Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


TILSIMLARIN BEŞLİSİ (DURUM) TILSIMLARIN KRALI (MÜCADELE)

TILSIMLARIN BEŞLİSİ (DURUM) TILSIMLARIN KRALI (MÜCADELE)

Bir çıkmazda olduğumuzu hissediyoruz, belki de uzun zamandan beri, en zor durum buydu. Her ne kadar negatif olursa olsun, sorunumuz maddi gözüküyor ve galiba bunun, bu kadar vahim olması, bizim davranış biçimimizden kaynaklanıyor. Robin Wood’un kartındaki, orta çerçeveli cam; güç toplamamız için geçici sığmak olarak, (Robin Wood kart tındaki, üç duvar) ve bize handikap yaratan durumumuzu atlatmak için (Eriyen karlı yer), ileride bir dönüş olduğunu ve bir seçim hakkımız olduğunu temsil ediyor.

Mücadelemiz, çekişmelerde Tılsımlar Kralı’nm özellikleri’ni yani; disiplin, kendini kontrol, geçmişteki başarılar, tüm durumu anlama ve analiz etme yeteneğimizi kullanabileceğimizi hatırlatıyor. Böylece sorunumuzu atlatabiliriz.

Durumumuzdan, maddi yönden kazançlı çıkmazsak ve Kral’ı ilham olarak kullanırsak, gelişmiş ufuğumuzdan manevi ve ruhani kazancımız olacaktır. Aynca bu karta göre, özel yerimiz yoksa, bir yer bulmamızın zamanı geldi. Özellikle doğaya yakın olmamızın, gücümüzü ve çözme yeteneğimizi düzeltmek için gerektiğini hatırlatıyor.

Tılsımlar Beşlisi’ni, kutsal bir yeri ziyaret etme kartı olarak kabul ettiğimiz zaman, o zaman mücadelemiz, çelişkide memnuniyet bulmak olacaktır. Durum, ümitsiz göründüğünde belki de en iyi şey, vazgeçmek ve elimizdeki az olan şeyden zevk almak. Belki aslında çok az olmadığını farkediyoruz ve daha önemli şeylere, odaklanmayı öğreniyoruz.

Herhangi bir Minör Arcana Tılsımlar Kartının, durumla ilgili Majör Arcana kartıyla, mücadele kombinasyonunda; düşüncemiz ne olursa olsun, konumuz mücadeleyi kazanabilmemiz için, iş yapmamız veya önemli çaba sarfetmemiz, gerekeceğini söylüyor.