Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Ortaklık Açılımı

Ortaklık Açılımı

 
iki insanın ilişkisinde yanıt bulamamış istekler, üstesinden geli nememiş erken yaş şekillenmeleri ve bir çok yansıtmalar nedeniyle oluşan kabuk bağlamışlığı ve düğümlenmişliği açık bir biçimde tanımlar.
Açılımın “Gordion’un Düğümü” olarak adlandırdığım bu alternatifini aşağıda yalnızca alıntı olarak verdiğim bölümden geliştirdim:
“Kız erkekten istediğini alamamaktadır, dolayısıyla onu cimri bulmaktadır Kız erkeğin ondan istediğini verememektedir, dolayısıyla onu aç gözlü bulmaktadır Erkek kızdan istediğini alamamaktadır, dolayısıyla onu cimri bulmaktadır ve Erkek kızın ondan istediğini verememektedir dolayısıyla onu aç gözlü bulmaktadır Jill Jack’in cimri ve aç gözlü olduğuna inanmaktadır Jack Jill’in cimri ve aç gözlü olduğuna inanmaktadır Jill Jack’in cimri olduğuna ne kadar çok inanırsa, Jack, Jill’i daha da aç gözlü bulmaktadır Jill, Jack’in aç gözlü olduğuna ne kadar çok inanırsa, Jack, Jill’i daha da cimri bulmaktadır Jack, Jili’i daha çok aç gözlü bulduğunda Jill, Jack’i daha cimri bulmaktadır Jill, Jack’i daha cimri bulduğunda Jack, Jill’i daha çok aç gözlü bulmaktadır…”

 

 
Laing bu düğümü, içinde her ikisinin de döndüğü ve sürekli daha da kımıldanamaz hâle geldikleri bir kısır döngü olarak tarif eder.
Partner açılımının ana prensibine dönecek olursak, her bir pozisyona aşağıdaki anlamları vermekteyim:
la = Anın B’den istediği şey. Ancak alamaz ve bu nedenle B’yi cimri bulur, lb = B’nin Adan istediği şey. Ancak alamaz ve bu nedenle Ayı cimri bulur.
2a = B’nin istemesine rağmen Anın B’ye veremediği şey.
Anın B’yi aç gözlü bulduğu konu.
2b = Anın istemesine rağmen B’nin Aya veremediği şey.
B’nin A’yı aç gözlü bulduğu konu.
3a = A’nın çözüm için yapabileceği/yapması gereken katkı. 3b = B’nin çözüm için yapabileceği/yapması gereken katkı.

Bu açılımda Krallar ve Kraliçeler, hangi pozisyonda ortaya çıktılarsa, o pozisyonla ilgili olan partnerin ‘itadeyi inkar ettiği’ anlamına gelirler.
Ronald D. Laing, Knoten, Reinbek bel Hamburg, .

 Ortaklık Açılımı, kart, el falı, fal bakma, iskambil falı

(2) Yorum Ekli

  1. t U rkan20 Ekim 2014 Cevapla
    Eşim beni aldattı mi? Gorusme y e devam ediy o r mu? Evliliğini bitecek mi
  2. berna07 Haziran 2014 Cevapla
    Neden gecinemiyoruz

12 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)