Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Ergenlik ve Sindirim

Yiyecekleri sindirmek için enerji gereklidir. Her yemekten en yüksek besin değerini alabilmek, birçok küçük ama önemli aşamaya bağlıdır. Kendinize sakin bir çevre ayarlayarak, en önemlisi yerken hareketsiz durarak vücudunuzun içsel süreçlerine yardımcı olabilirsiniz. Bu idealleri benimseyen başka insanlarla yemek saatlerinde bir arada olmak keyfinizi ve beslenmenizi artıracaktır. Mutlu olduğunuzda ve kendinizi iyi hissettiğinizde tüm sindirim süreçleriniz olumlu yönde gelişir, bu nedenle eğlenmeye ve vücudunuza iyi davranmaya çalışın.

Bu dönem aynı zamanda ahlaki değerleri ve başka birçok şeyi sorguladığınız bir dönemdir. Bu durumun bir parçası olarak alternatif yemek yöntemleri, özellikle kimi hastalıklarda hızlı iyileşme sağlayan yiyecekler çekici gelebilir. Zaman zaman diğer kültürlerin alternatif yemek saatleri, aile içi yemek saatleri alışkanlığının yanında daha heyecan uyandırıcı olabilir. Yiyecek güçlü bir iktidar aracı olduğundan, akşam yemeği sofrası bazen savaş alanına dönebilir.

Kuşkulu bulduğumuzu en net biçimde söyleyebileceğimiz yiyecekler hayvansal besinler ve bunların türevleridir, bu
nedenle yemek saatleri bu konuların açık olarak tartışıldığı birer fırsat oluşturur. Besi hayvanları yetiştirmek her şeyden önce ahlaki bir konudur, ama işin etiğini bir yana bırakalım, birçok besi çiftliğinde yapıldığı gibi kimyasal maddelerden yapılmış karışımlar, hormonlar ve antibiyotiklerle beslenen hayvanları yemenin, çeşitli sağlık riskleri taşıyabileceği konusunda kuşkular vardır.

Aynı biçimde, kötü muamele edilmiş ve korkutulmuş hayvanların etini yemek de yine o enerjiyi vücudumuza almak demektir. Hem hayvanlara hem de kendimize saygımızı koruyarak hayvan beslemenin ve onlara onurlu bir ölüm sunmanın çeşitli yollarını öğrenebilirsiniz. Artık daha insancıl yollarla elde edilen hayvansal besin kaynakları gelişiyor ve seçeneklerimiz arasında yerini almaya başlıyor.

Vejetaryen ya da vegan olmak ya da kilo vermek gibi diyetinizde köklü değişiklikler yapmayı düşünüyorsanız, her şeyden önce bu anahtar dönemde uygulayacağınız diyetin gerektiği kadar besleyici ve sağlık verici olmasını sağlamak için uzman görüşüne başvurun. Yalnızca belli bir yiyecek grubunu öğünlerinizden çıkarmak yeterli değildir, bunun yerine koyacağınız besleyici yiyecekleri tanımalı ve bunları kalıcı olarak diyetinize almalısınız.

Harriet’i geçmişte tedavi etmiştim. Bu kez kızı Jane’i bana getirdi, çünkü çocuğun sağlığıyla ilgili genel kaygıları vardı. Kız onbeş yaşındaydı ve hem okulda hem de evde “zor bir insan ” olarak görülüyordu. Mutsuzdu, ani öfke patlamaları oluyordu ancak çoğunlukla asık yüzlü ve durgundu, zamanının çoğunu kendi odasında yalnız başına, pek bir şey yapmadan geçiriyor, sürekli grip oluyor ve burnu akıyordu.

Jane ilgisiz görünüyordu, bana getirilmiş olmaya içerliyor gibiydi, ancak bir süre sonra ilgi alanlarının neler olduğunu sorduğumda ortak bir konu bulmuş olduk. Ateşli bir hayvan hakları savunucusuydu ve dünyayı değiştirme konusunda herhangi bir biçimde etkin olamadığı için kendisini kötü, güçsüz ve boğulur gibi hissediyordu. Annesinin kendisini anlamayacağına inandığından, ona vejetaryen olduğunu söylemeyi bile gerekli görmemişti.

Jane evde hiç et yemiyor, peyniri eskisinden iki kat daha fazla yiyor, bunun yanı sıra tost ve diğer atıştırmalık yiyeceklere yöneliyordu. Özel tercihleri ise risotto, pizza ve spagettiydi. Diyetinden peyniri çıkardıktan sonra grip belirtileri ortadan kalktı ve buğdayı keserek enerji düzeylerini yeniden yükselttik. Annesiyle konuştuktan sonra Hamet’in aslında hayvanların iyiliğini istediğini fark etti, aile yemeklerinde daha az et yenmesi ve Jane için iyi protein kaynakları içeren yiyeceklere daha fazla ağırlık verilmesi konularında, hatta çevrelerindeki diğer aileleri ve arkadaşlarını da hayvan hakları konusunda eğitmek üzere anlaştılar.

Üç ay sonra Harriet beni görmeye yeniden geldiğinde evde her şeyin daha önce hiç olmadığı kadar iyi gittiğini, Jane’in daha neşeli, mutlu ve çok daha canlı bir kız olduğunu söyledi. Anne kız, hafta sonu katıldıkları bir vejetaryen yemekleri kursundan yeni dönmüşlerdi. Artık aşırıya kaçmamak kaydıyla öğünlerine süt ürünlerini katabilirlerdi.

Zinde Kalmak
Hormon düzeylerindeki değişiklikler cildin salgılama ve terleme oranlarını etkiler. Bu durum kişisel hijyeni anahtar konuma getirir. Kuru cildi her gün doğal bir sert kıl fırçayla fırçalamak cildin dışarı atma yeteneğini artırır, beneklere neden olan tıkanmaları ortadan kaldırır ve genel sağlık durumumuzu iyileştirir.

logo