Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tekâmül nedir?

Sevgililer, bu sorduğunuz soru, Ruhlarınızın gelişimi ile ilgili bir sorudur. Tekâmül, esasen Ruhların gelişimi anlamına gelmektedir. Sizin, değişim ve dönüşüm içerisinde olmanız, olması gerekendir. Bu dönüşüm, Ruhlarınızın bir anlamda şekil değiştirmesidir. Tekâmül, sizlerin bu olaya verdiği isimdir.

Tekâmülün farklı boyutları vardır. Siz ruhsal anlamda değişim geçirdikçe, tekâmülünüzün boyutları da değişmektedir. Burada Ruhlarınızın esas isteği, tekâmülün en üst seviyesine gelebilmektir.

Bunu (tekâmülü), ruhsal yolculuğunuzun basamakları olarak düşünebilirsiniz. En üst seviye; Büyük Üstatların, Peygamberlerin gelmiş olduğu seviyedir. Sizler, yaşamlarınız boyunca bunun için, yani ruhsal anlamda gelişip dönüşebilmek için uğraşırsınız. Bu, tekâmül basamakları kolayca atlayabileceğiniz basamaklar değildir. Bunun için hayatla verdiğiniz mücadele, gösterdiğiniz çaba ve bitmek bilmezmiş gibi gelen sorunlar; aslında sizi geliştiren, ruhsal anlamda dönüştüren şeylerdir. Bu yüzden onları kutsamak ve olaylardan ders çıkartmayı bilmelisiniz.

Yaşamlarınız boyunca edindiğiniz tecrübeler sonucunda, sorunlara verdiğiniz cevaplar ya da tepkiler sizin bu basamakları atlayıp, atlayamadığınızı belirler. Bu yüzdendir ki eğer aynı şeyleri hep yaşıyormuş gibi hissediyorsanız, mutlaka o soruna verdiğiniz yanıtta (olaya verdiğiniz tepkide) bir hata vardır. Lütfen böyle durumlarda Sevgi’ye odaklanın. Kalbiniz sizin pusulanızdır.

Tekâmül basamakları diye nitelendirdiğiniz derecelendirme hakkında daha detaylı bilgi verebilir misiniz? Bu basamaklarda daha hızla ilerleyebilmek için ne yapabiliriz?

Şunu söylemeliyiz ki, unutmayı o kadar güzel becerdiniz ki, neredeyse kendinizi unutacak hale geldiniz. Günlük yaşamda unutmak, hatırlamaktan daha kolay geldi. Ufacık kıvılcımlar size Yuva’yı hatırlattığında, Oyun’un bozulacağından korkup, hatırlamaktan kaçındınız. Sizler, bu Oyun’u güzel oynadınız. Şimdi önemli olan burada ve bu noktada artık Ruhlarınızı hatırlamış olmanız. İşte bu, dönüşümün ta kendisi!

Sizler kapıyı açtınız. Artık içeri daha çok Işık girecek ve siz hatırlamanın unutmaktan daha kolay olduğunu anladınız. Bunun için Bizler, Siz’lerin önünde saygıyla eğiliyoruz.

Tekâmül basamaklarına gelince, bizler şunu söylemeliyiz ki, en yüksek basamak 9. basamaktır. Zaten bu noktada Birliği tadan ve onu yaşayan oradadır. Hepinizin içindeki güç buna muktedirdir. Fakat Ruhunuzu bu noktaya getiremediyseniz, bunu deneyimleyemezsiniz. Aslında cevap hep aynı, tekâmülünüzü hızlandırmak için sadece Ruh’unuzu dinlemek, tabi bunun yanında hak yememek, insanlara eziyet etmemek, öncelikle karşındakinin iyiliğini istemek, “Biz” bilinci ile hareket etmek, her güzellikte Yaradan’ı görmek ve benzeri gibi duygulara da sahip olmak gerekir.

Aslında yapılacak olanı bilmek kolaydır, yaşam içerisinde eyleme dönüştürmesi sizler için zordur. “Her şey birdir, bir her şeydir.” Olayın özü, bunu içinde yaşamaktır.

Yanıtlarınızda kullandığınız “yaşamlarınız” kelimesi bize reenkamasyonu anımsattı. Din adamlarımız (İslâm âlimleri) bu konuda hayli farklı görüşlere sahip olsalar da, çoğunluğu reenkarnasyonu reddetme eğiliminde. Reenkamasyon var mıdır, varsa amacı nedir?

Açıkçası din âlimleriniz, gerçekten dünyaya geliş amaçlarını yerine getiriyorlar. Çünkü onlar unutmanın, onlar için en gerekli noktasında duruyorlar. Onlara teşekkür etmeniz gerekir çünkü onların mis

yonu bu zamana kadar, olması gerektiği gibi geldi. Ama sonrası böyle değil. Artık kapı açıldı.

Şunu bilmelisiniz ki sizler, birden çok daha fazla yaşamda bu dünyada yer aldınız. Ruhlarınızın tekâmülü, bir hayata sığmayacak kadar uzun bir zaman dilimini kapsamaktaydı. Bu yüzden Bir (Allah), sizleri birden fazla yaşamda Ruhlarınızı geliştirebilmek için bu dünyaya tekrar ve tekrar gönderdi. Sizler her gelişinizde yeni değişimler ve Ruhlarınızda az ya da çok ilerlemeler kaydettiniz. Deneyimleriniz, bir yaşamla verilecek cevaplar değildi.

Siz anne olmayı, baba olmayı, şöhret olmayı, öksüz olmayı, zengin ya da fakir olmayı ve benzeri gibi şeyleri deneyimleyebilmek için birden fazla yaşamda burada olmak zorundaydmız. Hepsine verilecek cevaplar farklıydı. Ve siz, bu cevaplarınız için buradaydınız. Ve daha da burada olacaksınız. İşte bunun adı reenkarnasyondur.

Tekâmül nedir?_0.jpg