Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falı Nasıl Bakılır ?

Tarot Kehaneti
Tarot kartları, yüzyıllardan beri hem kullanıldı hem de dünyanın her yerinde bu kartları okuyanlar tarafından istismar edildi. “Kahin” olmak isteyenlerin birçoğu kendilerine gelen insanları yanlış yönlendirdi. Bilgi vermek isteyen bir tarot okuyucusu, danışanına pozitif yaklaşmalı ve onu yargılamadan pozitif bir tutum izlemelidir.
Tarot ve tarot sembolleri üzerine çalışan bir kişi iç dünyasının kapısını sezgiye açar.

 

 

Bu çalışma süresince elde edilen kişisel gelişim öğrenci tarafından kolaylıkla anlaşılabilir. Kartlar üzerindeki meditasyon bi linçaltmda yatan sembolleri uyandırır ve gerçeği fark etmemizi sağlar. Yaşama ve evrene dair inancımızın (düşüncemizin) üzeri maddiyatla örtülmüştür. Bilinçaltımızda tutulan temel düşünceler ise daha ruhani bir dünyanın kapılarını açar. Tarotla çalışmak bu iki alan arasında bir köprü kurar.

 
Tarot falı okuruna danışan bir kişi aldığı bilginin mutlak gerçek olduğunu düşünür. Bu bakımdan, kartları okuyan kişi her zaman sorumluluğunun farkında olmalıdır. Tarot falı bakmak hassas bir kehanet metodudur. Danışanın merak ettiği bütün sorular hemen hemen cevaplanacak, bunun yanı sıra merak ettiği sorularla ilgili daha derin anlamlara kavuşacaktır.
Tarot Destesi Seçmek


Bugün piyasada çok sayıda tarot destesi vardır ve her yıl bunlara yenileri eklenmektedir. Çoğu tarot okuru bir desteyle yetinmez, okuyacakları tarotun tipine bağlı olarak farklı desteler kullanmayı tercih eder. Her bir destedeki farklı semboller okuyucuya aradığı konu hakkında bilgi verir.
Piyasadaki destelerin birkaç tanesinden söz edecek olursak Mısırlılara, Keltler’e ya da Mayalara ait desteleri veya Crowley destelerini denemek isteyebilirsiniz. Tarot’a yeni başlarken birkaç deste üzerinde birden çalışabilirsiniz. Başlangıçta bir ya da iki deste ile çalışmak kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlar ve semboller isteklerinizle daha uyumlu olur.

 

 

Bir desteyi iyice öğrenip ustalaştığınızda, diğer desteleri kolaylıkla anlayabilirsiniz.
Robin Wood Tarot, Golden Down (Yeni Altın Şafak Tarot destesi), Witches Tarot (Cadı tarotu) ve Albano Waite destesi gibi birçok deste bu la uyumludur. Bu kartlar kolaylıkla anlaşılabilecek basit sembollere sahiptir. Her Arkana Majör kartı için anahtar sözcükleri kullanın ve becerilerinizi test edin.

 
Tarot’un sırrı, uygulanmasmdandır. Bir tarot öğrencisi eğer sonuç alamazsa, kısa zamanda çalışmaya olan ilgisini kaybeder. Bu la, bir öğrenci üç haftada kartları yorumlamaya başlayabilir. Bu çok heyecan verici olabilir. Eğitici olan bu la birçok tarot destesini kolayca yorumlayabilirsiniz.
Bazı değişikliklerle Enochian Destesi; İsis Mabedi destesi (Temple Of Isis), The Royal Fez Moroccan Destesi, Büyücü Tarotu Destesi ve Marceilles Destesi gibi desteleri de kullanabilirsiniz. Bütün destelerde Büyük Arkana ve Küçük Arkana kartlarının numaraları vardır. Aym numaralı büyük arkana kartının yanma her sayının dört küçük arkana kartını yerleştirin. Sahip olduğunuz her bir destenin sembollerini tanıyın, ilişki kurun, bu sembollere alışın. Büyük Arkana kartları üzerinde yoğunlaşmak size daha fazla bilgi verebilir.

 
Sürekli kullandığınız tarot destesindeki semboller sizin anlayabileceğiniz şekildeki sembollere karşılık gelecektir. Kendinizi rahat bırakın ve sembollerin bi linçaltmıza işlemesine izin verin. Eğer yeni satın aldığınız bir tarot destesi size uygun gelmezse kendinizi zorlamayın ve başka bir tane satın alın. Böylece kullandığınız kartlarla gerçek bir ilişki kurabilirsiniz.

 
Güncel eğilimlerle ilişkili olarak günümüzde kullanılan birçok modern tarot destesi vardır. Bunlardan bazıları kristaller, hayvanlar ve şifalı otlarla ilgilidir ve her geçen gün yeni desteler piyasaya sürülmektedir. Kitabevlerine gidip basılan yeni desteleri takip edebilirsiniz.

 

 

 

Tarot’u Okumak


Öğrenciler kendileri, aileleri ve arkadaşları için ta rot kartlarını okumaya başladıklarında zihinlerinde belli kalıplar oluşur. Bu çalışmalar süresince kişi kendine güvenir ve sezgilerinin rahatça akmasına izin verir. Büyük Arkana’nm anahtar sözcükleri birden yerine oturur ve okuma süreci herhangi bir zorluk olmadan ilerler. Danışana sunulan bilginin o kişinin yaşamını tamamen değiştirme olasılığı vardır.

 
Başlangıçta tarot falı bakan okuyucu, danışana tarot kartlarını hangi maksatla okumasını istediği hakkında sohbet etmelidir. Her ikisinin de rahatlaması için okuyucu ve danışan arasında samimi bir iletişim olmalıdır. Eğer kazanç sağlamak için değil de sadece hoşça zaman geçirmek için tarot okunuyorsa o zaman daha az gerilim, daha çok dostluk olur. Eğer tarot belli bir kazanç sağlamak için okunacaksa, okuyucu da fazla tecrübeli değilse, endişeli ve huzursuz olabilir ve danışanla arasındaki psişik iletişimi kapatabilir. Danışan ve okuyucu ne kadar rahatsa, aynı ölçüde doğru ve kapsamlı bir yorum gerçekleşir.

 
Tarot kartlarını yorumlamak yorucu olabilir, zamanınızı ve enerjinizi tüketebilir. Yeteneğinizden emin olduğunuz andan itibaren bir ücret talep etmeniz yanlış olmaz. İnsanların parasını ödedikleri şeye saygı duymak gibi bir eğilimleri vardır. Bu durumda yorumlarınız değerli olacak ve ciddiye alınacaktır. Bu okuyucuya da ağır bir sorumluluk yükler. Etik değerlere sahip bir okuyucu danışanını ne yanlış bir şekilde yönlendirir ne de gerçeği süsler. Bu türden bir olumsuzluk, okuyucunun ‘ne ekersen, onu biçersin’ gibi bir karma deneyimlemesine neden olur.

 
Öğrencilerimin birçoğu, profesyonel tarot okuyucuları oldu. Büyük bir bölümü çalışmalarına astroloji, numeroloji, el falı ve metafizik alanlarında devam ediyor. Başka alanlar hakkında bilgi sahibi olmanız, Tarot’u okurken danışanınıza ekstra bilgi vermenizi sağlar. Tarot’u iyi yorumlayabilmeniz için, iyi kavradığınız ve kendinizi rahat hissettiğiniz bir tarot destesi seçin ve gerçekten yardıma ihtiyacı olan ve Tarot’un kehanetini dinlemeye gönüllü bir danışan için okuyun.

(7) Yorum Ekli

 1. GoGo11 Aralık 2014 Cevapla
  Ne içiyonuz öğrenci danışman falan füüuuğ 😀
 2. erdem ch28 Ağustos 2014 Cevapla
  yapilan yorumlara bakinca en iyisi hepinizi sikmek lazim 😀
 3. SELMA07 Ağustos 2014 Cevapla
  MERSİNDE KALMALI MIYIM YOKSA İSTANBUL A DÖNMELİ MİYİM ?
 4. fatoo28 Temmuz 2014 Cevapla
  Bni neler bkliyor bu yil
 5. GÜNAY21 Haziran 2014 Cevapla
  SEVDİGİM BENİ NEDEN ARAMIYOR,
 6. Serap özsoy15 Haziran 2014 Cevapla
  İlişkimizin sonu ne olacak
 7. Mona29 Mart 2013 Cevapla
  nedir halim çıksın falım

15 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)