Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


KAHVE FALI ÜZERİNE BİRKAÇ SÖZ

İnsanlar yaradılışlarından bu yana gelecekleri ile daima ilgilenmişlerdir. Gelmiş, geçmiş bütün büyük adamlar, geleceklerini yıldız falına baktırmak suretiyle tayin ederlerdi.

Büyük İskender, sefere çıkmadan önce falına baktırır, geleceğini öğrenmek isterdi.

Fransa krallarından XIII. Lui, falına baktırmadan yatmazdı.

Roma İmparatoru Justinyen, sarayında 100 yılın en değerli falcılarını besler, onlara çok önem verirdi, ancak o zamanın falcıları büyücülükle suçlanır ve yakalandıkları zaman yakılırlardı.

Osmanlı saraylarının müneccimleri de dillere destan olmuşlardır!

Biz insanların her nedense geleceği öğrenmek yönünden büyük meraklarımız vardır.

Fala inanmadıklarını söyleyenler bile zaman zaman fallarına baktırmaktan kendilerini alamazlar.

içinde bulunduğumuz ileri yüzyılda bile bir fal merakı almış yürümüştür… Turistik tesislerimizde bile falcılar görevlendirilmiştir!.. Oysa fala baktırmanın bilgi ve öğrenimle ne yakından ne de uzaktan bir ilişkisi olamaz.

En aydın kişilerin bile zaman zaman falcıların kapılarını aşındırdıkları kaçınılmaz gerçekler arasındadır. Çünkü geleceği yalan da olsa öğrenmek, insanın önünde açılan bir umut kapısıdır.

Çeşitli fallar arasında en eğlenceli ve pratik olan kahve falıdır.

Hemen hemen konuk olarak gittiğimiz her evde, kahvesini içtikten sonra fincanını ters çevirip, fal baktırmak umuduyla kapayan kişilere rastlarız.

Acaba bütün bu kişiler tüm gelecelerini fala mı bağlamışlardır? Kuşkusuz ki hayır,

fakat fala baktırıp, geleceğini öğrenmek, insanın önüne geçemediği tutkularından biridir!..

Fal merakını başka türlü nitelendirmek tamamen olanaksızdır.

Kahve falı genellikle kadınlar arasında rağbettedir. Kadınların vakit öldürmek amacıyla düzenledikleri toplantılarda hemen her zaman kahve falına rastlamak mümkündür. Hatta hepimiz, kadın veya erkek, ayrım gözetmeksizin fal merakının esiri olmuşuzdur.

İşte biz de, sîzlerin, yani fal meraklılarının bu tutkusunu gözardı etmeyerek, hoşça vakit geçirmenize katkıda bulunmak amacıyla “Kahve Falı” hazırladık…

Burdaki konuları eğlenceli bulacağınıza ve sizlere hoşça vakit geçirteceğine inanıyor, kitabımızı seçtiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi şimdiden borç biliyoruz…

KAHVE FALI ÜZERİNE BİRKAÇ SÖZ_3.jpg