Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


YAŞAM ÇİZGİSİ

İşaret parmağının kökünden başlayıp venüs tepesini çevreleyen çizgidir. Sol elde görülen Yaşam çizgisi kişinin kalıtımsal yapısını, sağ elde görülen ise, bedensel ve ruhsal sağlığının durumunu gösterir.
Uzun ve net bir şekilde görülen hayat çizgisi ömrün uzun olacağına, uzun ancak kesitili bir durumda görülmesinde; ömrıın uzun olacağına ancak önemli rahatsızlıklar geçirileceğine, hayat çizgisinin kısa olması halinde ise, erken bir ölüm işareti olarak yorumlanır.

Yaşam çizgisine paralel giden diğer bir çizgi varsa, bu durum o kişinin bedenen sağlıklı olacağına ve uzun yolculuklara çıkacağına işarettir. Yaşam çizgisinin başka minik çizgilerle kesilmesi durumunda o kişinin sosyal yaşantısmda görülecek olan zorlukları işaret eder.

Yaşam çizgisi avuçtan dıraşı doğru taşıp el üstüne doğru ilerleme gösterirse bu yurtdışma yerleşeceği anlamına gelir.
Yaşam çizgisinin bütününde minik bir yerden kesilme var ise, o noktada ölümle ilgili bir sorun çıkacağına yorumlanır.
Yaşam çizgisi sol elde kırık sağ elde ise kesintisiz ilerlemişse o kişinin önemli bir rahatsızlıktan kurtulacağına işarettir.

Yaşam çizgisi her iki elde de kırık ise kesin ve beklenmedik bir ölümü yorumlanır.
Yaşam çizgisinin her iki elde de görülmemesi durumunda o kişinin sürekli bir ölüm korkusu içinde olacağına işarettir. Ancak şunu da belirtmek gerekir ölüm sadece hayat çizgisinde görülmez, akıl çizgisi, kalp çizgisi ve Merkür tepesinde de görülebilir.

Diğer bir nokta ise, baş parmak kuvvetli bir konumda ve akıl çizgisinin ise belirgin olması halinde, hayat çizgisinin zayıf olması tüm tehlikelere ve hastalıklara rağmen o kişinin uzun ömürlü olacağına yorumlanır. Zira bu gibi durumlarda o kişinin kuvvetli bir irade ve zeka sayesinde ölüm tehlikelerinden kurtulacağı anlamına gelir.

Yaşam çizgisine paralel bir başka çizgi varsa o kişinin içinde büyük bir yaşama arzusu ve eneıjisi olduğuna yorumlanır. Yaşam çizgisine paralel çizgi sonlara doğru nokta nokta oluyorsa o kişinin hareketlerinde ve tavırlarında düşüncesizce bir cesareti varolduğuna yorumlanır.

Yaşam çizgisi zinciri andınyorsa ya da kopuk kopuk ilerliyorsa narin ve hastalıklı bir bünyeye yorumlanır. Bu zincir belirli bir bölgede görülüyorsa önemli bir rahatsızlığın kolaylıkla atlatılacağına işarettir.

Yaşam çizgisi zeka çizgisiyle birlikte avucun ortasına kadar yapışık geliyorsa, bu o kişinin hırçın ve sinirli bir karaktere sahip olduğu anlamına gelir. Yine hayat çizgisiyle zeka çizgisi bu durumda olup hayat çizgisi zayıp kalıyorsa o kişinin üzüntülü bir durumdan ötürü bunalıma girecegine ve bu kişinin yapaşm gerçekleri karşısında zayıf kalacağına yorumlanır.

Yaşam çizgisi ile zeka çizgisi sadece bir noktada birbirlerine değiyor ise, kötü olaylar karşısında dengeli ve dikkatli olduğuna yorumlanır. Yaşam çizgisi baş parmağın altında bulunan Venüs tepesine yakınlık gösteriyorsa o kişinin bedenen çok cılız olacağına ve bu kişilerin mutlu bir evlilik yapamayacaklarına işarettir. Yaşam çizgisi zayıf Venüs tepesi de aşın gelişmişse tam tersine yorumlanır.

Yaşam çizgisi genellikle Jüpiter tepesinin hemen altından başlar. Bu yaşamın başlangıcını gösteren yerdir. Buralarda oluşan çizgiler yaşamın başlangıcındaki olaylara yorumlanır. Hayat çizgisi Jüpiter tepesinin hemen üzerinden başlıyorsa o kişinin içini para hırslının bürümüş olduğuna ve çıkarları için her şeyi yapabileceğine yorumlanır.

Yaşam çizgisi sadece ölümü göstermez. Kişinin sağlığını ve bedensel enerjisi hakkında da bilgi verir. Hayat çizgisinin ne ifade ettiğini anlamak için yazımınız başında da belirttiğimiz gibi her iki ele de bakmak gerekir.

Yaşam çizgisinden bir ağacın dalları gibi ayrılmalar varsa ve bu ayrılan çizgiler yukarı doğru gidiyorsa giriştiği her alanda başarıyı yakalayacağına işarettir. Eğer çizgiler aşağı doğru gidiyorsa tam tersine yorumlanır. Avuç içindeki bir tepeye doğru yönelmeleri varsa o tepenin yorumuyla birlikte değerlendirilir.

Yaşam çizgisinden ayrılan çizgiler belirginlik açısından hayat çizgisinden daha ağır basıyorsa, yaşamın belirli bir dönemden sonra tamamen değişieceğine yorumlanır. Ayrılan çizgi uzun ise, o kişinin uzun ber yolculuğa çıkacağına işarettir. Ayrılan bir çizgi Satürn tepesinde durursa, o kişinin işini değiştireceğine yorumlanır.

Yaşam çizgisinin sonunda bir çatallaşma var ise, yaşamın sonlarına doğru sıkıntılar olacağına işarettir. Çatal uçlarının bir-birinden ayrıklan geniş ise, bedensel sağlığın bozulacağına yorumlanır.
Yaşam çizgisinin normal, temiz ve pürüzsüz bir durumda görmek ise bu tüm yaşantının mutluluk içinde geçeceğine işaret¬tir.

Yaşam çizgisi birbirinden kopuk ve kısa aralıklarla ise, önemsiz rahatsızlıklara yorumlanır.
Yaşam çizgisinin durumuna göre hangi hastalıkların oluşacağını bilmekte mümkündür, ancak sağlık konusunda en doğru ve kesin kararın doktorlar tarafından verildiğimde kabul etmek gerekir.
Kısaca özetlersek hayat çizgisinden bedensel ve ruhsal sağlığımız hakkında bilgiler edinebiliriz.

(2) Yorum Ekli

  1. Konul19 Aralık 2016 Cevapla
    Selam. Benim oglumun elinde yasam cizgisi cok kisa. Amma yasam cizgisinin altindan bileye kadar uzanan kalin kirik olmayan bir cizgi keciyor. O ne demek?
  2. mert çelebi05 Ekim 2014 Cevapla
    yaşam süresi kaç yıl

20 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)