Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


MİNERAL VE METAL ÂLEMİ

MİNERAL VE METAL ÂLEMİ


Taşlar ve kristaller sağlık, duyguların güçlenmesi ve yeteneklerin harekete geçirilmesi amaçlarıyla kullanılırlar. Beyaz mucize yaratmada bu maddelerin koruma ve çekicilik için de kullanıldıkları olur. Sevdiğimiz mücevherler bizim manevi ve fiziksel ihtiyaçlarımızın aynası gibidirler. Bir mücevheri sadece süs olarak takmak çok eksik bir davranıştır. Takacağınız mücevherleri seçerken kalbinizi ve içgüdülerinizi dinlemelisiniz. Sizin mücevherleri seçtiğiniz kadar onlar da sizi seçerler. Bazı takılarınızı sık kaybetmeniz veya yüzüğünüzden düşen değerli taş bu mücevherlerin size yardım etmek istemediklerini göstermektedir.

 
Mineraller de sizin dostlarınız ve mucize yaratma araçlarmız dır. Bu maddelerin güçlerinin, çekim kuvvetlerinin ve çevreye yaptıkları etkilerin tarafınızca bilinmesi onları kullanmanıza yeterli olacaktır.
Masaj ve tılsım olarak kullanıldıklarında kristaller ve değerli taşlar sağlık açısından çok yararlı olurlar. Banyo suyunuza koyacağınız büyükçe bir taş size enerji verdiği gibi auranızı da temizler. Kristallerin ayrıca mumların güçlerini de artırdıkları bilinir.
Kristal ve değerli taşlar çevredeki olumsuz enerjiyi emerek depolarlar ve bu yüzden bazen temizlenmeleri gerekir. Bu maddeleri şu yöntemleri kullanarak temizleyebilirsiniz:

 
Toprağa belli bir süre gömerek (genellikle bir hafta).
Taşı güneş veya dolunay altına bırakarak.
Taşları tütsüleyerek.
Deniz suyunda yıkayarak.
Taşların güçlerini kullanabilmeniz için onların bir yaşamı ve bilinci olduğunu kabul etmelisiniz. Taşlar ve kristaller sizinle genellikle görüntü yoluyla iletişim kurarlar. Tene sürekli temas eden bir taş kişiye durumu hakkında doğru bilgiler verir. Örneğin çevrenizin zehirli maddelerle dolu olması halinde turkuvaz taşmm rengi solar ve sonunda çatlar. Mavi topazın koyulaşması cinsel yaşamınızın çok kötü olduğunu gösterir. Kan hastalıklarında rubi solar. Bu mesajları verebilmeleri için taşların cildinize değmeleri gerekir. Kuvars ve ametist çevrenizin temizlenip arındırılmasına yardım ederler. Bu maddelerin solgun görünmeleri çevreden yeterince olumsuz titreşim aldıklarını gösterir. Ruhlar gibi her türlü ihtiyaca göre kristaller de vardır.

 
Bu madde mıknatıs özelliği olan demir cevheridir. Mıknatıs çalışmalarınızda bu taş sizin gereksinim duyduğunuz her şeyi size çekmekte kullanılır (aşk, para, talih vb). Bu taş ayrıca çevrenizdeki zehirleri ve fiziksel acılarınızı çekerek depolar.
Psişik yeteneği ve algıyı artırır. Moldavit taşı kendini yalnız ve tuhaf hisseden insanları iyileştirir. Bu taş yalnız araç kullanılırken takılmamalıdır.

tarot falı bak Sundu…