Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Enerji Bedenimiz

Fiziksel bedenimizi saran, onunla iç içe geçmiş ve onun birkaç santim ötesine geçen başka bir beden vardır. Fiziksel bedeni çevreleyen bu görünmeyen, aydınlık bedene ‘Enerji Bedeni’ denir. Biyoplazmik beden veya Pranik beden veya yaşamsal beden veya semavi beden veya semavi çift olarak da bilinir ve fiziksel bedenin birebir eşidir. Bu bedenin fiziksel bedenin ötesine yansıyan parçasına da ‘Sağlık Aurası’ denir.

Bu enerji bedeni, doğada fiziksel olarak bulunmaz ve görünmeyen semavi maddeden yapılmıştır. Bazı insanlar, özel yollarla (örneğin Kirlian fotoğrafçılık), fiziksel olarak gözle görülebildiği için bu bedeni yarı fiziksel olarak adlandırırlar. Biyoplazmik bedenin (veya enerji bedeni) ve fiziksel bedenin her ikisi de birbirleri ile o kadar yakından ilgilidir ki; birini etkileyen diğerini de etkiler. Enerji bedeninin tedavi edilmesi ile fiziksel beden otomatik olarak tedavi edilir.

Enerji bedeninin işlevi çakralar veya enerji merkezleri ve ‘nadiler1 ağı vasıtası ile pranayı emmek, bedene dağıtmak ve ‘prana’ ile bedene enerji vermektir. Çakralar enerji bedeninin önemli parçalarıdır. Fiziksel bedenin çok önemli ve az önemli organları olduğu gibi enerji bedeninin de çok önemli az önemli ve küçük çakraları vardır. Bu çakralar tarafından Gökyüzü, Hava, Güneş, Su ve Topraktan alınan prana, biyoplazmik kanallar yolu ile fiziksel bedende dağıtılır. Bu biyoplazmik kanallara ‘Nadiler’ (Hint terminolojisinde) veya ‘meridyenler’ (Çin terminolojisinde) adı verilir. Pranik beden de fiziksel beden gibi kendi karışık anatomisine sahiptir ve eski yoga literatüründe ayrı bir bilgi topluluğunu oluşturur.

Enerji Bedenimiz