aşırı soyut düşünceler içinde debelenme görülebilir. Bu durumda Merkür’ün olumlu etkilerinden yararlanmak için kişisel olarak gayret etmenizi tavsiye ederim.