Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


İŞİNİZDE MUTLU MUSUNUZ?

“Bu egzersiz, insanlara iş yerlerinde neleri kontrol edip neleri kontrol edemeyecekleri konusunda gerçekçi bir bakış açısı kazandırıyor,” diye açıklıyor Philippa. “İnsanlar, mutluluğun tümüyle çok para kazanmak ile ilişkili olduğunu düşünüyorlar ama çoğu, kar payı ortaklığı yapmadıkları sürece, kendilerine tarot falı gibi ne kadar para ödeneceğini kontrol etme şansına sahip değil; bu nedenle de bu alan, kesinlikle enerjinizi üzerinde harcamanız gereken yapıcı bir alan değil. Bunun yerine ilişkileriniz, hissettiğiniz duygular gibi kontrol edebileceğiniz alanlar üzerinde odaklanmak çok daha iyi.”

Phillpa, iş yerindeki mutluluğun tarot falı gibi üç kısımdan oluştuğunu düşünüyor. “Bunlar, (hava şartları, trafik, ekonomi, başka birisinin imzalamadığı sözleşmeler gibi) kontrol edemediğiniz şeyler; (başkalarından destek almak, geri besleme gibi) bir miktar kontrolünüz olan şeyler; ve (duygularınız, tavırlarınız, iyimserlik gibi) tümüyle sizin kotrolünüzde olan şeylerdir.

“İşin komik yanı, iş yaşamı konusunda en fazla yakındığımız şeyler tarot falı gibi trafik ya da hava koşulları gibi üzerlerinde kesinlikle denetimimiz olmayan alanlar olmasıdır.”

iş yerinde minnettarlık
Bu çalışma insanlara, performanslarının ve işten aldıkları tatminin doğrudan doğruya bulundukları mekandaki diğer insanlar ile ilişkili olduğunu anımsatmaktadır. Örneğin, ay sonunda sizin maaşınızın yatmasını sağlayan insanla hiç tanışmamış olabilirsiniz ama eğer maaşınız yatmazsa kesinlikle bu insanla tanışırsınız.

jessica ve Philippa, Tunes’da, bir şapkanın üzerine insanların isimlerini yazdılar ve her çalışandan bu isimlerden bir tanesi seçmesini istediler. Şimdi yapmaları gereken şey, o insana, iş yerindeki “rolü” için teşekkür etmekti, ilk konuşan muhasebeciydi ve kuryelerine, bir grup önemli evrakın dışarıda kaldığını ve üzerine yağmur yağacağını fark ettiğinde onları çabucak içeriye taşıdığı için teşekkür etti. “Sana teşekkür etmek istiyorum,” dedi. “Çünkü bizi bir sürü para harcamaktan kurtardın.”

Philippa, bu kadar çok insanın birbirlerine teşekkür etmelerinin ekibin moralini inanılmaz derecede artırdığını söylemektedir.

logo