Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falı Tılsımlar Sekizli Kartı

Tılsımlar SekizliBize göre kartın konusu, işe ve amaçlara sadık kalmaktır. Wood, Bu kartı “Öğrenme”, Knight ise, geleneksel olarak “ihtiyat” olarak tanıtır. Rider Waite’in kartında işçi, portakal renkli (enerji) bankın üstünde duruyor. Bir başka Tılsım işliyor. Biten Tılsım’lar, O’nun, yetenekli ve pratik adam olduğunu gösteriyor. Ayakkabı ve taytının kırmızı olması, yaratma yeteneğinin en önemli unsurunun tutku olduğunu gösteriyor. Gerçek yaklaşımı ve maneviyatı simgeleyen mavi tunik, üstüne onu kaplamış siyah önlük (Bilimin gizli yönleri) giyer.

Kolay gözükebilir. Fakat göze görünenden fazla şey vardır. Arka plandaki Şato, O’nun topluma iltimasını ve maddi katkısını işaretliyor. Herhangi bir el sanatı, bilinçaltı ihtiyaçlarının değişmesini veya enerjinin uyanık bilince dönüşmesini sembolize ediyor.

Robin Wood kartındaki figür, çırak oyuncu olabilir. Veya oyuculuk O’nun için sadece zihni meşgul eden bir hobidir. (Gömleğin kırmızısı) Her ne olursa olsun, iyi iş başardı (Duvarda asılan Tılsım, bunu gösteriyor.) ve her tamamladığı ile daha tecrübeli oldu. İşi tekrarlanmış gözükse de tamamlanan Tılsım’ın tahtaları, birbirinden değişik gözüküyor. Çoğu kültürlerde, bazı tahta çeşitlerinin kutsal olduğuna inanılır, mesela Balinese maske oyucular.

Bu Tılsım’lar, daha önce canlı ağaçtan yapılmış; halen genç adam çeşitli, canlı ve kutsal enerjiyi kullanabileceğini, gösteriyor. Camın arkasındaki manzarada 2 şato görürüz; biri yerde, diğeri bulutların arasında (Veya o kadar çok yüksek yapılmış ki bulutla kaplanmış) ve bu yaşta bile, o fikirleri maddi işe tatbik edebilir. Yeteneği, en üstün dereceye varabileceğini, simgeliyor. Bir şatonun çok net olması ve öbür şatonun gizemli yönü bize, iş hem maddi hem manevi başarıyı bize sağlayacağını simgeliyor.

Durumumuzla ilgili amacımızın ne olduğunun farkına varıyoruz ve bu amacı tamamlamak için faaliyetlerimizi sıralamamız gerek;

Durumumuzda para konusu varsa, miktarının çabamıza deyip değmediğini sorgulamalıyız;

Konumuzla ilgili çabalarımız, başkaları tarafından çok iyi ödülle sonuçlanmasa bile biz, yapabileceğimizin en iyisini yaptık. Bu şekilde iç hasat kazanmış oluyoruz.

Tılsımlar Sekizli’sini Mücadele için çekmekse:

Eğer tembelleştiysek, iş başına dönmemiz lazım;

Daha iyi randıman için iş, yer ve zaman olarak işimizi organize etmemiz gerek;

İçimizdeki çabaların, hayatımızın kişisel ve ruhani gelişme planlamasını, nasıl etkilediğini araştırmalıyız. (Ruhani egzersiz gibi)